MECHANIZATOR

Bzdury o MF-ie w Wikipedii

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Witam

 

Wydawać by się mogło że taka stronka jak Wikipedia ma jakiś określony poziom i można ją traktować jako dobre źrodło informacji o wszystkim - tymczasem dzisiaj przeglądajac coś w necie natrafiłem na opis firmy Massey-Ferguson i o mało nie padłem ze śmiechu - trzeba byc naprawde debilem lub idiotą (albo jedno i drugie) żeby napisac takie bzdury - zobaczcie sami http://pl.wikipedia.org/wiki/Massey_Ferguson

 

Massey Ferguson - to kanadyjski koncern produkcji maszyn rolniczych. Założony w 1955 roku przez Arnolda Loxder, braci Massey i Petera Fergusona pod nazwą Hoxbridge International. W 1960 roku Loxder odsprzedał swoje udziały Fergusonom. W lipcu 1965 umarł Peter, a Massey zmienił nazwę na Massey Ferguson. Dziś firmą kieruje jego syn James (ur. 15 grudnia 1950). Obecnie właścicielem firmy jest amerykańskie konsorcjum AGCO.

 

zadziwiające jest jaką wyobraźnią musiał wykazać się autor tego tekstu

 

dla jasności firma Massey-Ferguson powstała z połączenia firm Massey-Hariss, która rzeczywiscie wywodzi się z Kanady z firmą nalerzącą do Harre'go Fergusona, który był wynalazcą trzypunktowego układu zawieszenia narzędzi (który montował w ciagnikach sprzedawanych pod marką "Ferguson" lub we współpracy np z firmą Ford) do połączenia firm doszło w 1953 roku. Ciekawostką może być to że obie firmy po połączeniu jeszcze przez kilka lat produkowały ciągniki pod własnymi markami aby nie stracić starych klientów. Tak przynajmniej jest napisane w mądrej książce "Traktory Świata" Michael'a Williams'a


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

trochę o tym czytałem i wersja przedstawiona przez autora jest prawdziwa to były dwie firmy które siępołączyly tak jak napisał


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk89    18

skoro kolego znalazłeś tyle błędów, to czemu ich nie poprawiłeś?? w wiki jest taka opcja "edytuj"... trzeba było poprawić zamiast zakładać nowy temat, przy okazji obrażając autora tekstu. i nie wiem jak inni ale ja czytając to wcale się nie uśmiałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@kostekk1990 - hmm - mam dowody że moja książka nie kłamie ponieważ postać Harrego Fergusona pojawia się w kilku ksiażkach które czytałem - i jest to postać historyczna która pojawia się w podręcznikach szkolnych - drugi argument przemawiajacy za słusznoscią tego co mówię (piszę) jest fakt że nie ma takiego imienia Massey - za to wiem że istniały takie firmy jak Massey-Haris które produkowały ciągniki od początku XX wieku - w dodatku książka ma swojego autora i nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze sie pod czymś co jest nieprawdą

 

@Mariusz(ZDUN) - o połaczeniu firm to ja juz dopisałem

 

@Radekk89 - nie poprawiłem żeby pokazać innym co można znaleść na wikipedii - a uśmiałem się bo ten tekst z kilometra śmierdzi wyobraźnią 15 latka i w dodatku jest idiotyczny dla każdego kto cokolwiek słyszał na temat tej firmy i jej założyciela (H. Fergusona)

 

a tutaj jeszcze anglojęzyczna wersja - http://en.wikipedia....Massey_Ferguson tak dla porównania - o dziwo postacie braci Petera i Masseya Fergusonów nie występują.


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Rozumiem że na wiki dopisałeś ? ja to w książce czytałem miałem kiedys taką o historii ciągników jak pracę inżynierską pisałem dlatego potwierdziłem twoją wersję


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

na wikipedii nic narazie nie pisałem żeby wam pokazać jakie "kwiatki" można tam znaleźć - w pierwszym poście dopisałem ja - dla porównania tego tekstu z wiki z prawdą historyczną

 

zadziwiające jest także to że ta wersja z wikipedii jest (prze kopiuj-wklej) bezmyślnie powtarzana na stronach internetowych firm sprzedających maszyny rolnicze i w referatach tworzonych przez uczniów które później lądują w necie i są równie bezmyślnie powielane

 

Przejżałem też historię edycji tego tekstu na Wikipedii i tekst podbny do mojego - opracowany w oparciu o informacje ze strony korbanka (tekst dotyczył 50 rocznicy firmy MF), a wiadomo że korbanek jest dealerem MF-a to ma informacje z pierwszej ręki jak by nie patrzec - wspomniany tekst został zmieniony na ten "genialny" - przez samego autora podanych bzdur - więc nawet nie ma sensu zmieniać tych informacji bo i tak autor je zmieni na swoją "wizję" historii firmy MF - hmm może to duch śp. Petera Fergusona :o


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Wikipedia nie może być źródłem pewnych informacji i nigdy nie będzie, ze względu na to kto tworzy tam wpisy i przez kogo są akceptowane korekty często gęsto znajdującego się tam bełkotu.

 

Kiedyś trafiłem na rażący błąd, a że temat znałem lepiej niż dobrze to wysłałem im pod opinię korektę popartą odpowiednimi linkami, stricte źródłowymi, nie budzącymi wątpliwości, jednak znawcy na Wiki stwierdzili że nie ma wielkich różnic, że w zasadzie to to samo i się czepiam :D

 

Nie wyobrażam sobie jak można stawiać wiarygodność Wikipedii ponad tematyczne książki :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

@Mirasek - zgadzam się z tobą w 100% - znalazłem chwile czasu i zedytowałem tekst - napisałem też do admina że są takie i takie błedy - z dokładnym opisem jak to powinno wyglądac - reakcja była taka że admin wywalił te bzdurne rzeczy, które skorygował na podstawie angielskiego opisu który był pisany w oparciu o stronę producenta - a w odpowiedzi otrzymałem informacje że jak chce to moge dokonac edycji bo to nie leży w ich kompetencji - zmieniłem - zobaczymy czy zaakceptują

 

a co do tego że ktoś podważa autentyczność informacji z ksiażek na podstawie wikipedii - no cóż żyjemy w XXI wieku i dla niektórych książka kojarzy się jedynie z bajkami i baśniami czytanymi przez rodziców na dobranoc, i chyba stąd takie podejście - za to komputerowi i wszystkiemu co się z nim wiąże składa się hołd i należy się szacunek - w końcu to świętość


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Szkoda że dopiero teraz zajrzałem do tego tematu, ale kol. Mechanizator sam czasami bzdury wysmarowuje na łamach TAP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kserkses
      nie znalazłem nic na ten temat, więc zakładam wątek ( nie wiem czy dobre miejsce, ale lepszego chyba nie ma ).

      Kabarety, duży wybór skeczy
       
    • Przez dallas220
      Może jakieś zabawne zdjęcia związane z rolnictwem? Przy okazji witam forumowiczów
      Na siłownie chodzo a w polu to by godziny nie wytrzymały

    • Przez kamil16251290
      Witam. Jestem ciekaw jakie macie swoje ulubione kabarety i skecze. Mile są widziane linki do ich obejrzenia oraz dyskusje na temat kabaretów :mellow:
       
      Ja lubię kabaret Neonówka oraz kabaret Młodych Panów.
      Z kolei moim ulubionym skeczem jest to:
      http://www.youtube.com/watch?v=js_MzccqDBo http://www.youtube.com/watch?v=lNJzAk9mM5s...feature=related
       
      Pozdrawiam: kamil16251290 :lol:
    • Przez Lesnik13
      To ja proponuje kawały o rolnikach:
       
      Pewnemu rolnikowi z dnia na dzień przestał stawać. Chłopina z rozpaczy zaczął pić, bić babę, generalnie popadł w stan depresji. Nic nie pomagało. Jak mu wisiał tak wisiał. Jednak szczęście mu dopisało i któregoś dnia gdy wracał od lekarza, w autobusie PKS-u podsłuchał rozmowę o pewnym znachorze, który czynił wręcz cuda, a mieszkał niedaleko. Na drugi dzień był już pod drzwiami cudotwórcy. Ten wysłuchał z uwagą opowieści o problemach naszego bohatera i powiedział:
      - Mam na to sposób. Dam ci małego trolla, którego złapałem kiedyś w Norwegii. Zabierz go do domu i daj mu jakąś ciężką pracę, Jak troll będzie zajęty, to będzie Ci stał jak maczuga. Ale gdy tylko uwinie się z robotą to znowu ci zmięknie i będzie wisiał.
      Chłopina trochę niezadowolony wracał do domu, bo tak szczerze mówiąc nie za bardzo wierzył w zapewnienia znachora. Ale gdy wrócił postanowił spróbować. Kazał trollowi skopać ogródek. O dziwo gdy ten wbił w ziemię pierwszą łopatę, członek stanął chłopu jak maczuga. Radosny chłop rzucił babę na lóżko, zaczął zdzierać z niej ubranie i... nagle wchodzi troll i mówi:
      - Skończyłem.
      Fiut wrócił do stanu pierwotnego.
      - Ku**a - wrzasnął chłopina - To teraz buduj garaż... Fiut znowu zaczął się podnosić. Już się zabierał za babę....a tu wchodzi troll.
      - Skończyłem - mówi z uśmiechem patrząc na resztki erekcji swojego właściciela.
      Wtedy wstała baba i powiedziała coś na ucho trollowi, ten pokiwał głową i wyszedł. Erekcja wróciła, rzucili się na lóżko i tak baraszkowali bez jedzenia i bez spania cale trzy dni. W końcu chłop zapytał z ciekawości:
      - Jaką ty żeś dała temu stworzeniu robotę, ze już trzy dni nie wraca?
      Kobieta pociągnęła go za rękę nad pobliskie jezioro. Podchodzą... patrzą ....a tam troll siedzi nad brzegiem jeziora cały w mydlinach, wyciąga z wody chłopa kalesony, ogląda pod słońce i ze złością mruczy do siebie:
      - Cholera! Cały czas żółte na d*pie!
    • Przez ssv115511
      https://www.youtube.com/watch?v=SaSSot_EXNA
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj