Polecane posty

waskiw18    0

Witam wszystkich serdecznie posiadam prase WELGER RP 200 urzytkuje ja juz dluzszy czas wiekszych problemów z nia nie miałem, pasa jest walcowa. Problem pojawił sie w zniwa 2009 roku ukreciła sie zembatka na jednym walcu na samym dole na pierwszym od dolu który jest w klapie po duzych problemach naprawione zostalo to u tokarza dorobił cały nowy czpien do walca. A 2010 roku problem powtórzyl sie,ukreciło wszystko. Moze ktos miał taki problem podobny i zna przyczyne tego czemu to tak moze byc??? Szukam prasy na czesci od której bym mogl dopasowac ten walec zeby mniec w zapasie go zeby jak cos sie z moim stanie to w zniwa nie stac tylko wymienic na drugi i w pole ruszyc. Pozdrawiam wszystkich i licze na wasza pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Do welgera rp12/12s pasują od pras Metal Fach.Sprawdź może do twojej też pasują,cena to ok 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

do rp12 przy zmianie koła zebatego zmienisz walec i wszystko pasuje. Natomiast w modelu rp 200 (o ile dobrze pamietam) walce są większej średnicy, inne jest mocowanie koła łańcuchowego i juz nic nie dopasujesz. podeślij jak mozesz jakąś fotkę w który miejscu ukręciło ten walec, może coś pomogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waskiw18    0

ukreca mi sie to zaraz za zembatka miedzy lozyskiem a zembatko zawsze sie ukreci. aktualnie mam to zrobione i dokonca zniw chodziło ale chce jakis miec na zapas bo nie wiadomo ile ten pochodzi

 

Fotkie postaram sie wysłac jutro bo dzis nie mam jak zrobic bo prasa u sasiada stoi wiec jutro przesle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlon    0

czyli normalne zginanie. tutaj może pomóc tylko odpowiedni materiał na czop. podeslij jeszcze tą fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Sprawdziłeś czy średnica walca jest taka sama jak w prasach o których pisałem wyżej?Bo mocowanie jest bardzo podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
Napisano (edytowany)

tyle to i ja wiedzałem a jak ma noż uciąć siatke ja masz tako samo prase to zróp zdjecie

 

Ja tez mam to welgerkę, jutro moge zrobic fotke naklejki naklejonej na prasie jak ma być siatka jesli chcesz... ale to proste, najpierw zakładasz siatke (stojąc po prawej stronie prasy, w momencie gdy odwijasz siatke obracać się musi rolka zgodnie z kierunkiem ruchów wskaz. zegara), przekłądasz przez drążęk ten w kierunku tyłu, następnie do przodu czyli chamulec(drążęk ze sprężyną), póżniej pomiedzy dwie rolki gumową i stalową. i wsio

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaxP    0

Ukrecila mi sie rowniez zebatka na wale RP12. Moze kos dobieral od metal fach i mi powie czy ten walek bedzie mnie pasowal bo jak patrze w katalogu metal-fach walki sa chyba z 4 rodzajow. Zalaczylem rysunki. Sa jeszcze walki o kodach: Z-562 000.071.000; Z-562 000.072.000; Z-562 000.073.000; Z-562 000.199.000; Z-562 000.227.000post-26651-0-58991400-1339434425_thumb.jpgpost-26651-0-47610700-1339434439_thumb.jpgpost-26651-0-77148300-1339434451_thumb.jpg

 

Czy ten Z-562 000.073.000 bedzie mi pasowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLis87    2

Znajomy wymieniał wałek w rp12 ten ostatni w klapie i mówił że pasuje od MF bez żadnych przeróbek,tylko trzeba kupić wałek i tryb,chyba to taki sam co Ci się popsuł .Najlepiej jak wyjmiesz wałek z prasy i dokładnie zmierzysz i porównasz z częsciami z MF przed kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj