Damix

opuchnięte ucho

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damix    2

A mianowicie co mam zrobić z opuchniętym prawym uchem u warchlaka? Pije i je normalnie tylko głowa mu lekko przekręconą w bok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ma to ucho opuchnięte, takie grube jak by napompowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czasem tak się zdarza, to jest jakby woda w uchu u mnie też się to czasem zdarza, ja nic nie robie i po jakims czasie samo przechodzi trochę to trwa. Ucho zrobi się cienkie ale tak jakby pomarszczone i takie już pozostanie. Nic mu nie będzie, czasem takie cos robi się już prosiętom ale nigdy mi jeszcze nie odjechał.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

A to luz no to spoko... nigdy takiego czegoś mi się nie przytrafiło więc wolałem najpierw zapytać się niż zadzwonić po weterynarza a to by mnie trochę kosztowało? No to Dzięki za odp. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jony    1

U mnie to się dosyć często zdarza, ja te uszy przeżynam spuszczam tą wodę, czasami jest gęsta biała ropa, zastrzyk penicyliny i gotowe. czasami się zdarza że zabieg trzeba powtórzzyć. Tobie tesz polecam takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

też u mnie jeden miał takie ucho aż mu oklapło pod ciężarem ale teraz jest ok tylko brzegi ucha podwineły się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Sporadycznie się trafia ale jak jest to przecinam i jakiś antybiotyk aby zakażenie się nie robiło.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

podobnie jak koledzy, rozciąć, niech spłynie wszystko, czasem lekko przycisnąć aby wypłynęło, antybiotyk i obserwować bo czasem znowu napuchnie i znowu spuścić+anybiotyk i jest OK.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

jak tak to nie wiem co za przyczyna a co do zwalczania to penicylina i nic innego lub rozciąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

potwierdzam słowa Damix'a - kolczyk na jednym uchu a na drugie opuchnięte.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Witam.Odczekałem trochę z tym warchlakiem co miał opuchnięte ucho nic nie przebijałem tak jak mi nie którzy z Was radzili za co dziękuje...troche ma pomarszczone ucho ale to mu nie przeszkadza po to już jest tucznik za ok.2tyg. pójdzie do sprzedaży :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wbij grubą igłę i po prostu je zdrenuj, jeśli brzydzisz się przerzynać


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

tego nie trzeba przecinać bo się samo wchłonie!!! miałam już takie przypadki i żaden nie kopnął w kalendarz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj