matiz512

Jaki olej do łańcucha pilarki spalinowej.

Polecane posty

matiz512    0

Mam pytanie czy można lać przepalony olej do łańcucha pilarki spalinowej. Ponieważ coraz częściej słysze że wiele ludzi tak robi.Czy ma ktoś może z tym wieksze doświadczenie. a pytam sie ponieważ mam dużo takiego oleju z którym nie mam co zrobić. Do tej pory lałem orginalny olej łańcuchowy i czasami superol. Z góry dzieki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Lepiej nie, szkoda piły, chyba że chińska z nomi to pal licho. Kiedyś w polskiej pile lałem i chodziła ale potem słabo smarowała bo pompka się zaszajsiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja leje zwykły olej roślinny z biedronki :D I nie ma problemu ze smarowaniem. A dla tych którzy zaraz powiedzą że to niezdrowo dla piły i wogóle to przeczytajcie skład oleju przeznaczonego do tego celu i napewno się zdziwicie 95% olej rzepakowy :blink: Więc po co przepłacać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

do łańcucha ma być czysty, więc przepalony przepuszczony przez dobre sitko może być. pompka uszkadza się od zanieczyszczeń mechanicznych:piasek, opiłki, trociny, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja leje zwykły olej roślinny z biedronki :D I nie ma problemu ze smarowaniem. A dla tych którzy zaraz powiedzą że to niezdrowo dla piły i wogóle to przeczytajcie skład oleju przeznaczonego do tego celu i napewno się zdziwicie 95% olej rzepakowy :blink: Więc po co przepłacać???

Ot faktycznie przepłacanie 5 litrów oleju do łańcucha kosztowało 50 zeta(nie wiem jak teraz) i to przeznaczonego do łańcuchów a ten z biedronki to za ile kupisz? Za 4 zeta litr?

http://allegro.pl/olej-do-smarowania-lancucha-pilarek-5l-i1468464074.html

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drax    1

Moim zdaniem bzdurą jest lać jakiś olej przepalony, jeśli olej przeznaczony do smarowania łańcucha, biodegradowalny kosztuje 30 lub 35 zł za 5 litrów, kupowałem taki w serwisie Stihl (tak mam piłę stihl) lub Pilar, który na stacji u mnie kosztuje 35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Damjan15 Nie wiem ile dokładnie kosztuje olej roślinny ale nawet jeśli 4zł za litr to Ty płacisz za niby orginał ponad dwa razy tyle... Po co ma na mnie zarabiać producent, pośrednik i jeszcze sklep?

Edytowano przez ozon87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Ja do niedawna stosowałem olej przeznaczony do smarowania łańcucha w pilarce ale jakieś parę miesięcy temu przestałem go stosować na rzecz oleju roślinnego . Jedyna różnica jaką zauważyłem to że mi zostaje parę złotych w kieszeni :rolleyes:


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Damjan15 Nie wiem ile dokładnie kosztuje olej roślinny ale nawet jeśli 4zł za litr to Ty płacisz za niby orginał ponad dwa razy tyle... Po co ma na mnie zarabiać producent, pośrednik i jeszcze sklep?

Jednak i tak wolę zapłacić 50 zeta za oryginał bo to się kupuje raz na no u mnie na dwa lata to wystarcza aż aż :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam Solo 644 i leje do niej olej przepalony z samochodu ale przepalonym bym go nie nazwał jak jest wymieniany co 10tys. km. Piła ma nabite ponad 20 lat i chodzi bez zarzutu i zawsze był lany olej przepracowany, tylko trzeba go przelać przez gęste sitko, ustawiam jeszcze większe smarowanie 1,5:1 tzn. na 1,5 zbiornika paliwa idzie 1 zbiornik oleju, tak dla pewności.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas już kilka lat lejemy do stihla przepalony olej ze samochodu z benzyniaka i nie widzę żeby coś się działo, tniemy 20-30 metrów drzewa na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak przez tegoroczną zimę wypaliłem prawie 100 litrów benzyny w moich trzech piłach i wszystkie chodzą na olejach silnikowych tylko gdy jest naprawdę zimno to stosuje rzadszy olej np. w tym roku to był boksol a tak poza tym to superol i do przody jedynie olej musi być czysty bo inaczej jak pompka dostania jakiegoś syfu to skraca swój żywot i stosunek oleju do paliwa mam 1:1 i od kilkunastu lat spokój także najważniejsze żeby olej był czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

u nas w okolicy pilarze na zrębach biorą przepalony olej od rolników i potrafią tego przelać i 100 litrów w tydzień... także chyba nie jest z tym używanym olejem tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja również leje olej przepracowany, ale dolewam tak na 2 litry spalonego z 0,5 oryginalnego, i żadnej różnicy nie widzę, a piła chodzi w sezonie po 7 godz dziennie , żadne opiłki nie mają prawa się dostać do pompki bo jest filterek, polecał bym co jakiś czas dla pewności przedmuchać go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1251

Sory ale nie mam zamiaru kupywac ani oleju do smarowania łancuchow ani oleju roslinnego...za drogo by mnie wyszlo.

Lejemy przepracowany przecedzony i na 1litr wlewamy 50ml ropy żeby był rzadszy. W serwisie powiedzieli mi ze niepowinno sie lac przepracowanego bo dla pompki jest źle, bo jest za gęsty. Róbta co chceta


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Kurcze te 6-7zł za BIODEGRADALNY olej go prowadnic to chyba nie tak dużo? Nigdy nie widziałem pilarki która by pracowała profesjonalnie w lesie na przepalonym oleju... U szwagra na serwisie za naprawę pilarki pracującej na przepalonym oleju dolicza się do naprawy 50zł za mycie rąk... :D

@blondyneczek2004 nie wierzę żeby przy mieszance 1:1 jakikolwiek silnik dwusuwowy mógł pracować. Pilarki pracują na mieszance 1:50 albo 1:35.

Przy mieszance 1:1 to byś kolego na ten olej nie zarobił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Koledze chyba chodziło że na 1 zbiornik paliwa zużywa 1 zbiornik oleju do smraowania łańcucha.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja leje Pilarol, albo czasem kupię w serwisie Stihla lub husqvarny jakiś co oferują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Koledze chyba chodziło że na 1 zbiornik paliwa zużywa 1 zbiornik oleju do smraowania łańcucha.

 

No może źle zrozumiałem. Jeśli o to chodziło to zwracam honor... <_<

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ja mam do czynienia z piłami łańcuchowymi,bo pracuje przy produkcji drewna i radziłbym Ci nie stosować przepalonego oleju, bo prowadnice i łańcuchy będą sie nadawały na złom... :(

Edytowano przez Damix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Jak tam chcą, ja to huski daję nowy, kiedyś lałem stary do polskiej, a tej szkoda. 35 zeta na rok nie uszczupli kieszeni. Jak ktoś tnie 100 ha lasu na rok to i na piły stać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Je leję taki jaki akurat mam. Bywa stosowany olej po wymianie oleju z samochodów osobowych-syntetyk i nie nazwałbym tego przepałem, jasny, przecedzony. Jedynie nie stosuję hydraulicznego LH30, bo moim zdaniem słabo smaruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja gdy studiowałem na politechnice to pan prof. chemii mówił mam że nie ma sensu lać do łańcucha piły drogiego oleju biedegradowalnego 2-kategorii , skoro za 4 zł można kupić olej 1 kategorii o lepszych właściwościach smarnych i też ulega biodegradacji, a nazywa się olej do smażenia i można go kupić w spożywczym. Ale idzie go ciut więcej bo jest rzadszy


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj