Zaloguj się, aby obserwować  
Axial

Czujnik napełnienia zbiornika w kombajnie

Polecane posty

elektrotech    6
@Elektrotech podobają mi się Twoje pomysły bo cechuje je prostota i dostępnośc materiałów - sugeruję zmianę nicka na McGyver B)

Pozdrawiam i życzę dobrego tygodnia.

heh...może i racja ale wolę być elektrotech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktorek604    0

Nie lepiej zrobić tak żeby była blaszka i gdyby zboże szło do góry z jednej strony by był kabelek i z drugiej strony też to by sie połączyło i by sie włączył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie kolega @Axial ma całkowitą rację, nie bójmy się elektroniki w maszynach rolniczych. Elementy elektroniczne są dziś na tyle tanie, że w wielu przypadkach mogą zastąpić konstrukcje mechaniczne jak choćby wspomniany czujnik napełnienia zbiornika. Oczywiście dla zdecydowanej większości elektronika czy nawet elektrotechnika to czarna magia ale dla tych co mają podstawową nawet wiedzę z zakresu elektroniki zdecydowanie polecam stosowanie tam gdzie to możliwe rozwiazań elektronicznych. Od tego nie uciekniemy. Czasy popularnych C330, C360 i BIZONÓW Z056 już dawno minęły i kto się nie przystosuje nie ma prawa bytu. Taka jest brutalna rzeczywistość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76
Nie lepiej zrobić tak żeby była blaszka i gdyby zboże szło do góry z jednej strony by był kabelek i z drugiej strony też to by sie połączyło i by sie włączył.

Dobrze że chociaz ty wiesz o co tobie chodziło, bo ja nie mam pojecia. ;)

Rozwiń swój opis, zrób rysunek i w tedy bedzie można ocenić czy to dobry pomysł i wart realizacji. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To jest tylko teoretyczny pomysł na rozwiązanie problemu. Podaj więcej szczegółów jak to ma być konkretnie rozwiązane konstrukcyjnie (gdzie mają być umieszczone styki np w klapie czy gdzie indziej, jak ma być zamocowana "blaszka", którą naciska ziarno).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Posiadam siewnik D7, nie ma w nim czujnika ilości ziarna. Planuję zamontować do skrzyni właśnie czujnik zbliżeniowy pojemnościowy NC(do kabiny zostanie poprowadzony przewód który będzie zapalał diodę gdy ziarno zniknie z czujnika). Zda to egzamin? Może lepszy byłby inny czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę, że czujnik pojemnościowy będzie odpowiedni. Zamontujesz go na odpowiedniej wysokości odpowiadającej minimalnemu wymaganemu poziomowi ziarna. Kwestia czy mieszadło znajdujące się w skrzyni nie będzie miało wpływu na pracę czujnika. Musiał by mieć ustawioną bardzo małą odległość zadziałania. Można też zrobić taki "pływak" i zamontować jakiś wyłącznik krańcowy. Myśę jednak, że było by to wiecej pracy a przy czujniku pojemnościowym wystarczy wywiercić otwór w ścianie przykręcić i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Czujnik już zamówiony:) z pływakiem wbrew pozorom byłoby wiecej pracy, mieszadło nie będzie przeszkadzać, teraz pozostaje pytanie co ma właczać przekaźnik- myśle o lampie np. czerwonej na siewniku, lub zrobię skrzynkę z lampką i będzie to w kabinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo21    0

Witam pisze jak mówią koledzy odświeżam!!!!!

a więc mam pytanie jak dokładnie powinien być podłączone czujniki w JD 1075 w zbiorniku(blaszka z magnesem która dotyka do czujnika z 2 kabelkami) i jak go spr. czy jest dobry bo to jest chyba kontrakton?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdź omomierzem. Gdy magnes jest oddalony rezystancja powinna być nieskończona (przerwa w obwodzie). Natomiast przy zbliżeniu magnesu omomierz powinien pokazać ułamki oma (zwarcie). O ile rzeczywiście jest to kontaktron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo21    0

mierzyłem i jak zbliże magnes to pokazuje w kohm 19.636 cos takiego jak nastawie mieernik na ohm to nic nie wskazuje do niego podłączone są dwa kable jeden masa a drugi dochodzi do przekażnika, kontrolki i 'brzęczka" tylko że jak próbowałem zewrzeć te kable to nic sie nie działo bo ten czujniki po zbliżeniu magnesu przewodzą mase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj