Polecane posty

jasiuhonda    65

mam zalozonego tura wiec jest dociazony. dzis robilem test ale niestety plug sie zepsul. z czworka obrotowa radzi sobie srednio, optymalny bieg to dwojka i drugi polbieg na trzecim ma ciezko... ten sezon przepekam a na nastepny chyba kupie jakas wieksza trojke bo szkoda ciagnika. mam jeszcze pytanie czy jest gdzies jakas dodatkowa regulacja wysokosci podnosnika bo wydaje mi sie ze za nisko podnosi...? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas8595    0

Witam wtrącę się trochę na temat olei chłopaki lejcie fucha napewno zaoszczędzicie wiem to z doświadczenia Pozdrowienia szczególnie dla antekpirat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilolo15    0

Witam moj case 5120 mial problem z jazda,problem zostal rozwiazany po wymianie przekaznika,przekaznik znajduje sie siedzac w traktorze kolo bezpiecznikow z prawej strony.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Witam. Panowie jakie są typowe objawy uszkodzonej pompy hydraulicznej w ciągniku ?. Posiadam Case 5150 i przypuszczam że zajechałem swoją . Zaczęło niemiłosiernie wyć pod kabiną podczas podnoszenia , skręcania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

stawiam na niski poziom oleju.ciągnik jedzie czy stoi?kontrolka by ci świeciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

Witam. Panowie jakie są typowe objawy uszkodzonej pompy hydraulicznej w ciągniku ?. Posiadam Case 5150 i przypuszczam że zajechałem swoją . Zaczęło niemiłosiernie wyć pod kabiną podczas podnoszenia , skręcania itp.

 

Wycie pompy wskazuje zuzycie

Zmierzenie cisnien prawde powie jest to jedyna opcja diagnozy nowa podobno za 18tys mozna dostac

uzywka 5-8tys regeneracja 8-10 tys jak sie myle niech ktos poprawi

Olej w skrzyni chyba masz???

Edytowano przez Antekpirat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Witam . Dzięki za zainteresowanie . Ciągnik jeździ wszystko pracuje ,ale słychać bardzo głośną pracę pod kabiną (wycie ) .Podczas skrętu i podnoszenia jeszcze bardziej się to nasila . Podnosi słabo i szybko opada podczas obciążenia , a trzymał super . Mogłem pozostawić przyczepiony ciężki pług w górze i nie puścił centymetra . Stało się to niedługo po tym , jak odkręciłem filtr hydrauliczny aby zobaczyć jakość oleju . Na bagnecie stan był w normie między min a max i olej czysty przezroczysty że trudno było odczytać stan .Natomiast z filtra wylałem siwy i brudny olej . Zamówiłem w necie nowy filtr . Ale musiałem wykonać parę pilnych lekkich prac więc spowrotem wkręciłemi stary i po godzinie zaczęły się powyższe objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

moim zdaniem to sie mogl ktorys sowak w rozdzielaczu przy pompie zaciac

sprawdz cisnienia

 

witam . Zamówiłem w Grene manometr . Jutro sprawdzę ciśnienia . Czy Case posiada jeszcze jakiś dodatkowy pośredni filtr oleju hydraulicznego ?czy tylko jeden główny pod skrzynką od aku ? Skoro te ciągniki są tak wrażliwe na jakość oleju to nie powinny mieć jeszcze jakiegoś zabezpieczenia filtrującego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Dzięki "Antekpirat" za podpowiedzi . Sprawdziłem ciśnienia z tyłu na wyjściach . Jest 180 bar(ów) na wolnych obrotach , a pompa wyje i słabo podnosi . Ciągnik jeździ . Co robić ? od czego zacząć ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Jest tu ktoś jeszcze oprócz mnie ?? ) Fatalna sprawa . ! Dzisiaj chciałem wymienić cały olej hydrauliczny . Wyjąłem filtr siatkowy ( ten pod pompą hydr) i odkręciłem miskę olejową . I tu niemiły widok i niespodzianka . W misce były 4 rolki ,takie identyczne jak z łożyska stożkowego i mnóstwo opiłków . Ręce mi opadły . Skąd one tam się wzięły ??Czy ktoś ma jakieś sugestie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jaka miska olejowa w hydraulice bo nie bardzo rozumie ta mała pokrywa od spodu skrzyni? Cóż łożysk stożkowych to tam jest cała masa, każdy wałek w skrzyni jest na takich łożyskach napęd pompy hydraulicznej też. Niestety wizjerów czy pokryw poskąpili jest tylko ta malutka od dołu ale wątpie czy coś tam wypatrzysz. Jest też z boku z prawej strony koło akumulatorów ale tam możesz jedynie skontrolować biegi pełzające i wałek łączący skrzynie powershift ze skrzynia mechaniczną to nie wiele ale warto od tego zacząć, ewentualnie jeszcze napęd pompy hydraulicznej. Jednak raczej będzie potrzebna "operacja zwiadowcza" pytanie tylko w którym miejscu bo sa jakby 2 oddzielne skrzynie do powershifta od przodu sie rozkręca do biegów mechanicznych od tyłu. Wyje coś gdzieś, jeśli tak to na luzie, na biegach?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

zrob zdjecie i pokaz jak te opilki wygladaja

jezeli jest to rolka lozyska to raczej by bylo slychac wielki zgrzyt

ale zeby rolka wypadla to raczej nie ma mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Tak ta mała miska od oleju hydraulicznego . To w niej były 4 rolki takie jak z łożyska stożkowego . Wykręciłem całą pompę hydrauliczną i odpaliłem ciągnik na moment. Pracuje cicho ,normalnie nic nie wyje . Może to z łożyska napędu pompy ? Trudno cokolwiek powiedzieć wszędzie tylko ciasne kanaliki nic nie można stwierdzić. Zrobię zdjęcia tych rolek i wrzucę . Dziękuję za odzew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie koniecznie to napęd pompy bo jak ją wyjąłeś to bez ciśnienia większość wałków w skrzyni nie będzie się kręcić tzn te od przenoszenia napędu bo te od pompy hydraulicznej, zasilającej czy napęd womu będą iść. Także prędzej napęd pompy bym wykluczył. Pompa cała?, zerknij tam gdzie była zamontowana czy coś widać? Gdyby takie łożysko sie wysypało choć jest to faktycznie rzadkość musiało by gdzieś puścić nakrętka lub pierścień ustalający to podczas pracy było by to wyraźnie słychać i czuć, ale z drugiej strony skądś sie tam wzięły wałki i opiłki. Bez rozbierania będzie ciężko powiedzieć które to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Witam ponownie . Po długich perturbacjach usterka odnaleziona . Strzeliło łożysko z wałka napędu pompy hydr. dołączam fotkę . Niby nic , taka pierdoła a chyba trzeba będzie rozpołowić, rozciągać cały ciągnik ,koszmar . Czy ktoś miał do czynienia już z taką usterką lub wie jak się zabrać do tego typu naprawy ? pozdrawiam

post-127475-0-21346200-1399840297_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

gdzie dokładnie poszło na tej tulei z wielofrezem w środku co wchodzi do niego pompa, widać usterke przez otwór po pompie? Jak tak to powinno się to zrobić bez rozpoławiania, wieczorem zerknę do instrukcji ale z tego co pamietam to wybija się przez tą tuleje zaślepkę i później idzie to rozkręcić i wyjąć tą tuleje z łożyskami tak idzie zrobić jeśli poszły łożyska nr 12 w tej przystawce gdzie jest montowana pompa, jeśli poszło na innym wałku to bez rozkręcania raczej się nie obejdzie.

 

tu masz schemat, które łożysko poszło?

http://partstore.caseih.com/us/parts-search.html#epc::mr65113ar1045337

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

ja obstawiam na 4 dlatego ze koszyk byl w misce a z tamtego miejsca nie mial by jak

sie wydostac pewnie seger puscił i sie cofneło

rozpolawiać przy silniku wyciagnac polbiegi zeby to wymienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster122    0

Dzięki za odpowiedzi . Tak to łożysko zewnętrzne nr 4 z wałka 2 . Musiałem użyć lusterka aby je zobaczyć . Rozkręcałem ursusy i zetorki , ale tu ! aż strach pomyśleć o tym ) . Trzeba będzie poszukać kumatego gościa do tej roboty , tylko gdzie ? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

sam se to zrobisz jak robies inne rzeczy to se poradzisz ja na dniach

swojego bede rozbierac znowu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj