Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

Witam! Którą kosiarke dyskową lepiej wybrać Pottinger Novadisc 305 (szer. koszenia 3.05m z bocznym zawieszeniem) czy Pronar PDT 290 (szer. koszenia 2,90 m , centralne zawieszenie , spulchniacz pokosu)? :)

Edytowano przez chmielziom1812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Wszystko zależy ile kosisz jakie masz łąki i czy masz dobry przetrząsacz. Szczerze? Wolałbym Poettingera wiadomo inna jakość wykonania w przeciwińtwie do produktów z narwiańskiej fabryki


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ale jednak Polski, produkt :) Trzeba wspierać Polską gospodarkę.

A tak bardziej na serio, to zależy ile masz pieniędzy przeznaczone na tę kosiarkę, gdyż różnica pomiędzy nimi jest spora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

jeżeli ceny są wyrównane to raczej poetinger zapytaj o centralne zawieszenie w niej ile trzeba dopłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin135   
Gość Marcin135

Ja bym brał pottingera, a nie myślałeś o kuhn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majk03    0

ja za swoja kosiarke kuhn GMD 800GII w zeszłym roku dawałem 25 tysiecy netto, wiec wcale nie tak duzo, a kosi pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

Witam.

Mam pytanie, czy kosiarki tej szerokości maja jakąś możliwość żeby skosić na pokos prosto pod przyczepę samozbierajacą bez konieczności zgrabiania? Chodzi o taki efekt jakby skosił pokosówką. Jak ktos coś wie, widział bede wdzęczny że informacje, linki, zdjęcia i opinie jak to sie sprawdza.

Pozdrawiam, Karol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam kosiarki firmy Niemeyer typu FZX lub FZXC mogą sprostać twoim oczekiwaniom szerokość 3,1m. listwa tnąca składa się z 7 dysków.W wersji czołowej trzy dyski obracają się w prawo a cztery w lewo i cała skoszona masa jest na środku.W wersji bocznej po dwa zewnętrzne obracają się do środka a trzy w środku na przemian ale pokos mieści się pomiędzy kołami ciągnika. W praktyce wygląda to tak jak na filmiku na YOUTUBE "SIANOKOSY 2012.FIAT AGRI F130" Ta z przodu to FZX. film to z mojego gospodarstwa

Edytowano przez mercedes250d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam. Chcę zakupić kosiarkę czołową, tylko nie wiem czy Lely Splendimo 280F czy Pottinger NOVACAT 301 classic. Doradźcie, która lepsza i dlaczego :)

Połączone

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Ja mam potingera co prawda nie czołową ale tylnią.Jest lepiej wykonana jak dla mnie dobrze mi się sprawuje i nie narzekam na nią. Lely ne kupiłem bo wrazie czego serwis mam dalej niż Potingera. Przez to Potingera zabrałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co do serwisu to lely ma do mnie 14 km a pottinger (zalezy skad bym bral, jak z adleragro zambrow to 50 km a jak z agro-plus bogate to 100 km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszz    5

O widzę moje okolice, na serwis agro- plus Bogate nie narzekam tylko za sam dojazd (70km) zgarnie 100zł <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JaguarAgro    2

Witam

Moja dotychczasowa kosiarka uległa już prawie całkowitemu zużyciu , więc kieruje się do Was z pytanie jaką kosiarkę polecacie , jakie są ceny i wgl. wszystkie niezbędne informacje mnie interesują. Kosiarka najlepiej jak by była 3 metrowa , oczywiście dopuszczalny jakiś plus minus , musi być centralnie zawieszana , współpracować będzie z 140-konnym New hollandem. Osobiście waham się miedzy Claasem DISCO CONTOUR , a Pottingerem , czekam na propozycje , mile widziane też opinie na temat Claasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mom    19

nie pomogę zbyt wiele ale do proponowanych dorzuciłbym krone (firma siedzi tylko w kiszonkach i sianie więc jakość ok)

Pottinger niby też wzorcowa firma, a claas... sam masz jaguara to wiesz :D jakością raczej nie będą się różniły co najwyżej ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sunday
      Witam. Mam kosiarkę Pottinger dyskową i zastanawia mnie kwestia noży, czy one powinny być mocno dociskane przez trzymaki??,bo u mnie są tak że praktycznie nie da się obrócić nożem. Pytam ze względu na to że z tego co kojarzę to w większości kosiarek noże obracają się luźno. Jeśli ktoś wie czy tak jest prawidłowo proszę o jakieś info.
    • Przez luki21kosiarka
      Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak zdjac kolo pasowe jezeli jest tuleja  zaciskowa ?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, staje przed wyborem przedniej kosiarki czołowej dwóch renomowanych firm. Zastanawiam się nad claas disco 3200f activefloat lub krone easycut f320 również z hydrauliczny dociskiem. Proszę o wasze opinie.
    • Przez Marecki2922
      Przedni TUZ  zrobić w ciągniku to właściwie niewielki problem , trudniej jest z przednim WOM który w moim przypadku najbardziej przydałby się do kosiarki czołowej i tu mój pomysł ażeby zamontować na takiej kosiarce odpowiedni silnik spalinowy do jej napędzania .
      Co o tym myślicie , jakieś sugestie a może już gdzieś widzieliście takie rozwiązanie ?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Tak jak w temacie kupię przyczepe 6, 8 do 10 ton. Pronar, warfama, D55 lub inną. Wywrot koniecznie na 3 strony. Zarejestrowaną. Do 16000zł. Najlepiej łódzkie lub mazowieckie. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj