Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Amazone AD 303 Specjal + KG 3000

Polecane posty

Vril    1

Edytka: Dość znaczny błąd -nie chodzi o Specjal tylko o super :)

 

Witam

 

Mam pytanie czy są na forum użytkownicy tego typu zestawu .Chciałbym poznać wasze opinie oraz

na co zwrócić uwagę przy doborze specyfikacji .

Druga sprawa to czy te nowe zestawy trzymają taką samą jakość wykonania (montaż,lakier,materiały) jak zestawy produkowane powiedzmy pięć lat temu.

Trzecia sprawa to - często jest tak że nowych maszyn Amazone diler nie ma na placu i nie można

pooglądać maszyny ,dla tego moja prośba jest taka czy są na forum użytkownicy tego typu zestawu

z Kujawsko-pomorskiego lub Pomorskiego i zgodzą się na wizytę w celu obadania i pogadania o sprzęcie :)

 

Z góry dzięki za odzew :)

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki jak dam radę to jeszcze dziś tylko muszę te GG zainstalować na nowo :)

ale jeśli to nie problem to proszę o wrażenia z maszynki w tym temacie :)

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

odezwij się na gg 3493148, posiadam bardzo podobny zestaw

 

Jeżeli masz podobny zestaw, to wystaw jakąś opinie o nim, bo podejrzewam, że jest więcej osób których to interesuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    55

Posiadam KE 303 140 - wzmocniona wersję, z wałem gumowym (580mm), siewnik z redlicami talerzowymi, komputerek, zbiornik nasion większy, z opcji hydrauliczny docisk wszystkich redlic, znaczniki przedwschodowe, wkładkę do nasion drobnych(rzepak), fotki są w galerii.

Cały zestaw jest dość ciężki bo waży 2400kg.

Wydajność zależy od wielkości pola i ziemi.

Sialiśmy nim bezorkowo pszenicę i byliśmy zadowoleni.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z zestawu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Dzięki Slavo :)

A jak jest z jakością wykończenia maszyny (materiały ,lakier ,montaż )-czy to jest wciąż te samo stare dobre Amazone?

Do ilu litrów zwiększyłeś zbiornik ?

Masa 2400 kg to ciężar pustego czy z materiałem siewnym ?

Jaki masz ciągnik do tej maszyny i jak się manewruje z takim agregatem .Chodzi mi o to czy nie podrywa

na uwrociach ciągnika .

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Witam , Przepraszam , że odkopuje stary temat , ale nie chcę zaśmiecać Forum. A więc mam pytanie , co się stanie , gdy wpadnie (duży) kamień w bronę aktywną (wirnikową) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1264

Jeśli jest wałek ze sprzegłem/a powinien być/ , to nic się nie stanie.

Sprzęgło może być cierne choć znacznie lepsze jest kłowe...raz - trwalsze , dwa - derczy gdy złapiesz kamień. Podczas siewu zazwyczaj dość mocno się kurzy i nie widać wirników - przy sprzęgle ciernym zanim zobaczysz , że się nie kręcą , poczujesz swąd palących się tarczek.

Swego czasu Rolmasz w swoich kultywatorach stosował wałek w którym "sprzęgłem" był kołek scinany - to dopiero była porażka.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Bezbarwny dziękuje za odpowiedź , przyda mi się to bo chyba na wiosne kupie taki agregat + jakis amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj