Filipkowski15

Urwana szpilka w kole w d47

Polecane posty

Witam.Tak jak w temacie ostatnio zauważyłem że mam urwaną jedna szpilke w prawym kole i mam pytanie czy będzie z tym dużo roboty żeby to wymienić ??? Mógł by mi ktos napisac co po kolei zrobić podczas wymiany ??? POZDRO :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

tylko jedna urwana, to sobie odpusc

musialbys zdjac cala piaste i beben chamulcowy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Odkręć sobie od razu piastę i koło zejdzie Ci razem z bębnem hamulcowym. Wybijesz pozostałości po starej szpilce(o ile są), nabijesz nową na frez w bębnie i złożysz wszystko na nowo. Jak masz już kupioną szpilkę to roboty nie jest dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie ma dużo roboty:zdejmujesz koło i bęben,tę część która została wbijasz do środka(spadnie na ziemię),zakładasz szpilkę i wciągasz ją poprzez zakręcanie nakrętki(dajesz kawałek rury dla dystansu lub większą nakrętkę),bez młotka.

jeśli masz szpilkę przykręcaną(takie bywają)oczkowym kluczem powinieneś se poradzić,lub przecinakiem nakrętkę przeciąć,to też wyjdzie.

wcale nie musisz piasty zdejmować-chociaż też nie jest to aż taki problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

a jak inaczej to ma zalozyc bez zdejmowania

kolego to jest os chamowana, wiec od srodka jest beben


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tytan123    0

odkręcasz nakrętke koronkową zwalasz koło z piastą i bębnem ,sprawdzasz od środka czy nie przyspawana stara szpilka i jeśli nie to wybijasz ją a w to miejsce wbijasz nową .Zwróć uwagę a by dokładnie ją ustawić żeby zacięcie pasowało .

 

wykręcąć nie proponuje bo szpilka jest frezowana i musi ciasno siedzieć w gnieżdie a nie obracać się .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@izydor6280-d47 i bęben jest na wierzchu piasty,więc piasta może zostać na swoim miejscu(zjadłem zęby na remontach przyczep).

@tytan123-szpilki były przykręcane(teraz rzadziej)i wciskane,jak lekko ręką na frez trafisz to możesz dalej ciągnąć nakrętką(szpilki się wciska a nie wbija)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.

piasty z kołem nie radzę ze względu na ciężar,i można uszczelniacz(ten przy dużym łożysku)uszkodzić.

co to za problem 5 śrub od koła(1 przecież już nie ma),bęben zdejmujesz wkręcając 4 śruby ósemki,i powoli schodzi,chyba że masz bęben ze środkiem blaszanym,ale ten tak nie trzyma.

mówicie żeby zostawił-może on dużo ładuje,szpilki blisko i czasami żeby se więcej zachodu nie narobił,a może przegląd-to bez szpilki nie przejdzie,a przede wszystkim święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixer1    0

Napisany 16 marzec 2011 - 19:14

ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.

piasty z kołem nie radzę ze względu na ciężar,i można uszczelniacz(ten przy dużym łożysku)uszkodzić.

co to za problem 5 śrub od koła(1 przecież już nie ma),bęben zdejmujesz wkręcając 4 śruby ósemki,i powoli schodzi,chyba że masz bęben ze środkiem blaszanym,ale ten tak nie trzyma.

 

mówicie żeby zostawił-może on dużo ładuje,szpilki blisko i czasami żeby se więcej zachodu nie narobił,a może przegląd-to bez szpilki nie przejdzie,a przede wszystkim święty spokój.

panowie na czym polega to wkręcanie śrub 8 żeby zszedł bęben , pytam bo mam zamiar naprawiać hamulce a nie wiem jak go zdjąc, po odkreceniu koła beben jest zabezpieczony takimi dwiema srubami jakby na śrubokręt, pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Odkręcasz te śruby na śrubokręt i bęben schodzi Ci z piasty.Przy montażu jest łatwiej ustawić szczęki jak zakłada się bęben z piastą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

 

Napisany 16 marzec 2011 - 19:14

ja bym wymienił-bobra godzinka i szpilka siedzi.

piasty z kołem nie radzę ze względu na ciężar,i można uszczelniacz(ten przy dużym łożysku)uszkodzić.

co to za problem 5 śrub od koła(1 przecież już nie ma),bęben zdejmujesz wkręcając 4 śruby ósemki,i powoli schodzi,chyba że masz bęben ze środkiem blaszanym,ale ten tak nie trzyma.

 

mówicie żeby zostawił-może on dużo ładuje,szpilki blisko i czasami żeby se więcej zachodu nie narobił,a może przegląd-to bez szpilki nie przejdzie,a przede wszystkim święty spokój.

panowie na czym polega to wkręcanie śrub 8 żeby zszedł bęben , pytam bo mam zamiar naprawiać hamulce a nie wiem jak go zdjąc, po odkreceniu koła beben jest zabezpieczony takimi dwiema srubami jakby na śrubokręt, pomóżcie

Jesteś mistrzem wykopalisk.

Podejrzewam że przez 3-lata urwały się jeszcze 5 szpilek i wymienił wszystkie.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    172

Odkopię temat, nie chcąc zakładać nowego.  W zakupionej przyczepie ,sądząc że koło jest tylko nie dokręcone , napotkałem problem z obracającymi się szpilkami. Niestety aż 3 sztuki, aby zdiąć koło, musiałem wyciąć szlifierką nakrętki.

Niestety ktoś jakiś czas tak użytkował przyczepę. Na szpilkach frezy są ok, ale na piaście wytarte. 

Pytanie jakim sposobem to naprawić? Przyspawać delikatnie szpilki aby można dokręcić koło? 

Użyć jakiegoś kleju ? Czy wymienić piastę ?

Nigdy takich operacji nie przeprowadzałem i nie wiem co lepsze.

przyczepa będzie używana tylko w koło komina max 2-3 km od domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Można też poszukać szpilki z większą średnicą radełka, rozwiercić otwór i wcisnąć, chociaż ja bym spawał - wystarczy punkt, dwa i będzie ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jeśli luz nie jest duży to bez problemu klej będzie trzymać


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj