Skocz do zawartości
Witus

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [3m]

Polecane posty

Gramgro    2

Ja posiadam 2 samasze 3m już z 5 lat i prócz problemów na początku z kdtc (nie składała się dobrze) później nie było z nimi problemów. Jeśli chodzi o listwy to jedyny minus jest taki, że nożyki się tępią po stronie nie koszącej, tak jakby biły w bębny i zostają na nich wyżłobienia. Ja swoje myję co pokos lub dwa i nie miałem problemów z zapychaniem. Ciężko idą na małej torfowej trawie która jest sucha, wiecej niż 10km/h się nie da. Niedokaszają przy +-30km/h. Są ciężkie, znajomy ma lely 290cm i jest dużo lżejsza.Fakt że przez 4 lata może raz wymieniał noże, a ja ze 3 komplety, lecz do jego jeden nóż kosztuje to połowa kompletu do samaszu. Chodzi z nimi 130KM ale dawał radę nawet 80KM przez rok i w granicach 10km/h jeździł( duży problem ze stabilnością na zawrotach).
Co do firmy to gdyby były słabe kosiarki to nie szły by do USA.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    3567

Kupując kosiarke jaką przekładnie wybrać 540 czy 1000 ?

Napisz dokładniej w czym problem?

mk9422    96

Ja zastanawiam się między samaszem ale pronar obie na centralnym 3m.

Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. 

Gramgro    2

Pomiędzy 540 a 1000 jest tak, że przy 540 można pracować na eco i ciągnik ma lżej, ale jeśli kiedyś chcesz zaczepić 2 kosiarki to z przodu masz tylko 1000 wiec z tyłu też musisz mieć tyle. Jak masz troche zapasu mocy i eco lepiej wziąć 540. Jeśli i tak eco nie masz to lepiej 1000, mniejsze straty na przekładni są

AlaCapone    3567

Nic bardziej błędnego.

Obroty wałka tylnego WOM nie są zależne od obrotów na przednim.

Jedynie ostatnie zdanie jest prawdziwe.

AlaCapone    3567

Dla małych "kosiareczek" obroty wałka WOM na poziomie 540 obr/min są wystarczające, natomiast dla większych, powyżej 3m tylko 1000 obr/min - ponieważ jest możliwość przeniesienia większych momentów obrotowych. Dla pośrednich kosiarek jest przeważnie możliwość zmiany obrotów lub zdarzały się przypadki z dwoma końcówkami wałków.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się