zmija2a

Kreatywna biurokracja

Polecane posty

ZetorPower    0

nie boj szczewko za rok o tej porze mozesz miec pszenice po 420 za tone i bedziesz miał swoja rownowage jak narazie ropa nie jest po 6 zł chleb nie kosztuje 5 zł a nawozy nie kosztuja 2000 za saletre


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jeden robi teraz kase na zbożu a drugi nie ma na czym hodować świń.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ale za rok będzie odwrotnie zboże tanie, żywiec drogi.

I po 2 latach bilans się wyrówna.

Powinna być stabilizacja, a nie tak jak w kalejdoskopie (to jest chore) .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak jak było dawniej ceny były stabilne i jak ktoś zaciągną kredyt na inwestycje to się nie przejmował że nadejdzie zachwianie w sektorze którym się on zajmuje.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jaka stabilizacja. Mamy wolny rynek więc jest jak jest. Pszenica po 40 nie będzie nie piszcie głpuot, chyba, żę śmiecie jakieś. Dawno już po tyle nie była. Rynek cukru też chcieli ustabilizować, Aby ceny buraka były wysokie nakładali limity zamykali cukrownie i co teraz. Najlepiej jest gdy przy rynku się nie majstruje musi działać sam. Zboża już tak taniały nie będą, ponieważ jest coraz większy zbyt dla branży energetycznej. Tania będzie jak zwykle tylko świnia. Wczoraj słyszałem, że na rytnku wołowiny w ue jes tdeficyt. Rolnik się wypowiadał, że z produkcją nie nadąża wszystko na eksport jdzie 300 kg sztuki po 10 zł żywej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego jednego roku przed żniwami w lokalnym skupie twierdzili że nie mają gdzie pszenicy sprzedać bo młyny mają zawalone magazyny, a za 2 tygodnie pszenica poszła 300 zł/t to góry bo zrobiło się mało.

 

Pytanie czemu pszenica na skupie po 1000 zł/t i sprzedających nie było, dziś po 930 zł/t i ludzie sprzedają bo po 1000 zł/t było za tanio.

 

Trzoda będzie tania to będzie dużo zboża na rynku i cena spadnie (uroki wolnego rynku).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Jaka stabilizacja. Mamy wolny rynek więc jest jak jest. Pszenica po 40 nie będzie nie piszcie głpuot, chyba, żę śmiecie jakieś. Dawno już po tyle nie była. Rynek cukru też chcieli ustabilizować, Aby ceny buraka były wysokie nakładali limity zamykali cukrownie i co teraz. Najlepiej jest gdy przy rynku się nie majstruje musi działać sam. Zboża już tak taniały nie będą, ponieważ jest coraz większy zbyt dla branży energetycznej. Tania będzie jak zwykle tylko świnia. Wczoraj słyszałem, że na rytnku wołowiny w ue jes tdeficyt. Rolnik się wypowiadał, że z produkcją nie nadąża wszystko na eksport jdzie 300 kg sztuki po 10 zł żywej wagi.

 

dlaczego głupot skad mozesz wiedziec ? 3 lata temu sprzedawałem po 860 to był rekord a rok pozniej po 420 zł za tone konsumpcyjna a nie smiecie i to z wielka łaska wzieli wiec nic nie wiadomo moze byc roznie


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie co wy zasad rynku nie rozumiecie. Nie dawno mało kto sprzedawał, teraz pocieplało ludzi kasy potrzebują inni czekali aż snieg stopnieje jeszcze inni liczyli na dalszy wzrost. Więc było drożej teraz kazdy chce sprzedac jest taniej. Ja mówie o długofalowej perspektywie wzrostu cen zbóż. Jeszcze 3 lata temu nikt nie mówił o paleniu np owsem w elektrociepłowniach, kotłowniach. A potem co się działo. Z racji drożejących paliw kopalnych typu ropa węgiel gaz energetyka i przemysł paliwowy coraz chętniej będzie się rozglądał za biomasą. Co by nie móić trend cen zbóz jest wzrostowy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w d*pie ten wolny rynek jak Rosja będzie chciała to zamknie granice a Polska to wszystko musi brać aż się osra dlaczego nie możemy korzystać z produktu krajowego a i tak wiadomo że nie jest gorszy a później rolnicy tracą, ja tam nie widzę tej dobroci jaką "niby mamy".


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Ludzie co wy zasad rynku nie rozumiecie. Nie dawno mało kto sprzedawał, teraz pocieplało ludzi kasy potrzebują inni czekali aż snieg stopnieje jeszcze inni liczyli na dalszy wzrost. Więc było drożej teraz kazdy chce sprzedac jest taniej. Ja mówie o długofalowej perspektywie wzrostu cen zbóż. Jeszcze 3 lata temu nikt nie mówił o paleniu np owsem w elektrociepłowniach, kotłowniach. A potem co się działo. Z racji drożejących paliw kopalnych typu ropa węgiel gaz energetyka i przemysł paliwowy coraz chętniej będzie się rozglądał za biomasą. Co by nie móić trend cen zbóz jest wzrostowy.

 

 

jak to nikt nie mowił juz dawno o tym słyszałem i burze były ze zboze pala jak tak mozna, zboze ma ta cene ktora ma dlatego tez ze były powodzie i ostra zima w tamtym roku w tym zima była spokojna w miare i jezeli nie bedzie zadnych powodzi i bedzie urodzajny rok tak jak 3 czy tam 4 lata temu u mnie przynajmniej tak było to znowu cena bedzie 400zł i nikt nie bedzie patrzył czy to idzie do elektrociepłowni czy na chleb bo bedzie zboza duzo, a z tym co mowisz masz raceje chwycik marketingowy jeszcze w maju moze podrozec przed zniwami jak teraz wszyscy sie rzuca do wywożenia


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Co do kreatywnej biurokracji to dobry przykład tu MGR2011.

Następna sprawa to emerytura - zrobią szacher macher i masz.

Nie ważne ile pracowałeś jak itd. Szacher macher i masz ;)

OFE - zrobią promocje "Rabat na emeryturę, bez VAT" hehe

Ale to miastowi niech myślą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ludzie co wy zasad rynku nie rozumiecie. Nie dawno mało kto sprzedawał, teraz pocieplało ludzi kasy potrzebują inni czekali aż snieg stopnieje jeszcze inni liczyli na dalszy wzrost. Więc było drożej teraz kazdy chce sprzedac jest taniej. Ja mówie o długofalowej perspektywie wzrostu cen zbóż. Jeszcze 3 lata temu nikt nie mówił o paleniu np owsem w elektrociepłowniach, kotłowniach. A potem co się działo. Z racji drożejących paliw kopalnych typu ropa węgiel gaz energetyka i przemysł paliwowy coraz chętniej będzie się rozglądał za biomasą. Co by nie móić trend cen zbóz jest wzrostowy.

 

 

Uważam że każdy kto żyje z rolnictwa doskonale to rozumie.

 

Towaru dostatek = cena niska,

towaru mało = wysoka cena.

 

Nikt mi nie powie że koszty produkcji spadły np. nawozów Polifoska była na poziomie 2200 zł/t (szła do góry bo koszty produkcji wzrosły) spadła na 1600 zł/t (spadły koszty produkcji :Dspadła sprzedaż).

 

Za minutę połączenia komórkowego płaciliśmy 2 zł/min dziś 0,40 zł/min - coś staniało (wszystko drożeje) , a może konkurencja zrobiła swoje ????????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

no i ceny internetu tez spadły kiedys była tylko tpsa a dzis ?


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Za minutę połączenia komórkowego płaciliśmy 2 zł/min dziś 0,40 zł/min - coś staniało (wszystko drożeje) , a może konkurencja zrobiła swoje ????????

 

0,40 za min to drogo. Jest taniej np. 0,10 za min. TPSA też droga, można EDGE/3G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Te 40 gr to tak tylko dla porównania, są oferty po 3 gr albo kilka numerów za free w abonamencie.

 

Koledzy zauważcie akurat to działa w naszym kierunku.

 

Pisałeś kolego o biurokracji, biurokracji się nie boję tylko co otworzyć aby przyniosło zadowalający zysk? Gorszy jest ZUS niż biurokracja bo tam trzeba złotówki wpłacać, zaczynasz pracę i myślisz kiedy zaczniesz zarabiać dla siebie (nikt się nie pyta w ZUS czy zarobiłeś masz zapłacić i koniec).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Na początek może konia w kierat - ze 2kW pewnie wyciągnie ;)

Owies nawóz prąd a potem rzeź ;)

 

Tylko, żeby go nie zakręcić hehe

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

A i jeszcze o OFE - a gdzie ta kasa siedzi? Może na Kajmanach? Jak przewalutują - a złoty chyba leci w dół - to dopiero zrobią promocję. hehe

No i jeszcze czekam na przepis jak zabronią trzymać kota w stodole (podobno kogut na ciągniku już jest w przepisach ;), i to od niedawna ), a potem ewidencja środków biobójczych. hehe. Lepper mówił, że zabronią pić mleko prosto z cycka - hahahaha - Nostradamus? Albo teraz mnie podp.... albo schowaj się do schronu.

 

Trochę przypomnę się w temacie. Jeśli krowa zdechła - to najpierw dzwoni się do weterynarza - on "autopsję" przeprowadza, a dopiero do utylizacji. Broń Boże odrazu do utylizacji - sprawa w sądzie - ale kto o tym wie? Niedługo to będzie taki scenariusz: "Krowa zdechła - wzywasz "coronera" - prokuratora, lekarza weterynarii, 10 policjantów, kamery co odciski odrazu sprawdzają, krowę zakrywają folią UV, przyjeżdża "trumna" - a za miejsce na cmentarzu trza zapłacić ;) A nazajutrz, oszołomiony tym co jeszcze się nie skończyło, wchodzisz do obory - bo niestety musisz - i widzisz - ukradli. Ale to jeszcze nic. To Ty jesteś przestępcą bo jasno na druku i w papierach jest napisane, żeś nie zgłosił do "coronera". Za "x" lat pogrzeb krowy będzie kosztował 100000$, pogrzeb człowieka 1$.

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj