Zaloguj się, aby obserwować  
konopek00

7245 vs 7745

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
konopek00    0

Witam.Mam zamiar kupić jednego z tych zetorków,ale nie wiele wiem na ich temat. Zetor ten będzie pracował na 30 ha z jakimś pługiem 3*40 obrotowy i agregat 3,2 bomet. Proszę was o podanie podstawowych danych takich jak spalanie moc i doradźcie który będzie lepszy. Z góry dzięki


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kiedyś kupić Zetora 7745 ale zmieniłem decyzje na Zetora 8145 bo jest cięższy i mocniejszy. Zetor 7745 jest najmocniejszy z tej serii ciągników i niektóre elementy nie wytrzymują cięższych narzędzi bo dużo elementów jest takich samych jak w mniejszych modelach tylko moc większa, zaś Zetor 8145 to najmniejszy ciągnik z serii i jest ciągnikiem dużo wytrzymalszym bo dużo elementów konstrukcji jest przystosowanych do większej mocy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

72 ma cos ok.65km, a 77 ok.70km, roznie podaja

lepszy 77, wieksza moc

ogolnie niewiele sie roznia


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Zdecydowanie bierz 7745 więcej spali ale siłę i kopyto to on ma na B)


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

polecam 7745 udzwig bdb mocne elementy nie wiem cobyś musiał zawieśić aby połamać belki silnik też dobry ma lepsze hamulce od 7245 dużo miejsca w kabinie spokojnie poleci w tym pługu i agregacie, ciagnik zwarty dobry skret, ogólnie wedle mojego zdania najlepiej wykonane ciągniki zetora a jak dobrze poszukasz to łapniesz jeszcze 20 letni ciągnik a te z większej serii to napewno bedą miały koło 30 lat pozatym komfortem ustępują kolega ma 8145 mówi że traktor dobry ale lubi paliwo i olej silnikowy, jeździłem nim i powiem ze nie czuć różnicy w mocy moze w większym uciąg wiekszy. Ale zrobisz jak uważasz ja osobiście polecam 7745 trzymają cene ale ciagniki warte uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Chciałem kiedyś kupić Zetora 7745 ale zmieniłem decyzje na Zetora 8145 bo jest cięższy i mocniejszy. Zetor 7745 jest najmocniejszy z tej serii ciągników i niektóre elementy nie wytrzymują cięższych narzędzi bo dużo elementów jest takich samych jak w mniejszych modelach tylko moc większa, zaś Zetor 8145 to najmniejszy ciągnik z serii i jest ciągnikiem dużo wytrzymalszym bo dużo elementów konstrukcji jest przystosowanych do większej mocy.

Mozesz dokladniej napisac jakie elementy nie wytrzymuja w 7745 a wytrzymuja w 7245? moim zdaniem obojetnie ktory wybierzesz moc jest podobna a w tych maszynach co masz to zetor 7245 da rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tez się zastanawiałem co mu nie wytrzymuje, belki polowe zetora w porównaniu do mtz to mają wytrzymałość super, w mtz potrafi urwać ramie, gość przełożył w mtz belki od zetora i ma spokój a tamte to wymieniał co 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tez się zastanawiałem co mu nie wytrzymuje, belki polowe zetora w porównaniu do mtz to mają wytrzymałość super, w mtz potrafi urwać ramie, gość przełożył w mtz belki od zetora i ma spokój a tamte to wymieniał co 2 lata

zgadzam się,nie wiem co by czeba robic żeby ramie połamaci w zetorze

Edytowano przez PROXIMAPOWER85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Jak wygląda spalanie pomiędzy Ursusem 4514, a Zetorem 7245, bo moc podobna.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal89    0

ja bym ursusa do zetora nie porównywał..

ursusik ma mnieszsze spalanie i to jedyna jego zaleta a w reszcie wygrywa zetor B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Mniejsze tzn ile i w czym? Bo ja powiedziłbym że... np. w ładowaczu Zetor spali więcej to jest oczywiste ale z doświadczenia wiem że dobrze dobrana maszyna do Zetora i spalanie wychodzi przyzwoite. I dlatego uważam że w pługu np.4*30/35 spaliły by to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do ursusika maks 3 skiby 4 to mordenga ciegnąć tam gdzie dasz głębiej to zaczyna sie kopać a zetor może i puści dymka ale pójdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Kolego @zetorlublin co prawda to prawda. Mój 4514 przy pługu 3 skiby UG stęka na 1 biegu. Przypuszczam, że 7245 wcale by ich nie czuł na 3 biegu w lekkiej ziemii. A za nim tylko kurz i obłok dymu.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

7245 ma pojemnoś 3,6L a 7745 ma 4L więc wiadomo

Moc nie jest o wiele wieksza ale juz krzywa momentu idzie bardziej plasko jest elastyczny i nie schodzi z obrotów przy byle jakiej górce

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Paweł7245
      Chce założyć turbinę oraz intercooler czy taki oto jak na zdjęciu wystarczy jest on ponoć z jakiegoś citroena 1.6 bo pasował by idealnie

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj