Skocz do zawartości
Damix

opuchnięte ucho

Polecane posty

Damix    1

A mianowicie co mam zrobić z opuchniętym prawym uchem u warchlaka? Pije i je normalnie tylko głowa mu lekko przekręconą w bok. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak ma to ucho opuchnięte, takie grube jak by napompowane?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czasem tak się zdarza, to jest jakby woda w uchu u mnie też się to czasem zdarza, ja nic nie robie i po jakims czasie samo przechodzi trochę to trwa. Ucho zrobi się cienkie ale tak jakby pomarszczone i takie już pozostanie. Nic mu nie będzie, czasem takie cos robi się już prosiętom ale nigdy mi jeszcze nie odjechał.Pozdrawiam.

Damix    1

A to luz no to spoko... nigdy takiego czegoś mi się nie przytrafiło więc wolałem najpierw zapytać się niż zadzwonić po weterynarza a to by mnie trochę kosztowało? No to Dzięki za odp. pozdr.

Jony    1

U mnie to się dosyć często zdarza, ja te uszy przeżynam spuszczam tą wodę, czasami jest gęsta biała ropa, zastrzyk penicyliny i gotowe. czasami się zdarza że zabieg trzeba powtórzzyć. Tobie tesz polecam takie rozwiązanie.

suzuki21l    5

też u mnie jeden miał takie ucho aż mu oklapło pod ciężarem ale teraz jest ok tylko brzegi ucha podwineły się

Sadek    449

Sporadycznie się trafia ale jak jest to przecinam i jakiś antybiotyk aby zakażenie się nie robiło.

Nikita_Bennet    100

podobnie jak koledzy, rozciąć, niech spłynie wszystko, czasem lekko przycisnąć aby wypłynęło, antybiotyk i obserwować bo czasem znowu napuchnie i znowu spuścić+anybiotyk i jest OK.

tomaszs88    3

jak tak to nie wiem co za przyczyna a co do zwalczania to penicylina i nic innego lub rozciąć...

Damix    1

Witam.Odczekałem trochę z tym warchlakiem co miał opuchnięte ucho nic nie przebijałem tak jak mi nie którzy z Was radzili za co dziękuje...troche ma pomarszczone ucho ale to mu nie przeszkadza po to już jest tucznik za ok.2tyg. pójdzie do sprzedaży :rolleyes:

ahme999    115

wbij grubą igłę i po prostu je zdrenuj, jeśli brzydzisz się przerzynać

zeberka363    1

tego nie trzeba przecinać bo się samo wchłonie!!! miałam już takie przypadki i żaden nie kopnął w kalendarz ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.