rolnikbbr

John Deere 6030 SE

Polecane posty

--Przemek--    3

A co tak w ogóle dają w wersji BASIC , jest chociaż klima ?

Biegi zmieniane bez sprzęgła to fajny bajer ale bez nich też da się pracować, potrzebne by były na pewno gdyby ciągnik często miał pracować z maksymalnym wykorzystaniem mocy .

Moim zdaniem brak półbiegów jelonek nadrobił by komfortem w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

miałem okazje pracować 6030 w Szkocji naprawdę super sprawa inna konfiguracja klawiszy i inne pierdołki w kabinie ale generalnie to to samo co 6020 strasznie nie lubię w wersjach premium biegów w klawiszach wole tak jak w SE przesuwasz dźwignie i zmieniasz bieg zrobiłem tym ciągnikiem jakieś 200mth w ciężkiej pracy z broną aktywną i żadnej awarii wymiana oleju i smarowanie miał łącznie jakiś 1000mth ani premium ani SE nigdy nie miały problemów ze skrzynią, 6030 power quad jest niezniszczalny gasiłem specjalnie ciągnik w pracy aby sprawdzić czy skrzynia się zatnie albo czy chociaż usłyszę jakiś zgrzyt a tu nic

OPTIMUSpRIME kolego jak masz możliwość i lubisz taka wygodę to bierz power quada w ciągniku przez te 1000mth nic się nie zepsuło w innych JD jedynie co padło to pompka zasilająca, chłodnica, mechanizm dolnego zaczepu, miernik poziomu paliwa , to wszystko na 4 ciągniki o łącznym przebiegu jakieś 14000mth z czego połowa w jednym z nich...unikaj za to ładowarek JD do niej serwis przyjeżdżał codziennie i pras JD też wielki niewypał


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
miałem okazje pracować 6030 w Szkocji naprawdę super sprawa inna konfiguracja klawiszy i inne pierdołki w kabinie ale generalnie to to samo co 6020 strasznie nie lubię w wersjach premium biegów w klawiszach wole tak jak w SE przesuwasz dźwignie i zmieniasz bieg zrobiłem tym ciągnikiem jakieś 200mth w ciężkiej pracy z broną aktywną i żadnej awarii wymiana oleju i smarowanie miał łącznie jakiś 1000mth ani premium ani SE nigdy nie miały problemów ze skrzynią, 6030 power quad jest niezniszczalny gasiłem specjalnie ciągnik w pracy aby sprawdzić czy skrzynia się zatnie albo czy chociaż usłyszę jakiś zgrzyt a tu nic

OPTIMUSpRIME kolego jak masz możliwość i lubisz taka wygodę to bierz power quada w ciągniku przez te 1000mth nic się nie zepsuło w innych JD jedynie co padło to pompka zasilająca, chłodnica, mechanizm dolnego zaczepu, miernik poziomu paliwa , to wszystko na 4 ciągniki o łącznym przebiegu jakieś 14000mth z czego połowa w jednym z nich...unikaj za to ładowarek JD do niej serwis przyjeżdżał codziennie i pras JD też wielki niewypał

a mnie interesuje do jakich konkretnie jakich pras ;) bo u nas znajomy ma JD 572 i nastukał nią ponad 2500 tyś belek w zeszłym roku prawie sama sianokiszkonka i żadnej awari to napisz jakie te prasy masz na myśli przepraszam za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Prasy JD wielkim niewypałem może nie są, ale rewelacja to też nie jest...

 

Głównie w pasówkach zdarzają się awarie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FENOL .dzięki za odpowiedż. ten power quad przydałby sie przy wjezdzaniu na pryzme z zielonką.efektowniejsza zmiana biegów jakby daje większą sprawność skrzyni-tzn mniejsze katowanie silnika podczas przełączania biegów bo silnik dostosowuje obroty.zastanawiam sie tylko np jak sie strasznie kuzy,to niema bata ale kuz dostanie sie do srodka predzej czy puzniej prawda i moze choc nie musi spowodowac zaciecie guziczka jednak tez john napewno przewidzial to.czy przyjemnosc POWER QUAD..hmm napewno wymaga wiekszej dbałosci o ciągnik.elementy elektroniczne są delikatniejsze ale ektroniki niema co sie bac mysle.PRZEMEK ,wersja basic ma klime.ehr ,rewers elektrochydrauliczny itd.roznica -fotel ma resorowanie na sprezynie.skrzynie ma mechaniczna 16/16,węższe opony.zagadalismy z delerem noi opony ma miec jak w wersji clasic,dodac maja pare wyjsc hydrauliki,fotel zostaje zwykly i skrzynia mechaniczna by byla.oszczednosc 20tys zlza co moznakupic plugi kvernlandyz duzymi odkladnicami.jest nad czym sie zastanawiac :)kasy nigdy za wiele.no ale to ciagnik na lata.

 

ps:6330 clasic ma jeszcze 540E na walku co jest przydatne przy pracach typu koszenie itd.wersja basic tego niema.grosz do grosza i wychodzi ... ;-)jakby tak policzyc ile wersja clasic ma bajerow a basic to nie takie drogie w sumie ten clasic.samo siedzenie pneumatyczne jak kupic samemu gdzies to ok 3 kola kosztuje.przekladnia jak ma sterowany elektrochydraulicznie rewers to juz itak tam jest elektronika na skrzyni.wiec niema co sie bac tej elektroniki jak myslicie??wszystko rozchodzi sie o kase.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

johny

2500 bel to jest nic.

Jesli po takiej ilosci prasa miala by nawalic to nie jest warta nawet zlotowki.

Moja warfama zrobila okolo 6000 - 7000 bel i dopiero byla jedna powazna awaria.

A tak to pierdoly typu zerwany lancuch, sciete sruby na zabezpieczeniu i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10141    2
witam!

planuje zakup ciagnika model 6330.sa one w wersji basic ,clasic,comfort i premium,wacham sie miedzy basic a clasic.czyli midzy przekłądnia power reverser 16/16 z elektrochydraulicznym reversem i power quad z 4 pod obciazeniem przelaczanmi biegami.roznica miedzy wersjami to ok 19tys zl.oplaca sie inwestowac w power qada?czy te przekłądnie sie nie psuja?? w sumie im mniej elektroniki tym wieksza zywotnosc??jak te skrzynie sie sprawuja???czy te guziczkisie nie zacinaja?mial ktos problemy?prosze o opinie uzytkownikow tych ze przekładni.wybór jest trudny bo za wygode sie placi ale boje sie czy po 4 latach np niebede dalej placic za ewentualne zrypanie elektroniki ktorej itak jest pelno w tym byczku sprzet ma smigac z rozzutnikiem 12t,przyczepa do sianokiszonki,beczkowoz itd itd.glowny sprzet w gospodarstwie.PROSZE O OPINIE.DZIEKI

U znajomych jest taki ciągnik w wersji comfort mówią że kosztował 150tys. netto.

Czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2
johny

2500 bel to jest nic.

Jesli po takiej ilosci prasa miala by nawalic to nie jest warta nawet zlotowki.

Moja warfama zrobila okolo 6000 - 7000 bel i dopiero byla jedna powazna awaria.

A tak to pierdoly typu zerwany lancuch, sciete sruby na zabezpieczeniu i to wszystko.

ale te 6000-7000 bel to przez ile czasu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witka

czy obroty ekonomiczne 540E przydadza sie do pracy z przyczepa do zielonki z nozami tnacymi??to chyba zwieksza obroty na walku przy mniejszych obrotach silnikaa za tym i sile uciagu .to sie przyda podczas pracy z przyczepa lub 10t rozzutnikiem obornika?? wersja clasic deera mai zastanawiam sie czy nie brac tej wersji.mam zamowiony basic z dodatkami ale 540E niema jak i wielu innych rzeczy.a roznica ok 18;19 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeśli masz tylko 540 to osiągniesz je przy 2150 obr/min natomiast 540 Eco (750) przy 1680 obr/min -dobre do lekkich i średnich prac.

U mnie ciągnik przy żadnej maszynie nie pracuje na 540 zwykłym -tylko ECO :D To na prawdę daje duże oszczędności.

 

Jak ciągnę beczką gnojowice to włączam 1000 obr wałek i bez gazu ciągnie także trzeba się głęboko zastanowić ale lepiej wziąć niż potem żałować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4
a mnie interesuje do jakich konkretnie jakich pras :D bo u nas znajomy ma JD 572 i nastukał nią ponad 2500 tyś belek w zeszłym roku prawie sama sianokiszkonka i żadnej awari to napisz jakie te prasy masz na myśli przepraszam za OT

 

 

 

 

 

cholera nie pamiętam jaka to była w każdym razie nie miała docinacza i można było zmieniać wielkość beli prasa w gospodarstwie pracowała zdaje się najdalej 3 rok ale jestem prawie pewien że drugi tą prasą zbierano siano i słomę z ok 300 ha, owijanie siatką, rok produkcji to chyba 2006, wyprodukowana była we Francji.....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91
U mnie ciągnik przy żadnej maszynie nie pracuje na 540 zwykłym -tylko ECO :P To na prawdę daje duże oszczędności.

 

Witam, czy z prasą Vicon również pracujesz na 540 ECO?


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

jeżeli piszę że przy każdej maszynie to chyba przy każdej :(;k gdzieś robert pisał że z tą praso pracuję na 540 Eco a gdy by był słabszy ciągnik np 80 KM to na żwykłych by musiał pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Witam, czy z prasą Vicon również pracujesz na 540 ECO?

 

Tak oczywiście na 540 zwykłym to ciągnik 60-70 koni, a 90 koników to już 540 Eco może śmigać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj