Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
elektrotech

Modernizacja przerywacza kierunkowskazów w ciagniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
locke    291

jak już chcesz kombinować to załóż diody prostownicze na przewody.A jak chcesz mieć tak jak powinno być to awaryjnie robi się na osobnym przerywaczu.

vcc    10
Napisano (edytowany)

Żadnych diod a przerywacz jest jeden do kierunków i awaryjnych, nbie wiem skąd kolega wyżej ma takie informacje.

Potrzebny ci przełącznik podwójny, np taki i wtedy lewy i prawy kierunków łaczysz pod osobne kanały włącznika a środkowe razem pod śrowkowy przełącznika kierunków i już masz awaryjne

Edytowano przez vcc
  • Like 1

kapec22    26

@ VCC proszę o dokładniejsze wytłumaczenie bo nie za bardzo kumam w dodatku błędy pisemne

Ja zrobiłem w ten sposób i pod przełącznikiem który narysowałem mam awaryjne, ale pod przełącznikiem od kierunkowskazów od którego puściłem kable zamiast kierunków lewo/prawo również migają awaryjne

2jpg_enwqsxq.jpg

vcc    10

Spiąłeś przewody od kierunków razem więc niezależnie który kierunkowskaz włączysz będą razem mrygać, powinieneś założyć przełącznik taki jak w linku, który na 2 niezależne kanały i wtedy pod 1 i 2 dajesz przewody od kierunków a środkowe piny łączysz razem i podłączasz pod środkowy od przełącznika kierunków. Podawałem kiedyś jak przełącza włącznik od awaryjnych bo w twoim wykonaniu awaryjne będą działać tylko przy włączonym kluczyku

• Like 1

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proszę skończyć dyskusję o światłach awaryjnych. Są o tym tematy łącznie ze schematami podłączenia i tam należy szukać informacji. W przeciwnym wypadku będę zmuszony zamknąć temat.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować