banban1

Mięta

Polecane posty

corrado    401

Teren może wilgotny ?


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

w tym jednym miejscu tak, a tam dalej twierdzi, że nawiet owies słabo rośnie.

Ale wydaje mi się, że to wynika z metody uprawy. Ja wykopuje korzenie na wiosnę i przesadzam, a on tak nie robi bo to strata czasu dla niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Da się, musi być tylko odpowiedniej wilgotności, kombajn też musi być być trochę inaczej ustawiony aby sam pył nie wyszedł.  


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwer23    4

Wilgotna mięta nie chce się dobrze wymlacac i pozostaja liście na lodygach, lepsza sucha mniejsze obroty młocarni i rozkrecone klepisko. Jaka cena w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Cześć

Chcę w tym roku zacząć uprawę mięty (od niej chcę zacząć przestawiać gospodarstwo na zielarskie). Mam zerowe doświadczenie w uprawie ziół.

Mięta na tym polu, które chce obsadzić, już rosłą dziko. Niski, podmokły teren. Mięta rosła jak szalona bez żadnych zabiegów. Kosiło sie całą łąkę trzy razy w roku z tego co krowy nie zjadły (między innymi mięty:))

Pole od kilku lat jest orane i uprawiane zboże.

Napiszcie jakie zabiegi wykonujecie w sezonie.

Ktoś tu pisał że miętę pieli. Jakoś tego nie widzę, jest gęsta, jak pamiętam w tej mojej dzikiej nie rosły żadne chwasty, szybko mięta zakrywała glebę. Nic w tym miejscu nie rosło tylko mięta.

Na tej stronie http://www.modr.mazowsze.pl/porady-dla-rolnikow/produkcja-ogrodnicza/429-uprawa-miety-pieprzowej

piszą:

Od drugiego roku uprawy rośliny należy przyorać na głębokość  8-10 cm, celem zabezpieczenia na zimę lub przykryć je grubą warstwą kory czy gałęzi.

Czy ten zabieg jest potrzebny? Znowu wrócę do tej mojej. Pamiętam ją tam od kilkudziesięciu lat i nigdy nie wymarzła. Dopiero ja ją glifosatem załatwiłem.

Jak w ogóle wygląda sadzenie? Ktoś na początku tematu napisał że robi kultywatorem bruzdy i w nie ręcznie wsadza korzeń. Czy macie na sprzedaż sadzonki mięty?

@Edin widzę że masz szkółkę ale niestety PW do Ciebie nie dochodzą. Uprawiasz miętę? Masz w sprzedaży sadzonki?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@majes Sprawdź teraz, wyczyściłem skrzynkę.

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No o powiedzcie jak tam wasza mięta? ktoś z was powiększył uprawę? ktoś odpuścił? i naważniejsze pytanie - wszyscy posprzedawaliście? Jeśli tak to w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwer23    4

Na polskim rynku do tej pory był zastój, może wiosną coś się ruszyło ale tego nie wiem. Bauer za to bierze wszystko jak leci w niezmienionej cenie, w tym roku nawet zwiększa kontrakty, które rok temu obcinał więc zapotrzebowanie u niego jest spore. Marne to pocieszenie bo w naszym "zagłębiu" z miętą w tym roku bardzo krucho, ekstremalnie mokra jesień i mrozy bez okrywy śnieżnej zrobiły swoje, bardzo dużo plantacji poszło do likwidacji, a te co zostały potencjału nie mają, o braku korzeni do rozsady nawet nie wspomnę... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj