Zaloguj się, aby obserwować  
Filipkowski15

Wózek zawadza o rame w d 47

Polecane posty

Witam. Tak jak w temacie w mojej bardzo wysłuzonej d 47 jest juz troche wygięta rama i jest tak że wózek jak sie skręca zawadza o nią i cięzko chodzi ale mam pomysł jak to naprawić i chce sie was zapytać czy to wypali. Tak więc myslę żeby zrobić tak podniesść rame odjechać przednim wózkiem z obrotnicą i na obrotnicę nałozyć taki pierścień z blachy o grubości 0.5cm o identycznej szerokości i wymiarach jak obrotnica zrobiłbym w tym pierścieniu dziury żeby były w tym samym miejscu co te z obornicy i podjechał pod ramę opuścił skręcił wszystko fajnie tak jak było i wydaje mi sie że było by dobrze bo rama by sie troche podniosła i juz by nie zawadzało co o tym myślicie ??? POZDRO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

obrotnicę kiedyś smarowałeś-to ona jest wyrobiona,i dlatego tak się dzieje-może ją odkręć i zobacz w którym miejscu obrotnica osiada,możesz przesunąć o 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Według mnie to takie podkładanie to na krótką metę bo zaraz znowu Ci się może zgiąć i znów będzie haczyć. pozatym szkoda blachy bo jak to wytniesz? Najlepiej by było na giętarce płaskownik wygiąć. Ale to koszt. Na moje weź to zrób raz a porządnie czyli trzeba conieco powycinać i na nowo pospawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co da takie wycinanie i wspawanie. Nie lepiej dac tak jak pisałem taki pierścień z blachy i wszystko zostaje tak jak było tylko że między rama a obrotnicą jest blacha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zrobisz dużo większą przerwę przy okazji wzmocnisz to miejsce. a tak będziesz się bawił z pierścieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A apropo wycinania blachy to mam znajomego który ma przyżady do wycięcia takiego pierścienia wiec nie będzie problemu

 

Ale danie takiego pierścienia wydaje mi się pewniejsze i wiem że w tym nic nie ucierpi. A z tym wycinaniem to zaraz jakies problemy pewnie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W miarę dokładnie dognie ci pierścień z płaskownika i będziesz miał dystans. Przy okazji sprawdź tą obrotnicę, przesmaruj i przestaw w razie konieczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

gdzie ty masz tą ramę skrzywione że o wózek haczy,jak rama jest pogięta od wywrotu na środku w łuk to wózek powinien przodem w górę zadzierać,a przy skręcie na resorze usiąść-chyba że ją przegiąłeś w świder.

mam doświadczenie w remontach przyczep(zimami usługowo kiedyś się tym bawiłem),zamiast czas tracić na dorabianie pierścienia o mizernej grubości 5mm,wyprostuj ramę(dwa dni spawania i po sprawie)-robisz następująco:unosisz lewarkiem w miejscu przegięcia i kładziesz ładny gruby spaw w dolnej części od wewnątrz,kilkucentymetrowymi odcinkami,spaw jest nieobciążony i jeszcze ściągnie.w ten sposób można wyprostować ze nawet nikt tego nie pozna.nie robisz tego w jednym miejscu tylko w miarę to rozkładasz,no i w kilu miejscach lewarkiem unosisz,w zależności od przegięcia.

nic na siłę-sposobem.pierścień se daruj-prostuj ramę.

roboty pewnie tyle samo a rama będzie prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

@wiesmag dobrze gada spaw ci naprostuje tak samo jak palnik B) dorobisz pierscien a za jakis czas znowu bedzie ocieralo i co kolejny pierscien az przyczepa sie wkoncu zlamie albo z obrotnica wyjedziesz jepiej raz a pozadnie zrobic i przy okazji powzmacniac calosc


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

to ze odkopales stary temat eszcze bym przebolal, ale takie glupoty o oponie nie przepuszcze

co ma szersza opona do wozka?

mozna nawet zalozyc opony 10.00 i nic nie bedzie sie dzialo


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj