Gość

Najwytrzymalszy ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Chota    12

ale wszyscy piszą o c360 i 330 a np jagbyśmy byli niemcami i uzytkowali 30 lat deutza lub fendta to pewnie byście pisali ze najlepszy jest fendt lub deutz i jaki z tego wniosek ??? ze trzeba uzytkować dany traktor sporo lat np 15 lat 20 lat a moze nawet 35 lat zeby coś o nim powiedzieć


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Z tym długim użytkowaniem to tez różnie można się wypowiedzieć. Można długo użytkować maszynę, ale jeszcze zależy ile w tym czasie miała awarii i usterek. Sam mam 40letnią C 4011. Troche remontów już miała, ale posiada jeszcze orginalny czeski silnik (czeska pompa z przyspieszaczem i filtry oleju, które się czyści). Jednak częsci do tych ciągników są tanie i naprawa jest nieskomplikowana B). Jak na rocznik 67 to też mogę zaliczyć ją do wytrzymałych bestii :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Dodatkowym czynnikiem jest dbałość użytkownika i areał, na którym sprzęt pracuje oraz inne prace.

 

coolman111, nieskomplikowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Dlatego, że w Polsce nikt nie użytkuje Fenda od 20 LAT, a zetory i ursusy - TAK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

3512 - przez 10 lat (sprzęgło 2 stopień do wymiany, przy okazji 1)

w tym roku pompa podnośnika, łomocze i klekocze od przeciążania przy wycinaku, czasem do kierowania używałem tylko chamulców.

c 330m przez 20 lat generalka silnika, w zeszłym roku skrzynia i sprzęgło padły od prasy kostki

c 330 przez 30 lat lekki remont silnika, lewa zwolnica remontowana i cieknie dalej

 

 

 

wychodzi na to żę 30 letni ciapek trzyma się najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franek412    1

u nas we wsi koleś kupił fendta po dachowaniu wyszykował go i jeździ ma 15000 motogodzin i wcale do niego nie zagląda a w takim zetorze przy tylu motogodzinach to by silnik sie juz do niczego nie nadawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Moim zdanie im większe tym wytrzymalsze, bo co te 60 robiły ? ...może pług dwójka, jakiś rozsiewacz, siewnik. Jakie mogły być maszyny 20 lat temu ? Wiadomo że te mniejsze ciągniki są w lepszym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

u mnie 60 pracowała zawsze w 3 skibowym pługu uni i w talerzówce (chyba 1.6 metra), nawet 25 lat temu. Wcale nie miała w tych maszynach lekko, a jednak trzyma się do dziś, tylko w orce już nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
według mnie to MF255 i 3512.

 

MF 255 jak najbardziej! natomiast 3512 już nie bardzo! oryginał to zawsze oryginał! MF-y wytrzymują o wiele dłużej!!!

Do tej gali ciągników dodam jeszcze.... MTZ 50! mam tego sprzęta ponad 15 lat i praktycznie NIC!!! czasem jeśli coś walnęło to wynikało to ze zużycia niż awarii! dopiero wczoraj "zaskoczył" mnie po raz pierwszy! rozdzielacz hydrauliki! ale po tylu latach i takiej pracy, jaką wykonywał to w zasadzie pryszcz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetory 52 i 7211, i Ursusy 1224, i c-330


Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P
__________________________________________________________________________
Zdradzę Ci największą tajemnice internetu:
google nie gryzie wikipedia też!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Zetory 52 i 7211, i Ursusy 1224, i c-330

5211 z 1996 bez remontu silnika, wymienione pierścienie na podnośniku, przednia oś po remoncie. Pracuje na ponad 25 ha użytków rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

MF 255, mój ma 17 lat i tylko jeden remont bo pękła gumowa rura która doprowadzała powietrze z filtra do kolektora


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalo90    18

ja tesh miałem zetorka 7211 i jest to ciągnik nie do zdarcia jak go sprzedawałem to miał 10000 mtg ale jak kupiec przyjechał to mu wcisnołem że ma 5000 mtg a licznik mam od innego a on na to że jak ma 5000 to silinik jest do kapitalnego remiontu <lol2> heh czasami mtg nie są dobrym porównaiem co do jakości danego ciągnika :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik-k    0

dla mnie to mf 255 to jest nie do zdarcia maszyna mam z 89r i 5000 motogodzin przejechane i nic tylko cos ostatno wycieki go mecza. a moja poczciwa c-355 (79r.) to masakra.... na zegarze 25.000 motogodzin i i dalej na chodzi robione przy niej jest przynajmniej cos raz w miesiacu. a łożyska w skrzyni to musiałem z metra takiego rozwijalnego dac dwa razy w koło łożyska zeby chciało na swoim miejscu siedziec :P a jak włacze 5 bieg to nie wiem co mam ze soba zrobic w tej kabine to jak by wiaderko na głowe i walic młotem po nim :D a zetorek 11441 to zobaczymy narazie 70 motogodzin i jak nrazie nic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

dla mnie JD to najwytrzymalsze maszyny.jeden znajomy miał 8300 przepracował 25000 mth i był ciagle na chodzie.Mój 3140 ma blisko 12000 mth i jest ok.silnik oleju nie bierze wszystko działa jak trzeba.taka jest moja opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hunter112    0

Według mnie Władimiriec mój ma 25 lat i tylko skrzynia była przy nim robiona w zeszłym roku a koleś w sąsiedniej wsi ma ponad 30 letniego i nic przy nim nie robił od nowości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Heh, ja byłem pełen podziwu dla c-355 z 1977 r ten traktor pracował nawet z pękniętym wałem korbowym i potężną dziurą w silniku, aha nikt z domowników nie pamiętał kiedy od nowości cokolwiek było w nim naprawiane. To była dopiero maszyna była bo ma już inne serce,po awarii wału silnik został wymieniony na inny, młodszy. :)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaTHeR    0
Najwytrzymalsza mogła by wyc c330

 

masz racje Ferdko...

 

w latach 50tych Ursus był na równym poziomie z topowymi markami zachodnimi.. gdyby prowadzone byly w Ursusie prace modernizacyjne, gdyby technologicznie traktory te poszły do przodu to teraz byłaby to marka luksus.

 

 

bo chyba o extremalnych zadanich ktorych podejmuja sie codzień setki czy nawet tysiace "ciapków" w całej Polsce nikomu nie trzeba opowiadac...

post-2126-1189106048_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj