wacek

Avero 160

Polecane posty

rower56    0

ten bęben jest tak sprawdzony że nie trzeba go reklamować w każdym claasie oprócz lexionów można go znaleźć i mimo to ludzie którzy kupują nawet używane kombajny sie nie skarżą nie wiem w czym może być gorszy wytłumacz skoro wiesz lepiej...

Dokładnie, skoro CLAAS stosuje taki bęben w wielu swoich kombajnach od długiego czasu to chyba oznacza, ze jest odpowiedni i efektywny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Ażeby być uczciwym w swoich słowach, polecam porównać jeszcze szybkość obrotów bębna w w Claasie vs. reszta świata. Dopiero wtedy możemy dyskutować o jakości omłotu..... z którego Claas słynie, prawda?

 

pozdrawiam

no wlasnie tak jak piszesz posiadam avero 240 i jakosc omlotu super moze tez przez APS a co do wielkosci bebna i samej gardzieli patrzac na to to po dwoch latach urzytkowania kombajnu musze powiedziec ze jak on to lyka ???? wrecz nie do wiary a fakt niezaprzeczalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0

Miałem okazję jeździć Avero 160 (odpowiedznik Avero 240 tylko bez APS, z miejszym zbiornikiem na ziarno i mocą nie 197kM a 158kM) i tak naprawdę wszyscy co widzieli ten kombajn, jego gardziel z góry go skreślali. Jest ona bardzo wąska ale i długa. W Tucano mamy gardziel na szerokość dwóch listew wciągających w Avero na szerokość jednej a mimo to przy plonie 6-6,5tony robił 1,3ha/h można było jechać szybciej, ale tego się nie oszuka, wtedy straty już były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Qutlecik mógłbyś rozwinąć w jakiś sposób teorię którą głosisz? ;D

Bartek tak dla porównania tckiem przy plonie ok.6t z ha,zrobiłem spokojnie ok.1.5ha/h.Więc wydajność porównywalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

Qutlecik mógłbyś rozwinąć w jakiś sposób teorię którą głosisz? ;DBartek tak dla porównania tckiem przy plonie ok.6t z ha,zrobiłem spokojnie ok.1.5ha/h.Więc wydajność porównywalna ;)

CLAAS w tym roku ustanowił nowy rekord świata w koszeniu zboża, więc może to być rozwinięcie tej teorii... :)

Adrian napisz jeszcze ile średnio jechałeś i jakie straty były(jeśli były ;) ), i jeszcze jakie było spalanie, jeśli pamiętasz.

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm..wiesz co spalania nie pamiętam.Straty na poziomie,przy ustawieniu czułości czujników na ok.50% straty bardzo rzadko wchodziły na drugą kreskę ;) Szybkość w zależności od plonu,od 5 do 8 km/h.

Qutlecik ale tak jakbyś mógł trochę uargumentować to było by fajnie.. ;D

Edytowano przez adrian300895

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qutlecik    0

no to powiem że mój claas który nie jest już najnowszy :( co roku połyka 30 hektarów i nie miał zadnej poważnej usterki, a jedyną naprawą była wymiana korbowodów , ale było to poprostu wymuszone czynnikiem eksploatacjii :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qutlecik    0

około 20 lat a ztego co wiem to wcześniej też gdzieś on działał przez pare lat

a co do panewek to były mocno starte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derko44    0

Witam panowie :)

Mam duży problem.. Licze na to że mi pomożecie go rozwiązać.

Planuje zakupić w tym roku kombajn zbożowy. Już wiem że będzie to najprawdopodobniej nowa maszyna ale mam dylemat.. Nie wiem który będzie lepszy, Avero 240 czy Tucano 320. Wszystkie informacje co podają dealerzy posiadam już, natomiast nie wiem jak wygląda to w praktyce.

Prosiłbym was o podanie mi mocnych i słabych stron tych dwóch maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qutlecik    0

no i w najciekawszym momęcie derko44 wyłancza się z dyskusji

co do wyposażenia też jestem ciekawy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@qutlecik- czasem tak bywa :rolleyes: , z wyposażenia to można chyba wziąć sieczkarnie słomy, kamerę cofania, Auto-Contur, szersze opony i szerszy heder. W Avero jest dużo rzeczy w standardzie i jest trochę mniej opcji do wyboru. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CLAAS w tym roku ustanowił nowy rekord świata w koszeniu zboża, więc może to być rozwinięcie tej teorii... smile.gif

 

Mógł byś wrzucić jakiś link,bo nic nie mogę znaleźć o tym.

 

@qutlecik- czasem tak bywa :rolleyes: , z wyposażenia to można chyba wziąć sieczkarnie słomy, kamerę cofania, Auto-Contur, szersze opony i szerszy heder.

 

Ale kamerę cofania to chyba każdy montuje już sobie jak się nie mylę,czy claas oferuje oryginalne kamerki za dopłatą?

 

W Avero jest dużo rzeczy w standardzie i jest trochę mniej opcji do wyboru. :)

 

W standardzie nie ma chyba nic innego,co wyróżnia go spośród innych marek na rynku co rower czy się mylę? We wszystkich nowych kombajnach jest wyjściowe wyposażenie standardowe na podobnym poziomie,a każdy dokupuje to co uważa za stosowne jak np.wózek czy sieczkarnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

@adrian300895 a więc tak:

co do rekordu wejdź na stronę CLAAS`a ...

CLAAS oferuje oryginalne kamery - PROFI CAM

według mnie wyróżniać może go np. klimatyzacja automatyczna... :)

wyposażenie wyjściowe może i jest na podobnym poziomie, ale np. ilość dostępnych opcji często się różni w maszynach różnych marek.

 

@Bartek60001- to czy jest w standardzie chyba zależy od firmy, która sprzedaje maszyny, ale dokładnie nie wiem.

Edytowano przez rower56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek60001    0
Napisano (edytowany)

Rower, w Claasie jest coś takiego jak konfigurator maszyn, i w nim masz zawarte wyposażenie standardowe i to za dopłatą, wiec na 100% sieczkarnia jest w standardzie. Oczywiście można go zdemontować wtedy troszkę kasy zleci w dół

Edytowano przez Bartek60001

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

No własnie sieczkarnia jest standardowo, ale można jej bez problemu nie wziąć, czyli tak jakby była w opcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ale przecież w avero można mieć heder vario którego nie można zalożyc w innych tak małych kombajnach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cysiu133    1

Forumowicze, byłem na polagrze, oglądałem Claas Avero 160. Podoba mi się maszyna. Świetna widoczność. W porównaniu z Fendtem i Fergusonem Claas jest lepszy. Chciałbym się spytac: avero ma 4 wytrzasacze?, Cena, Nadawałby się do kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj