KrzysztofJ

Sympatycy Överum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KrzysztofJ    0

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wyrażania swojej opinii o tej marce. Wasze uwagi i doświadczenia z użytkowania tych pługów. Co powiecie o jakości elementów roboczych, na ile ha i w jakich warunkach wystarczają dłuta i lemiesze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

My mamy 4 skibowego zagonowego na zabezpieczeniach hydraulicznych i nic złego nie możemy o nim powiedzieć rocznie średnio orze ok 20 hektarów (podorywka+orka) lemiesze wymieniamy co 2 lata koszt jednego w granicach 100 zł a dłuta jeszcze rzadziej(100zł sztuka) ale raczej przyspawujemy tylko końcówkę za ok 30 zł Szykuje się w tym roku wymiana 2 odkładni to już wiekszy wydatek ponad 400 zł sztuka.

Podsumuwując cena elementów roboczych jest dość duża ale ich jakoś jet bardzo dobra moim zdaniem no i jeszcze jeden plus że kupiliśmy go za niespełna 4 tys a takie modele na allegro stały nawet po 8 tys. Z polskimi pługami nie ma porównania :D

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

ja ze swojego też jestem zadowolony fotka w galerii

jakość części zależny od producenta ale nawet z unirolu są dość trwałe

ile wytrzymują ciężko odpowiedzieć wszystko zależy od ziemi

na bardzo lekkiej 50 ha i komplecik nosków do zmienny

ogólnie trochę trzeba poprawiać spawy czasami ale i tak jest świetny w stosunku do ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

Jeśli chodzi o oryginalne części zamienne to dystrybutorem w Polsce jest Kongskilde w Kutnie, zamienniki są tańsze ale nie zawsze dobrej jakości np. dłuta podróbki angielskiej są cieńsze. Zapraszam do obejrzenia filmów na youtube pług czołowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liloboot    0

posiadam BX 3 skibowy obracany.Pytanie czy ktoś robił remont głowicy i czy są części czy trzeba całość kupić ? zaorał około 800 ha dwa komplety lemieszy i cztery dłuteł z tym że na oryginalnych zaorał 500 ha a na kupionych niby oryginałach tyko 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowano przez gonzobonzobong

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

W pługach Overum odkładnice są specjalnie hartowane, przez co podczas tego procesu nie ulegają odkształceniu. Dodatkowo ich konstrukcja wewnętrzna sprawia, że podczas orki drgają, przez co dodatkowo kruszą ziemię. Pługi bardzo dobre i niedrogie w eksploatacji. Niestety niedoceniane bo w PL to "trza mić Don Dżira i Kvernelanda" :lol:


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja jesienia bardzo docenilem te plugi, chociaz odkladnice kwalifikuja sie do wymiany/regeneracji, ale na polska zagonowke bym nie zamieinl


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

zainwestuj w nowe odkładnie, nic nie regeneruj bo pługi lekko orzą na oryginalnych częściach, i będziesz miał spokój na dłuższy czas. Daj na e-mail typ pługa albo nr katalogowy sprawdzę ceny.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

chetnie bym podal jak bym wiedzial, a z tabliczki ciezko cos odczytac

jesli wystarczy zdjecie to jest w galerii


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

typ pługa nic nie mówi znajdz na tyle odkładni numer i napisz to znajdziemy cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

patrzylem. szukalem ale nigdzie nie widac numerow, na wiosne cos zaczne dzialac to sie przyjrze jeszcze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Witam

Widzę, że pługi overum mają dość dobrą opinie.

Interesują mnie opinie użytkowników takiego modelu jak w linku. Co o nim sądzicie? Warto się nim interesować? Zdaje się że to będzie starszy model overuma na zabezpieczeniach więc ciekawe w jakim stanie siłowniki będą... Może będę miał chwilę czasu to się przejadę go obejrzeć.

http://moto.allegro.pl/plug-overum-4-skibowy-i2594759931.html

Z góry dzięki za opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Givera    0

JA jestem użytkownikiem Overum Xcelsior CX (ustawiony na 4x45) obracany.

Zużycie dłut i lemieszy na klasach ziemi 3-5 od gliny po piach wychodzi komplet na około 130ha przy czym zależy od roku, W ubiegłym roku gdy było sucho, że płóg wyskakiwał zużycie było większe. Koszt lemiesza 100zł; dłuto 60zł, odkładnia pełna 500zł ażurowa 1000zł.

 

Dopóki nie było awarii nie można było nażekać na prace bo orka była ładna.

 

Jednak jak zaczęło się sypać to koszty są kolosalne.

 

Ramię kółka (wygięta pełny okrągły kształtownik) 900zł brutto - uległ awarii już 3 razy.

siłownik obrotu 3700zł brutto - 2x awaria wymienione

opona - 1x 800zł netto - zakupiony zamiennik 250zł

pękł stelaż utrzymujący kółko - wymiana na mocniejszy 7000zł - pospawane.

amortyzator przy kółku olej wyleciał - 1600zł brutto(niewymieniony)

sanie w które wchodzi obrotnica zaczynają pękać - pospawane - koszt wymiany 4000zł netto

urywały się śruby do regulacji pługu montowane na koźle - otrzymaliśmy wzmacniane w gratisie przyspawane, że czołgiem nie urwie.

Obrotnica pękła - koszt wymiany 12000zł brutto - obecnie w trakcie naprawy zoabczymy co z tego będzie. (Według Kongskilde obrotnica sprzedawana 1 na tydzień plus 2 na gwarancje)

 

Jeżeli się nie da tego pospawać i tańszym kosztem wzmocnić to trzeba będzie chyba się zastanowić nad wymianą na coś używanego.

 

Jak na 7 lat użytkowania koszty są zbyt wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ponownie odświeżę...

Temat dość ogólny więc jako, że ostatnio przybył u mnie pewien pług- Overum mam, tak z ciekawości, pytanie: czy posiada ktoś taką wiedzę w jaki sposób albo czy da się jakoś na podstawie modelu/typu tych pługa rozszyfrować rok produkcji?

Oczywiście dla chętnych pomóc- pług w galerii. Dodam, że jest to wersja max 18 cali. Z moich obserwacji na różnych www wynika, że będzie to ok. 95 rok.

Z góry dzięki wszystkim.

 

Jednak edycja to za mało aby w nowej zawartości post był...

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak widac nie ma zabezpieczen


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Ale widziałem inne ogłoszenia takich samych pługów i sprzedający pisali, że mają one zabezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

nie wierz we wszystko co pisza :D

zobacz w mojej galerii jak wyglada na zabezpieczeniu hydraulicznym, podobnie wygladaja inne non-stop


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

ty mówisz o hydraulicznych a ja mam na myśli zabezpieczenia śrubowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

znalazlem podobne mozele, byc moze jest to jednak jakies zabezpieczenie, tylko nie wiem jak mialoby to dzialac


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj