Zaloguj się, aby obserwować  
miecho027

Jaki ciągnik wybrać?

Polecane posty

miecho027    0

Witam!

Jestem nowy na forum i na początku chciałem pozdrowić wszystkich forumowiczów.

Ale przechodząc do sedna sprawy, prosił bym was o poradę jeżeli chodzi o zakup ciągnika do 25000 zł i mocy od 65 do 80, 90 KM. Myślałem nad wieloma markami (Landini, Case lub IHC, John Deere, czy Lamborghini, Same) Lecz nie wiem która marka i model jest godna uwagi i oczywiście mieści się w podanym wyżej przedziale cenowym. Z góry zapowiadam że mało interesują mnie polskie czy czeskie sprzęty. Bardzo prosił bym was o poradę.

Dziękuje

 

Oto kilka interesujących (jak dla mnie) linków:

http://moto.allegro.pl/landini-6550-stan-bardzo-dobry-i1485475299.html

 

http://otomoto.pl/landini-case-renault-mf-john-6500-A13801.html

 

 

http://moto.allegro.pl/landini-6550-i1504246560.html

 

http://moto.allegro.pl/okazja-john-deere-3130-100km-dobry-stan-i1505588781.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak na moje mniemanie bierz Johna. Silniki ma niezniszczalne, bedzie wiecej palił od tych landini co podałeś w załączniku ale warty jest tych pieniędzy.:) Ja również pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że z tych ciągników to JD.

 

+10% za post bez uzasadnienia


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile ha bd obrabiał ? Bd to ciągnik główny ? Może lepiej dołożyć i wziąć jakiegoś z 4x4 już ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

Dobrze Ci koledzy radzą ;)

Bierz JD ;)

+10% za post bez uzasadnienia


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Areału mam 15 ha ale głównie łąki także napęd na przednią oś może być aczkolwiek nie musi.. przynajmniej na moje oko. Dzięki za informacje. A może ktoś posiada takiego albo podobnego JD i mógł by coś o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam John Deere 2140 z turem quick. Tak pracuje że nie wiesz kiedy tankować kiedy nie. Polecam Johny to najlepsze maszyny jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

zetorek1234 Mógł byś napisać ile ci ten JD pociągnie z baku przy orce na 1ha? a co myślicie o Case, IHC??

Edytowano przez miecho027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiesz nie oram Johnem. Oram Zetorem Forterra 11441. 3 obracaną Lemkena 7 km/h to tak średnio na mth. 17 jak nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@miecho027 jak masz jakieś pytania to wal. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Ok jak coś będę potrzebował to na pewno się ciebie zapytam. Tylko teraz muszę znaleźć odpowiedni egzemplarz JD. Przede mną długie poszukiwania hehe, ale coś tam na pewno wybiorę. Ciągnik ma być głównie przystosowany do prac przy sianie. Myślę że 80KM starczy spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1150

jelonek super maszynka tylko gorzej z czesciami, do starszych mozesz nie dostac, no i ew. remont pochlonie trohce grosza

ja w takkiego starego bym sie nie pchal, moze jakis zetor 7011/7211,81111, no ale twoj wybor

pare linkow jesli jestes zainteresowany:

http://moto.allegro.pl/zetor-10111-i1483191744.html

http://moto.allegro.pl/zetor-7211-7011-i1486638447.html

http://otomoto.pl/zetor-7011-A42680.html

http://moto.allegro.pl/zetor-8111-i1495277036.html


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten ostatni zetor to nawet nawet z wyglądu ciekawy. Zastanów miecho się jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wolałbyś kupić sobie nowszego Zetora zawsze wiadomo że mniej zużyty marka bardzo znana dlatego bez problemu z dostępem do części i są mało awaryjne do tego.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Być może Zetor też wejdzie w grę, bo faktycznie jeżeli chodzi o starszego JD to może być problem z częściami. A Zetor? Myślę że to dobry ciągnik, jedyne co mnie martwi to spalanie bo mówią że to chlejus. Ale czy to tylko stereotyp czy prawda nie mogę stwierdzić bo zetora nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że te nowe Zetory to właśnie dużo palą ale ja mam Zetora 7211 i nie jest źle z tym paleniem i oprócz tego jest mało awaryjny.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Jeśli chodzi o Lamborghini to R3 można nawet i dobrze doposażyć. Ma sprawdzone konstrukcje. Bazuje na DF a te stare jak i nowe bardzo awaryjne nie są. Nie pali jakoś strasznie. Co do Landini to co z moich obserwacji widziałem to straszny kopciuch jak mój LTZ. Za dużo nim nie robią a drugi ciągnik jaki wzieli to był JD a nie Landini więc powód chyba jakiś mósi być. A co Case to widziałem tylko na placu. No trochę mnie on rozczarował bo leciało mu ze zwolnic. Był wyraźny ślad oleju na feldze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Koledzy nastąpiła zmiana planów :D Co myślicie o takim ciągniczku? I jakie są warte uwagi? (ciągnik nie starszy niż 5 lat i cena max 110 tyś zł, moc 75-90 KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj