wacek

Avero 160

Polecane posty

same110    72

Witam

Mam 60 ha zbóż i chciałbym kupic nowy kombajn

Myśle o Avero 160 ale nie wiem jak z jego wydajnoscią.

Czy inne marki maja kombajny tansze ale wydajniejsze , jakie to sa modele jak by ktos znał .

 

Prosze o opinie uzytkownikow Avero 160 lub tych co wiedza i nich

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6530    1

witam ..nie jestem aktywnym uczestnikiem forum ale mam dylemat dopinam kupno kombajnu 5060 ktury jest tańszy od avero 160 na kturego bardziej się zapatruje ale cena jest wyższa ale nie dużo co o tym myślicie nh320 n proszę o fachową poradę 50h kombajn w kredycie na nowe technologie zgóry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Witam

Mam 60 ha zbóż i chciałbym kupic nowy kombajn

Myśle o Avero 160 ale nie wiem jak z jego wydajnoscią.

Czy inne marki maja kombajny tansze ale wydajniejsze , jakie to sa modele jak by ktos znał . :)

 

Prosze o opinie uzytkownikow Avero 160 lub tych co wiedza o nich

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0
Napisano (edytowany)

witam ..nie jestem aktywnym uczestnikiem forum ale mam dylemat dopinam kupno kombajnu 5060 ktury jest tańszy od avero 160 na kturego bardziej się zapatruje ale cena jest wyższa ale nie dużo co o tym myślicie nh320 n proszę o fachową poradę 50h kombajn w kredycie na nowe technologie zgóry dziękuje

Wszystko zależy od sumy pieniędzy jaką chcesz przeznaczyć na maszynę. Obejrzyj dokładnie oba kombajny i zdecyduj. Do CLAASa może przekonać cię 75 lat doświadczenia w produkcji kombajnów, do NH cena :) Jeśli chodzi o jakość wykonania obu maszyn to uważam, że CLAAS wygrywa np. w Avero 160 po całym kombajnie są rozlokowane gniazda 12V do podłączenia np. lampki, jest też lampa z tyłu oświetlająca sita i dwie lampy oświetlające obszar za kombajnem-ale za to się płaci :) , jedyne co w CLAASie można by zmienić to dodać wentylator samoczyszczący taki jak w NH, ale ta siatka też niczego sobie, jeszcze jeden argument za Avero: ma on kabinę taką jak w Tucano tylko trochę zmienioną. Uważam, że kombajny NH mają dobrą cenę do dobrej jakości.Takie moje zdanie.

Rozwiń trochę temat o tych nowych technologiach jeśli możesz.

Witam

Mam 60 ha zbóż i chciałbym kupic nowy kombajn

Myśle o Avero 160 ale nie wiem jak z jego wydajnoscią.

Czy inne marki maja kombajny tansze ale wydajniejsze , jakie to sa modele jak by ktos znał . :)

 

Prosze o opinie uzytkownikow Avero 160 lub tych co wiedza o nich

 

 

 

Pozdrawiam

Wiem , że za cenę trochę wyższą od Avero można teraz kupić JD 1470, a jest to kombajn o większej wydajności i podobno można go równać z Tucano, tyle, że podobno te kombajny strasznie rdzewieją, nie wiem czy to prawda, ja w to nie wierzę.JD ma sporo rzeczy w standardzie np.sprężarkę, licznik hektarów i sporo bajerów B) Wydajność Avero pewnie będzie trochę wyższa od wydajności Bizona...

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawmm    2

rower56 przejrzałem cały ten wątek i nie jestem w stanie zliczyć ile razy zostały poruszone tematy innych kombajnów wliczając w to temat ceny modeli nie związanych z wątkiem, Sam nie jednokrotnie to robisz także w związku z tym proszę Cię jeśli nie masz ochoty odpowiadać na moje pytanie to po prostu nic nie pisz a nie próbuj na siłę zabłysnąć bo uwierz mi nie wychodzi ci to w ogóle. Moje pytanie było skierowane do użytkowników forum którzy aktualnie zakupili ten kombajn albo orientowali się ostatnio w cenie. Mam nadzieje że sobie to wyjaśniliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Sformułowałem tak swoją wypowiedź aby nikogo nie zmylić, bo jeśli napisałbym znaną mi cenę maszyny, a ktoś póżniej dowiedział się od dilera że cena jest inna to byłaby pewna niejasność-taki był cel mojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

rower56 Jak byś miał wybrać pomiedzy NH a Class to jakiego byś wybrał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Zapewne CLAASa B) chociaż NH o takiej samej wydajności jest tańszy. Wszystko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na maszynę i jaką chcesz maszynę. Nie bierzesz pod uwagę JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6530    1

nowe technologie jest to linia kredytowa w której trzeba udowodnić iż zakup urządzenia jest nową technologią która poprawi jakość produkcji ,w przypadku kombajnu przedstawiasz próbę ziarna potwierdzoną w odpowiedniej stacji labolatoryjnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

też myślę nad zakupem AVERO 160 podoba mi sie ten kombajn dopiero zaczynam sie znim zapoznawac i nie kononca wiem czy go zakupię w tym roku chyba że deler wyjdzie z dobra oferta jak narazie to 330netto z hederem 3.70

jest na forum ktoś kto użytkował taką maszyne w tamtym sezonie jest koleś który kupił u nas taką maszynę ale nie pracował nią jeszcze a chciałbym usłyszec opinie

marcin6530 i na jaki prącent ten kedyt jest i w jakim banku

 

claas oferuje finasowanie fabryczne 7,4%w skali roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Pod tymi okrągłymi osłonami kryje się Dominator 150.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Pod względem bebechów to może poza APS w A240 to Dominator, ale pod względem komfortu to rewolucja

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Pod tymi okrągłymi osłonami kryje się Dominator 150.

 

 

A jak spojrzysz do środka to Mercator ;):D

 

A tak po za tym tylko Claas .Miałem Mercetora ,mam Dominatora 88 i następny też będzie Claas.

Po sąsiedzku mam 2 kombajny 5 letnie brane na SPO - Mediona 310 oraz TC56 ,zgadnijcie który lepiej sobie radzi ,lepiej wygląda po tych pięciu latach i który nie miał jeszcze ani jednej awarii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek617    4

To wszystko zależy od tego czy były garażowane regularnie przeglądy były robione i najważniejsza sprawa jaki operator (Jak ktoś dba to tak ma). Stawiam na classa że lepiej wygląda.

 

szczepan84 trochę dużo powiedzieli ci za avero jeszcze z takim małym hederem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

O co Ci chodzi jaki Bizon ?

 

@Piotrek617

Masz rację jeśli chodzi o wygląd po tych pięciu latach Claas bije na głowę tego TC mimo że oba są pod dachem to samo się dotyczy mocy przerobowej a niby parametry konstrukcyjne mają podobne .

Z drugiej strony operator jednak ma znaczenie ponieważ ten od tego TC to raczej d.... :) -stara SKR-owa szkoła i raczej nie wierzy w moce przerobowe tego kombajnu :)

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacyK    0

Kupiłem go, Piękny.

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to można mu dać wszystko. Polecam Licznik hektarów+ stała wysokości cięcia. W sumie zależy to tylko od wersji oprogramowania.

 

Sprzęt bardzo atrakcyjny, centralne smarowanie, kabina jest tak luksusowa, że mucha nie siada. Po sezonie, powiem o serwisie.

 

Jutro mu zrobię kilka fotek :)

Edytowano przez KacyK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

KacyK -ile na dzień dzisiejszy Ciebie kosztował i w jakim wyposażeniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj