wacek

Avero 160

Polecane posty

danield28    35

Po co się ograniczać z kombajnem aż do takiego stopnia wystarczy dołożyć niecałe 100 tys. i mieć Tucano 320... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am33    0

jak ma ktoś 100tys na zbyciu to chętnie skorzystam, tukano 320 kupił bym jakbym miał 200ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po co się ograniczać z kombajnem aż do takiego stopnia wystarczy dołożyć niecałe 100 tys. i mieć Tucano 320... Pozdrawiam

 

Za 100 to można kilka maszyn kupić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am33    0

Za 100 to można kilka maszyn kupić. :)

dokładnie za 100 można kupić nową przystawke do kukurydzy i jeszcze zostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Właśnie. A poza tym pamiętaj że bez apsu będzie gorzej młócić. No ale ja ci kombajnu nie wybiore ty zdecydujesz my tylko pomagamy od tego jest forum ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
am33    0

Właśnie. A poza tym pamiętaj że bez apsu będzie gorzej młucić. No ale ja ci kombajnu nie wybiore ty zdecydujesz my tylko pomagamy od tego jest forum ;).

znajomy kośi mi dominatorem 68 a to jest podobna maszyna i bez APS-u dobrze sobie radzi,i swojego ma 100ha myśle że 10ha dziennie skosze zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Właśnie. A poza tym pamiętaj że bez apsu będzie gorzej młucić. No ale ja ci kombajnu nie wybiore ty zdecydujesz my tylko pomagamy od tego jest forum ;).

Bizony też nie miały APS-u i jakoś sobie radziły :D


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja na 100ha Avero 240 bym nie kupił bo przy mały. Oczywiście jeśli ktoś czesto zmienia kombajn to nie ale jeśli ma go trzymać 20 lat badz dłużej czyli awarie juz beda a ziemi przybedzie to kombajn nie da rady, podobnie myśle o tucano 320 na 200ha, na 100ha idelany byłby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

na jakiej podstawie piszesz nie widzieles w praktyce jak te kombajny sie sprawuja aps swoje robi ja bynajmniej jestem pod wrazeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia plonu jeszcze dodatkowo dochodzi, jak masz plon pszenicy 8 ton powiedzmy to Averem kręcisz 1ha/h, a Tucano 1,5ha/h. Masz plon 5 ton pszenżyta Averem robisz 1.6ha/h, a Tucano 2,4ha/h. Oczywiście wydajności przyjęte fikcyjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Kolega swoim bizonem rekordem kosi mi co rok narazie mam 30 ha może areał zbóż się zwiększy i powiem tak wydajność z pszenżyta jaką miałem w zeszłym roku to 8,5T/h tak sobie myśle że to superowy wynik :). Będe myślał nad jakimś clasem czy choćby bizonem rekord bo kolege zamęcze :P.

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny66    2

Mój wujek ma 2 Mediony 310 i przy plonie 8ton 1ha/40min jak lega to 45 minut.Są tak zwrotne że nawet na polu 4ha 160m długie to 1h spokojnie w 45 minut wykręci.Co do awaryjności to jeden ma 600MTG i nic się nie zepsuło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

I jak kolego @am33 już kombajn dogadany? ;)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Johny66 możesz powiedzieć coś więcej o tych medionach jakie mają przystawki?A co do am33 chciałbym sie dowiedzieć o tym samym co MDSikor :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Wiem z praktyki, że dominator 150 ma wydajność trochę większą/porównywalną z bizonem rekordem tj. ok 7-7,5 tony pszenicy na godzinę

Należy przyjąć wszystkie warunki sprzyjające.

 

Przy zastosowaniu technologii APS...

Teoretycznie Avero 160 powinien wyciągnąć ok 8,5-9 tony (na godzinę ciągłej, nieprzerywanej pracy!)

 

Teoria teorią, praktyka, zmienne warunki i inne dziwne sytuację w pracy zmniejszają wydajność

 

Przy szerokości młocarni 100cm cudów się nie osiągnie.

Uważam, że te kombajny to maszyny na maksymalnie 150ha.

 

Gdy pogoda płata figle to trzeba spinać tyłek i nie patrzeć na nic

''Bo nawet Lexion nie pomoże'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Ostatnio od dealera Claas dowiedziałem się że już zaprzestano produkcji Dominatora 150, ale rzekomo od jesieni będzie dostępny Avero 160.

Coś kolego @am33 się nic nie odzywa, jak tam sprawy z nowym Avero?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Jeśli chodzi o Dominatora 150 to oni zaprzestają jego produkcji już od roku... :)

Avero 160 ma mieć 10 czy 20 koni mniej niż Avero 240 oraz nie bedzie miał drugiego bębna.

Optycznie ma być taki jak Avero 240

 

Najciekawsze: cena ma być o 10tys wyższa od ceny Dom150 (byłby bardzo konkurencyjny, zwłaszcza, że miałby z boku napis Claas)

 

Tych informacji dowiedziałem się od dealera Claasa na targach. Wspominał również o tym, że jedną sztukę już sprzedano w Augustowie. Czy chodzi o @am33 ?

 

pozdrawiam

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

oby tak było bo z ceną Avero 240 to przesadzili, a tak na marginesie to lepiej kupic TC 5050 niż dominatora 150, jest ładniejszy i podobno ma większą wydajnośc od dominatora 150, słyszeliscie tez takie opinie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Z ceną AVERO 240 to trudno powiedzieć każdy ma swoje odczucie czy warto jest zapłacić za dany sprzęt tyle a tyle.

A kwestia gustu czy ładniejszy NH TC np. dla mnie osobiście kolor NH mnie odrzuca i co ma to być jedyny wyznacznik kupić nie kupić? A opinie jedni mają taką drudzy inną. Powróćmy może do tematu czyli AVERO 160.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Na pewno będzie droższy od Dominatora 150 i pewnie nie wiele tańszy od Avero 240


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Avero 240 minus 20 tys zł (tak sądzę), co do ceny Avero to nie wiem ile dziś dokładnie kosztuje.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez dj.vadium
      Witam..
       
      Słyszałem coś o nowym modelu claasa ma to być dominator 150N... czy słyszeliście coś o tym..
       
      ma być to zlepek znaych rozwiązań..
       
      Nowa kabina Vista.. zbionik na 4tony, heder 4,5m , bębny od mediona.. a wyglądem zbliżony do Tukano...
       
      Podobno na Polskę mają być puszczone 3 - 4 sztuki..
       
      słyszeliście lub czytaliście o czymś takim..?????
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj