Gość

Najwytrzymalszy ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

moim zdaniem to to zetor 7211 ma go bardzo duzo osów ww mojej wsi i smigaja ja nie mam zetora ale osobiscie widze ze sa to ciagniki nie do zajechania ja moge powiedziec ze moj ursus c-4011 tez jest dobry jak na swoje lata niewiem ile ma dokladnie nabitych mtg bo licznik ustal na 14 tys i niewiem kiedy to bylo jest z 1969 roku mial juz robiony silnik 2 razy pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk    2

mf 255 12 tys mth, 85r. skrzynia biegów, podnośnik, tylny most nie ruszane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Najlepszy ciągnik to mf 255. Mój mam od nowości, 88 rocznik. Jedynie miał robioną kapitalke silnika, skrzynia , most , podnośnik i inne podzespoły od nowości nieruszane. Nielicząc drobnych usterek.

Najgorszy to MTZ 82, wszystko oprócz silnika w nim sie psuje , kolega ma więc wiem, ale to nie pojedyńczy przypadek.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

według mnie to c-330 i ma prostą budowę :D ale myśle że też mf 255 bo posiadam obie te maszynki i jestem bardzo z nich zadowolony, żadnych poważniejszych awarii, oprócz kilku drobnych które zdażają sie w każdym ciągniku ;) nigdy nie zawiodły mnie te maszyny w polu i za to je cenie :)


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

według mnie to c 330 m . w tym roku stukneła mu dwudziestka i dopiero na wiosnę 08 zmienilem mu tuleje z pierścieniami bo się wżer zrobiŁ i oczywiście tarczę sprzęgŁową i hamulce. ;)


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się najwytrzymalszy jest ciapek ja posiadam model C330M ale wydaje mi się że wytrzymalsze będą te starsze czyli nie koniecznie "M" w C330M lubi zegnać nakrętkę ze skrzyni biegów ale da się szybko i łatwo zrobić w starszych modelach przed "M" nie spotkałem się żeby taka awaria wystąpiła te ciągniki obrabiały kiedyś duże gospodarstwa nawet 20h.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek94    0

U mnie w c-330m nigdy nie było problemu z nakrętką na skrzyni biegów :D Jedyna większa awaria to dziurawa chłodnica i to już parę lat temu :) Więc ja sądzę ze c-330 są bardzo niezawodnymi maszynami ;) choć mogły by mieć więcej koników :angry:


ursus c-330m+tur, massey ferguson 255 siła pociągowa 15 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Moim zdaniem Ursus C-355 u mnie ma już 37 lat i dalej się trzyma, a łatwo w życiu nie miał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Według mnie najwytrzymalszym jest Ursus... C-4011 poprostu on jest nie do zajechania ;) ma juz ponad 40 lat a chodzi jak nowy (kilka lat temu mial gruntowny remont kapitalny :D ) rok w rok zwozi wszystko z pola i pomaga w gospodarstwie! po prostu Twardziel :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkdevil    21

moim zdaniem ursus c330 potrafi wiele przetrzymać jest prosty w obsłudze i łatwo go naprawić . kiedyś tata mi mówił ze nasza trzydziestka robiła 1200mth rocznie . ale teraz już nie robi tyle bo ziemi trochę ubyło i został 24 ha i już ma pomocnika ze 3 lata. starszego brata c360 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Moim zdaniem ursus C-360 ja mam go od nowości ma on 29 lat miał jeden kapitalny remont silnika pompę podnośnikowa tylko uszczelniłem a pompy paliwowej jeszcze nie ruszałem od nowości. Przez 28 lat obrabiałem nim 16 hektarów przez 5 lat ciągałem nim agregat 2.80 a teraz do pomocy ma zetora więc ciężkie prace przeszły na niego.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

Moim zdaniem ursus 328 sam posiadam taki model chodzi u nas juz 30 lat i tylko silnik zmieniany i dalej jazda skrzynia nieruszana kiedys był głownym ale stopniowo wieksze ciagniki sie kupiło a nie miał lekko ciągal nawet trzy skiby jak posypała sie nam kiedyś 355 i szła jak burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

według mnie najmocniejszym ciągnikiem jest mf 255. sądze tak poniewarz posiadałem taki sprzęt od 1992 do 2003r. sprzedałem go poniewarz był zamały na mój areał a na zegarze było 12000mth. ciągnik pracował u nas głuwnie w pracach lekkich oraz 5 lat w sieczkarni. jedyne co w nim robiliśmy to wymiana pompy bo urwała się głowica (ciągnik 8 lat pracował na opale) oraz silnik góra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

@piotrek99, zgadzam się z tobą w 100%

Jak bym napisał ,że ferdek 255 jest najlepszy to inni użytkownicy by mnie zbesztali , bo sam mam takiego ,że zachwalam własny ciągnik.

Mój ma 88 rok, kapitalke silnika miał rok temu, ale po 20 latach niezawodnej pracy należała mu się. Po za tym nic innego od nowości nie ruszane , pompa , skrzynia i inne podzespoły.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michaB16    0

Moim zdaniem MF 255 i C-360. Mój znajomy ma MF z 89r. który na pierwszym liczniku zrobił grubo ponad 11tyś mtg. a teraz na drugim ma 7tyś. zrobił 2 remonty(jeden przez zaniedbanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Moim zdaniem nanjwytrzymalsze ciągniki to ursus c-360. Jak pomyślę co te ciągniki przeszły w PGR lub SKR nie wspominając o kołchozach to sam się dziwię, że one wogóle jeździły. Daj dzisiejszy ciągnik kierowcy z byłego PGR to zajezidzi momentalnie nie ważne jakiej jest marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

drodzy koledzy niektórzy z was piszą ze c 360 jest najwytrzymalszy i to jest absurd. najwytrzymalszy to jest jego właściciel :) bo kto wytrzyma ten hałas w tym ciągniku. Co do innych ciągników to się zgadzam ze każdy MF oczywiście produkcji Angielskiej jest nie do zdarcia to samo tyczy sie silników Perkins tam wyprodukowanych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Moim zdaniem Zetor 7011 jest najwytrzymalszy. U nas pracował czasami na 200 % mocy. Jak trzeba było to ciągał zestaw 23 tony, 5 skib zagonowych, jak brakowało uciągu to woda w koła i szedł. Od 2óch lat miesza 3 razy dziennie paszowóz Pronar i tylko i wczoraj uszczelke pod głowica wymieniliśmy. Zdarł 3 komlety opon i niezadko ciągnął z przodem w górze. Sąsiedzi którzy kupli w tym samym czasie C 360 co ojciec Zetora to juz dawno ich nie maja i były po kapitalnych remontach skrzyń i silników. A w naszym sprzęgło 1 raz robione, wymienione tłoki tuleje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid2009    0

No wiec tak... MF 255 rocznik 1990 ma 7500 mth. Do 2003 roku pracował jako główny ciągnik na 20ha. Oprócz nowych pierścieni, wtryskiwaczy, kompletnie nic nie było w nim robione. Nie licze oczywiście spalonej żarówki czy bezpiecznika bo to nie usterki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

A Zetor ma teraz 27 lat i wcześniej pracował jako podstawowy na 38 ha i ma 2 razy taki przebieg jak ten MF do tego w Zetorze wolniej bija mth. I nie bał się ciągać beczkowozu i rozrzutnika Fortshrit a w C 360 zaczep by przegięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj