banar2

pottinger 3 rotation

Polecane posty

banar2    0

Witam prosze o podanie informacji o sieczkarni pottinger 3 rotation

jestem na kupnie takiej sieczkarni tylko potrzebuję informacji o niej;

jakie na zapotrzebowanie na moc

czy jest droga w eksploatacji

jaka jest jej wydajność

czy jej nie zapycha

czy kukurydza idzie jednostajnie

 

 

ja posiadam ciągnik o mocy 130km

 

prosze o pomoc z góry dzękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Witaj,mam taka sieczkarnie i nie polecam ci jej :( Zapotrzebowanie na moc ...hmmmm...jak ostre noże i dobra stalnica to tak ok 70-80 daje rade ;)

Co do eksploatacji to jak cię nie psuje to droga nie jest :lol: :lol: Ale jak już pisałem ta sieczkarnia nie jest najlepsza,chodzi mi tu głównie o przekleństwo starych pottingerów;łańcuchy które lubią strzelić ,polskie łańcuchy nie pasują, przekładnie boczne pękają jak chce się szybciej jechać,że o ścinaniu nie wspomnę .....Jedynym plusem jest to że ładnie tnie :rolleyes: U mnie są 2 pottinger-y i PZ mh80s i nigdy więcej nie kupie tego dziadostwa jakim jest pottinger [ciągłe awarie i problemy z częściami ]2 lata temu kupiliśmy PZ ,i powiem ci że śmiga aż miło jeździ z nią zetor 7211 i jest bez awaryjna [zero łańcuchów ,z tyłu paski ]i radze ci nie zawracaj sobie głowy lepiej kup PZ lub mengele 400.




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Ja przez 5 lat użytkowałem taki sprzęt i powiem ci że jeżeli kupisz coś dobrego to nie będziesz miał problemu.Kosiłem rocznie 20 ha i przez ten czas wymieniłem jedynie 1 łożysko.Jej zalety to berdzo ładne pocięcie sieczki ,a napęd łańcuchowy uważam za zaletę bo jest zero poślizgu.Warto dorobić sobie koło podporowe bo sieczkarnia jest dosyć ciężka.Co do zapychania to jeżeli jest pochylona QQ to się zdaża.Ciągałem ją Belarusem 95 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Jak się kosi takie gó****** do kolan ,to ci 120 lat będzie chodzić ,a jak u nas idzie kukurydza 2-2,8m to co rusz coś cię jeb*** ,jak dla mnie łańcuchy to przekleństwo ,a paski wybawienie -no bo coś ci się zapcha to ci się pasek śliźnie i tyle a łańcuch od razu ....No ale Niemcy są wspaniałomyślni :rolleyes: Żaden polski łańcuch nie pasuje ,i jeszcze wymyślili zabezpieczenie co jak się uj***e to jesteś 5 godzin do tyłu .U mnie w okolicy jest 5 takich sieczkarni ,i wszystkie są takie same pod względem awaryjności....Wymiar pz ci podam potem.Pozdrawiam




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

To chyba sieczkarnie miałeś do d...ciąłem QQ że traktora nie było widać i nigdy nie miałem problemów z łańcuchem ani z bezpiecznikami.Może nie miałeś oryginalnego łańcucha nie wiem jakiej trzeba by siły żeby zerwać ten potrójny łańcuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paragwaj    0

jeżeli to jest to samo co pottinger mex 3 to ja mam taką. ze swojej nie jestem zadowolony, ale już jest dość mocno sfatygowana i chyba pójdzie na złom. zalety: bardzo dobrze rozdrobniona sieczka, wady: masa, zapotrzebowanie na moc, w mojej było jeszcze tak że jednego roku wjechaliśmy do QQ, usiekliśmy parę przyczep i okazało się że poszła zębatka napędzająca łańcuch. o i jeszcze było tak że te gumy na bębnach wciągających (trochę już zresztą zużyte) słabo wciągały i przerabialiśmy to z ojcem, zrobiliśmy metalowe.

także: musiałbyś powiedzieć, w jakim jest ona stanie. bo jeżeli w świetnym, i jak masz taki mocny ciągnik, to fajna maszynka. ale myśmy siekli dwa lata mf255, w końcu poszły nam nity na drugim stopniu sprzęgła, ale jakoś ferdek dawał rady (po d*pie mocno dostał). byłbym całkiem zadowolony, gdyby nie była już wyeksploatowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj