Skocz do zawartości
News
Ferdek07

Hydrauliczne otwieranie klapy w beczkowozie

Polecane posty

Ferdek07    63

Witam!

Mam taki pomysł żeby zrobić w beczkowozie (kościan 3 tyś l z 87r) chce zrobic hydraulicznie uchylanie klapki, teraz mam na linkę tak jak w przyczepach zbierających i nie jest to wygodne, mam ze starej przyczepy zbierającej siłowniki od podnoszenia podbieraków jednostronnego działania i chciałbym wykorzystać taki siłownik, chyba każdy wie jaki siłownik jest w przyczepie zbierającej od podbieraków, pytanie teraz jak to zrobić technicznie bo:

1. czy siłownik jednostronnego działania może wysuwać się do końca, tzn tłok wysuwa się do końca i nic żadna dźiwgnia go nie ogranicza, więc czy tak wysuwający się siłownik po prostu za którymś razem nie wystrzeli tłoka

2. szybkość reakcji, jak to zdławić czy trzeba jakiś zawór czy jak ktoś pisał wbić w przewód jakiś pręt z rysą zrobioną kątówką w zdłóż pręta, czy co żeby nie działo to z szybkością pocisku

3. czy to zadziała

[[Template sdtools/front/topic/advertpost does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]
heniek    2

Jak zastosujesz siłownik jednostronnego działania np. na otwieranie to do zamykania klapy musisz jeszcze mieć sprężynę (mocną).Musisz tak dograć odległość mocowania siłownika na dzwigni klapy zeby po zrobieniu pełnego skoku silownik ja zamknął, jesli klapa zamknie sie wczesniej to siłownik majac jeszcze miejsce moze ci cos pokrzywic albo urwać.Z ciagnika tego zawsze nie wyczujesz.Powodzenia. :rolleyes:

Indiana    7

U mnie jest tak jak u kolegi wyżej, siłownik jednostronnego działania otwiera, a sprężyna zamyka ;)

[[Template sdtools/front/topic/agrofakt does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]
jasiu7745    2

Pomysł dobry tylko zamiast siłownika jednostronnego działania będziesz musiał dać 2u stronnego działania bo jak zzamkniesz klape?

Indiana    7

Klapę zamknie spężyna, po cofnieciu dzwigni rozdzielacza olej splynie na ciagnik, a sprezyna zaciagnie pokrywe. U mnie tak jest.

[[Template sdtools/front/topic/advertpost does not exist. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme.]]
Ferdek07    63

tak tak sprężyna cofnie, a gdybym dał siłownik 2 stronnego działania to by tylko uszy w klapce pourywało, boje się tylko jak to zdławić żeby nie było tego otwierania w sposób strzału, tak jak podbieraki w prasie szybszy ruch dzwignią i podbieraki jak wystrzelone podnosi, no i co z siłownikiem jak do końca się wysunie sam tłok to za którymś razem nie wyleci tłoczek?

herman89    6

Na początek wywierć jak najcieńszym wiertlem, później możesz zwiększyć średnice ale raczej nie większe niż 2mm. Albo kup oryginalne dławiki do bizona, na opuszczanie hederu są stosowane(koszt ok 1,5zl)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez RometOgar200
      Witam jestem tutaj nowy i jeśli napiszę temat w złym miejscu z góry przepraszam ,ale przejdzmy do sedna ,zamontowałem wspomaganie elektryczne do mojej 60-siatki ,ale obudowa skrzyni jest od 40-stki. I mam problem ,ponieważ patent jaki i z 40-stki i z 60-siątki nie mieści się tam gdzie powinno być jego miejsce. Z góry dziękuję za wszystkie pomysły.
    • Przez Ursus355i912
      Witajcie. Posiadam przyczepę deutz fahr f 327 i mam duże problemy z rozłączaniem napędu podbieracza. W związku z problematycznym sprzęgłem wpadłem na pomysł by zastosować napęd hydrauliczny z ciagnika (ursus 912) , dodam ,że obecnie napędzanie podbieracza następuje przez pasek klinowy . W tej wersji łańcuch podający zza podbieracza , wyposażony w nagarniacze pracowały cały czas, a podbierak byłby wyłączany na pryzmie. Napęd hydrauliczny posuwu nie wchodzi w grę, Bo z tyłu są wałki roztrząsające . Co o tym sądzicie ? Jak duży silnik zamontować? Czy ma to sens? Z góry dzięki za rady
    • Przez Wieczor
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy jak już wyżej wspominałem w zakresie zrobienia elektronicznego wskaźnika poziomu ziarna w skrzyni. Poznaniak S043. Chciałbym go trochę uwspółcześnić i zrobić komputer do sterowania parametrami siewnika ,jak na razie idzie mi dobrze tylko napotkałem problem właśnie z tym wskaźnikiem. Próbowałem już czujnika do paliwa ale ma za małą skale odchylenia. Jestem otwarty na wszystkie propozycje. Jeśli można zależało by mi na gotowym czujniku (do kupienia).   
    • Przez kubox9876
      Potrzebuje przekładni o przełożeniu 1:2 żeby zwiększyć obroty pompy. Paski odpadają.Jakieś pomysły żeby to zrobić jak najmniejszym kosztem A żeby zdawało egzamin. Albo jest możliwość żeby po prostu obrócić obroty bo mam skrzynie biegów.
      Proszę o pomoc
    • Przez Karols16
      Witam moje pytanie jest takie czy ta pompka nadawała by się do aplikatora http://allegro.pl/pompa-do-wody-cieczy-pompka-12v-70l-min-i6130003159.html i czy dała by radę z dyszami od opryskiwacza ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.