zmija2a

Kreatywna biurokracja

Polecane posty

zmija2a    1

Zapraszam do tematu wszystkich donosicieli, jak również i nie- oraz porządnych obywateli. Temat szeroki wiem, można w nim poruszać różne kwestie. Zastanówmy się w nim czemu Państwo uzależnia nas od swojej pomocy. Czemu jest dziura budżetowa, bezrobocie itp.. Proszę tylko o rzeczowe, merytoryczne odpowiedzi. Pozostałe odpowiedzi, postaram się, żeby były usunięte i nie zaśmiecały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wydaje mi się że największym problemem z jakim sobie Polska nie radzi jest szerząca się plaga urzędników których z roku na rok przybywa i pensje im rosną poza tym nie produkują nic pożytecznego same sterty papierów z bzdurnymi przepisami. Nie mają czego wymyślać to zaczynają się zastanawiać nad krzywizną banana.

Z drugiej strony państwo nas wspomaga daje pieniądze dokłada do różnych gałęzi produkcji i próbuje przekonać że robi wszystko co najlepsze dla nas obywateli. Tyle że ja już dawno nie wierzę w tą pomoc. Bezrobocie... jeśli prywatyzuje się wszystko co możliwe to nie ma innego wyjścia wiele zakładów zaraz po prywatyzacji jest zamykanych znikają kolejne miejsca pracy a w zamian nie powstaje nic. Niedługo dojdzie do tego że Polska będzie jednym wielkim magazynem do którego wszyscy będą pchali swoje towary a my utoniemy w długu publicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że cały czas coś prywatyzują i non stop mają debet, jestem ciekawy co państwo zrobi jak nie będzie już co sprzedać i już czym się zasilić.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Z urzędnikami się zgadza - miało być jedno okienko!!!

Czemu to my musimy FV wypisywać a nie urzędnicy??? (Dzwoniłem ostatnio na BIP, z pytaniem jaka jest stawka "VAT" na świnie, a Ona do mnie: "pkwiu", a ja do niej świnia, a ona do mnie PKWIU, a ja dalej "świnia" - no ale, że "MAMY WIECEJ ROZUMU, A JAK GÓWNO ICH DZIECI MAJĄ ŻRYĆ, TO NIECH ŻRĄ!!!)

ZUS - domy z marmuru!!! A gdzie GVA? (artur4).

ABW, CBA i inne darmozjady - jaki oni robią PKB. Agent Tomek - posłanka Sawicka, Weronika Pazura.?

Na polską wieś popłyneło podobno "x" miliardów - żywność nadal droga, dopłaty miały rekompensować wzrost wydatków na ON, ŚOR, NPK - i co???.

Bezrobocie - fakt spadło, bo co "inni" wyjechali zagranicę. (I wrócili w trumnach - autopsja) A jak roz.... polskie rolnictwo to dopiero będzie bezrobocie!!!

Biurokracja - otwarte koperty przychodzą, ale już nie chce mi się do prokuratury iść. Bo co będę donosił na "ich samych"?

Ostatnio z wójtem po wyborze sołtysa, była rozmowa nt. wymiany lamp ulicznych (na te energooszczedne). On mówi "3000", ja mówię "300"zł. a w zasadzie ostatnio doszedłem że nawet i za "30"zł można wymienić!!! Dodam, że Nasz wójt jest OK. Hmm, ostatnio miały spaść zasiłki pogrzebowe. Ok, w to nie wnikam. A może poprostu brak konkurencji?

Szkolnictwo - już pomijam, że szkoły likwidują!!!. Nastoletni przestępcy - sąd ma możliwość stosowania wobec nich jak dorosłych!!! I co stosuje??? G..no prawda, wiem bo mam w rodzinie przypadek, a nawet polecam ostatnią "Sprawa dla reportera". Poprostu tam jest zapis: "Jest możliwość"!!! Jak z pogodą w TVN, zawsze sprawdzalność 80-90% - no tak, bo mogą być przelotne opady i przelotne przejaśnienia!!!

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wszyscy zginiemy, ratuj sie kto moze i zasilaj rzedy tepakow w UK co nie chce im sie banka ruszyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Najlepsze jest to że cały czas coś prywatyzują i non stop mają debet, jestem ciekawy co państwo zrobi jak nie będzie już co sprzedać i już czym się zasilić.

 

Nieraz też sobie stawiam te pytanie, co będzie dalej nic do prywatyzacji nic do sprzedania. Co jeszcze wymyślą????


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Dokladnie a w rządzie trawa tylko walka zeby kogos ze stolka zsadzic lub wsadzic. Wezmy polskie drodzi sa dziurawe mieszkam niedaleko krajowej 8 wiekszosc tirow to litwa zeby tak wprowadzic oplate (wystarczyla by niewielka) za przejazd przez nasz kraj ile to przynioslo dochodu rosja jak nie zyczyla sobie wiazdu naszych ciezarowek to staly na granicy tydzien az zmienili zdanie nasze swinie po 3 zl a ciagna z niemiec i dani nie wierze ze niemcy sprzedaja po nie cale 1 euro za kg zywca wychodzi na to ze lepiej kupowac drozej za granica jak taniej w kraju ale ocywiscie nikt tego nie bada bo mi to smierdzi jakims spiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Prawda jest taka że gdyby nie fabryki i zakłady zbudowane za "komuny" to już dawno Polskę wykupiły by inne kraje. To i tak nadejdzie tylko trochę później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

A teraz mój wykład nt. dziury budżetowej i innymi pochodnymi związanymi z dziurą budżetową.

Jesteśmy uzależnieni od ropy. Ok. Na zachodzie na autostradach zmniejszają prędkość dopuszczalną. Dla wtajemniczonych nie będę mówił czemu. A w Polsce, ot k..wa ostatnio im się podniosła prędkość na autostradach, drogach ekspresowych itd.!!! W Polsce jest walka polityczna (czasami i we wioskach, miastach itd. wrrrr...). Nie ma racjonalnych, merytorycznych uzasadnień!!! Dziura budżetowa - najpierw dają, potem sprawdzają (metody sprawdzania to już teraz pomine, a w zasadzie o tym jest temat) - a potem oddawaj z odsetkami!!! I co dziwne nie zawsze wsadzają, no bo fakt jak siedzisz to za dużo kolegów byś miał. A w zasadzie wsadzają - ale przestępców fiskalnych (dodam tu o FV korygujących, PKWiU itp.), nie morderców, nie nastoletnich przestępców (autopsja + "Sprawa dla reportera" + codzienne życie), na przykład - sprawa we Włodowie. Kto winien? Policjant!!! A w zasadzie nie róbstwo-chciejstwo. Chłop się tylko bronił!!!, bo wiedział, że nie może już liczyć na aparat państwowy. (...) Ot przed chwilą wyłączyli mi prąd, ale całe szczęscie te PC-Komputery są coraz mądrzejsze, bo myśl by się urwała. Czemu młodzi ludzie nie chcą zakładać swoich firm? Bo biurokracja. A czemu dziura budżetowa? Bo młodzi ludzie nie chcą zakładać firm!!! A przez to nie ma podatków itd... Pzdr. wszystkich kreatywnych nie biurokratycznie i nie księgowo!

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Teraz polozyli lapy na OFE to juz jest przesada moze sie okazac ze za pare lat nie bedzie kasy na emeryture dla mnie lub daja mi te 600zl

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

nie pozniej tylko to juz sie dzieje media nie mowia całej prawdy stocznie poszły nie wiadomo komu chodziła plota niedawno ze chca prywatyzowac lasy i to sie stanie juz niedługo bo robie oprocz pola w drzewie wiec widze ze LP sprzedaja ile sie da zeby jak najwiecej kasy wydrzec i zostawic prywaciarzowi krzaki a nie las teraz chec sprywatyzowania szpitali chec sprywatyzowania szkoł i pewnie wszystko łykna jak zwykle niemcy albo chinczycy tak jak łykneli WEDLA jedynie co zostało to polskie kopalnie ale mysle ze to kwestia czasu jak usłyszymy jakies nagonki czy afery w polskim weglu ktore beda tylko stworzone zeby wcisnac ludziom ciemnote ze z kopalniami jest zle i jedynym ratunkiem dla nich jest ich prywatyzacja a kto je kupi? polaka stac zeby kupic kopalnie ? oczywiscie ze nie niemcy zabiora i z czasem zamkna taka jest polityka zachodu pseudo unii ruch**ą nas jak moga a nasz rzad nic nie robi, zachod kupił stocznie i inne duze zakłady ludzie wylecieli na bruk teraz niemcy od maja zeby pokazac ze niby chca nam pomoc otwieraja swoj rynek pracy dla polakow długo to nie potrwa szybko nam sie odechce pracowac u niemca ludzie wroca i po co ? jak tu juz w ogole nie bedzie pracy nie bedzie nic. był jeden człowiek ktory o tym ostrzegał nazywał sie Andrzej Lepper moze i był troche smieszny moze i postrzegany przez ludzi jako nienormalny ale to co on mowił to sie sprawdza no moze nie wszystko ale to był jedyny człowiek ktory mowił jak jest teraz takich nie ma nie podobało to sie władzy wiec jak wiadomo razem z mediami wyprodukowali sexafere osmieszyli go i wypadł mieli spokoj i czyste pole zeby dalej sprzedawac


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

nie pozniej tylko to juz sie dzieje media nie mowia całej prawdy stocznie poszły nie wiadomo komu chodziła plota niedawno ze chca prywatyzowac lasy i to sie stanie juz niedługo bo robie oprocz pola w drzewie wiec widze ze LP sprzedaja ile sie da zeby jak najwiecej kasy wydrzec i zostawic prywaciarzowi krzaki a nie las teraz chec sprywatyzowania szpitali chec sprywatyzowania szkoł i pewnie wszystko łykna jak zwykle niemcy albo chinczycy tak jak łykneli WEDLA jedynie co zostało to polskie kopalnie ale mysle ze to kwestia czasu jak usłyszymy jakies nagonki czy afery w polskim weglu ktore beda tylko stworzone zeby wcisnac ludziom ciemnote ze z kopalniami jest zle i jedynym ratunkiem dla nich jest ich prywatyzacja a kto je kupi? polaka stac zeby kupic kopalnie ? oczywiscie ze nie niemcy zabiora i z czasem zamkna taka jest polityka zachodu pseudo unii ruch**ą nas jak moga a nasz rzad nic nie robi, zachod kupił stocznie i inne duze zakłady ludzie wylecieli na bruk teraz niemcy od maja zeby pokazac ze niby chca nam pomoc otwieraja swoj rynek pracy dla polakow długo to nie potrwa szybko nam sie odechce pracowac u niemca ludzie wroca i po co ? jak tu juz w ogole nie bedzie pracy nie bedzie nic. był jeden człowiek ktory o tym ostrzegał nazywał sie Andrzej Lepper moze i był troche smieszny moze i postrzegany przez ludzi jako nienormalny ale to co on mowił to sie sprawdza no moze nie wszystko ale to był jedyny człowiek ktory mowił jak jest teraz takich nie ma nie podobało to sie władzy wiec jak wiadomo razem z mediami wyprodukowali sexafere osmieszyli go i wypadł mieli spokoj i czyste pole zeby dalej sprzedawac

 

ZETOR, POWER CZY NIE POWER O TO WALCZYWMY. I GOWNO NAS OBCHODZI CZY "SIESTA" JEST O 18 CZY 6:00!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

z OFE to też bym nie liczył na emeryturą nawet przy nie zmienionych stawkach-po co oni walczyli-żeby tobie emeryturę dawać,czy kasy nachapać i upadłość ogłosić?przecież to jest większość niemieckich bankierów,pochodzenia .....,jakiś sztuczny kryzys finansowy na świecie i o pieniążkach zapomnijcie.a ci bankierzy na ciepłych wyspach gdzie ekstradycja nie sięga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wszyscy zginiemy, ratuj sie kto moze i zasilaj rzedy tepakow w UK co nie chce im sie banka ruszyc.

Zabierzesz mnie ze sobą brzozak? Proszę, nie chce tu zginąć.

 

 

OFE to przereklamowany sposób oszczędzania. Państwowy fundusz demograficzny (FRD) więcej zarabia niż OFE. Ich stopa zwrotu jest śmieszna (średnio coś chyba około 8% gdzie sam WIG 20 poszedł do góry ponad 20%).

 

Ceny żywności poszły do góry na całym świecie. Tak samo ceny ropy czy nawet cukru. Dużo zdziałali spekulanci ale także i przyroda. Więc przykład drożejącej żywności to takie populistyczne hasło niż wina rządu.

 

Za jakość dróg odpowiada w pewnym sensie także społeczeństwo. Ktoś kradnie pieniądze, materiały budowlane i gdzieś je sprzedaje. Ktoś je kupuje i wykorzystuje do własnych celów. Po drugie u nas w budowie dróg idzie się na ilość a nie na jakość. Wybudowanie dobrej drogi kosztuje ale lepiej jest się pochwalić ilością dróg niż jakością(media także robią afery gdy na budowę jakiegoś odcinka jest wydawane zbyt dużo pieniędzy). Ogólnie w Polsce jeszcze jest społeczne przyzwolenie na różnego rodzaju kombinowanie więc jakie społeczeństwo taki i rząd.

 

Prywatyzacja jest obecnie najlepszym rozwiązaniem(oczywiście strategiczne spółki żeby zostały pod kontrolą państwa). Przejdźcie się do pierwszego lepszego państwowego zakładu i zobaczcie jak tam pracują ludzie i co ten zakład w ogóle robi. Większość przynosi straty lub zyski na śmiesznym poziomie. Więc nie wiem po co trzymać coś co powiększa dziurę w budżecie państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Och Wy skur..... nie dam się, i nie tylko ja!!! Sąsiada nie bedę podpi...., poprostu powiem mu to w twarz!!! Czekam teraz na wjazd do chałupy CBA, ABW!!! Mam znajomego nawet w ABW i innych instytucjach i on mnie się pyta co ja teraz mam do robty. (Ot k...wa pytanie, nie mające uzasadnienia) Ja do niego: "Przyjedz to zobaczysz!!!, On do mnie "Ale ja mam 3 - d*py do wożenia!!!. A ja k...wa co, całej obory nie zapakuje!!!. Niestety, polskie rolnictwo chcą rozp..... olic. A w tym całym aparacie, polskie rolnictwo jest jeszcze najsilniejsze!

 

No i głowa mnie boli, muszę wziąść Saridon, niestety Made in Bayern Full ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ZETOR, POWER CZY NIE POWER O TO WALCZYWMY. I GOWNO NAS OBCHODZI CZY "SIESTA" JEST O 18 CZY 6:00!!!

 

fajnie ale do czego ta siesta ? bo nie zaczaiłem


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

No Zetorek ze "siestą" to trochę ostatnio odpłynąłem. Ale Ty facet kreatywny to dojdziesz o co chodzi.

Nie wiem czy zauważyliście, ale Nasz Rząd stoi w rozkroku. Niestety nie mają silnych "zwieraczy". Mają "rozedme odbytu". Dla kreatywnych, nie będę mówił o co chodzi. OFE - zlikwidować (to taki przekręt, że nawet w pale się nie mieści). Czemu w ODR robią szkolenia ze ŚOR, a nie z tego jak prawidłowo uprawiać glebę? Co gorzej, oni jeszcze chcą zaświadczenia że masz szkolenie ŚOR, ewidencje itd.....

Wole dać do rządu, bo z nich to jeszcze jakoś się rozlicz - ymy? ;) W Japonii, mają elektrownie atomowe - i to tam, gdzie co roku jest jakieś tsunami, trzęsienie ziemi itd... A chałupy im się zawaliły? I wieżowce po 100 pięter???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Vladoo, masz rację, ale jest prostsze rozwiązanie. Mniej Im dawać. I bez zbędnej biurokracji ;)

Tak ostatnio myśle, że jak będą mnie gonić to do Zakonu spier.... (ach zakonnice hehe) Także Vladoo, dawaj na Kościół ;)

Edytowano przez zmija2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vladoo1    9

Ja do księży nic nie mam ale jak juz wszędzie szukają pieniędzy to tam jest bardzo dużo można prywatyzować a o dawanie jeśli chodzi to moje wrażenie jest ze ludzie i tak mniej dają i juz niedługo będziemy mieli jak w krajach rozwiniętych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmija2a    1

Dobra Vladoo, jeszcze prościej - nie chodzić do Kościoła, itd.. Sam nie chodzę ;) A mam chęć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

ja nie chodze bo dla mnie w tych czasach wiara a koscioł to całkiem 2 inne tematy, koscioł to jest jedna z najlepiej funkcjonujacych firm mowia o sobie "non-profit" hehe jasne


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że jak się ogląda jakiś program rolniczy to wszystkie kierunki gospodarstw się sypią czym by się człowiek nie zajmował do ledwo wiąże koniec z końcem teraz akurat tylko te mleko jest w cenie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

nie gadaj bo jesli chodzi o ceny to pszenica tez rekordy bije


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Ropa takze bije rekordy. Z tymi cena bym sie tak nie zachwycal bo sie osramy jak chleb bedzie po 5 pln,ropa po 6 a nawozy po 2000 za saletre. Jeszcze droga pszenica bokiem nam wyjdzie.Zawsze musi byc rownowaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj