Gość

Najwytrzymalszy ciągnik

Polecane posty

stasiex    24

Najmniej awaryjny? Pierwszy model Tz4k-14. Nasz jest z 1955 roku, przy zakupie w latach 60. przeszedł remont kapitalny i do dzisiaj pracuje (bez remontu, ale ma około 1/3 obrotu kierownicy luzu na przegubie) - raz się tylko złamał w pół jak dziadek próbował wyciągnąć nim spod wiaty D47 załadowaną zbożem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

[ - nie rozumiem dlaczego producenci ciągników się uwsteczniali nawet zetor teraz zrezygnowal z resorowanej przedniej osi

 

 

kiedyś taka oś była w standardzie włściwie była taka i tak i każdy mógł sobie wybrać jaka chciał a teraz to trzeba zapłacić extra i cała różnica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelu    5

najwytrzymalsze maszyny to ursusy z czasów PRL typu 385 902 904. sam mam 902 i watpe zeby jakikolwiek ciagnik tyle dostał po tłokach przez 26lat. były lata ze obrabiał 50ha od 5 rano do 20. to były czasy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

T-25 stara wersja z 70 lat mojego sąsiada silnik do dziś nie był ruszany ( licznik stanoł na 7000 7 lat temu) Tym małym ciągnikiem podciąga 1 przyczepe 6t ziemniaka +pól 4,5t pod górke po orce ciąga nim prony 5 polowe z grubościami zębów 16mm , a ja osobiscie ciągam t-25a siewniik amazone D7 SUPER S 3m i śmiga dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwytrzymalsze maszyny to ursusy z czasów PRL typu 385 902 904. sam mam 902 i watpe zeby jakikolwiek ciagnik tyle dostał po tłokach przez 26lat. były lata ze obrabiał 50ha od 5 rano do 20. to były czasy ...

 

 

 

 

Popieram, mam Ursusa 1012 i do 2007 roku uprawiałem nim 50ha, potem 70ha! Maszyna dzisiaj jest po remoncie silnika ale robiony był ten remont dzięki temu że kapitalke mu robiłem!


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

C-330, ale tylko wtedy gdy nie maja cięzkiej pracy za wiele.Bo jak moja jeszcze kilka lat temu miala samej orne 20ha +kilka ha łąk to generalka co roku była, a czasami nawet dwa razy na rok ;);) Ale było minelo...do tej pory jeszcze mi wiernie słóży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Wszyskie moje ciągniki dobrze chodzą tylko lać paliwo i jechać ;) ;)


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Według mnie :rolleyes: URSUS C-330 :rolleyes: jakby był słaby to by go ludzie tak nie kupowali.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
MF255 i Zetor 7211

Eee tam-jak tak patrzę po okolicy to taki 7211 przetrzyma minimum dwa MF 255-i nie piszę tego z czystej złośliwości albo że w/w 7211 posiadam-owszem 255 coś tam wytrzyma ale do wytrzymałości Zetorka to mu jeszcze daaaaaleko.

Pewnie zaraz się zacznie... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Zdecydowanie C-330 . Swoją drogą to nie widać innych marek pora URUSEM co by takie stare ciągniki pracowały. Przynajmniej nie u mnie w okolicy.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary mtz! Kolega opowiadał że chcieli go zatrzeć więc spuścili olej i w pole. Po 4h pracy wróćili wlali olej i jeżdził jeszcze pare ładnych lat i nie brał oleju. Nie wiem po co go chcieli zatrzeć :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Stary mtz! Kolega opowiadał że chcieli go zatrzeć więc spuścili olej i w pole. Po 4h pracy wróćili wlali olej i jeżdził jeszcze pare ładnych lat i nie brał oleju. Nie wiem po co go chcieli zatrzeć :rolleyes:

 

co takie dzieci robą na AF...dzis juz z 5 takich postów widziłem...a co do tematu...zalezy od sztuki,uzytkowania...fendty i JD są napewno harde bo 15 tys mth biją bez problemu


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0
Stary mtz! Kolega opowiadał że chcieli go zatrzeć więc spuścili olej i w pole. Po 4h pracy wróćili wlali olej i jeżdził jeszcze pare ładnych lat i nie brał oleju. Nie wiem po co go chcieli zatrzeć :rolleyes:

 

to że twoj kolega jest durny i ma bujna wyobraznie to nie znaczy ze musisz powtazac po nim te durnoty


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie c330 jest jak przecinak 77 rocznik i pracuje co prawda nie jest jak mój 1614 i 5 skib, ale po co oczekiwać więcej, swoje lata przepracował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

miałem c330 przejeździła 23 lata na 11ha bez remontu jedynie raz sprzęgło ale to od prasy kostkującej tak myślę więc chyba wytrzymały traktor, moim zdaniem najwytrzymalszy traktor jest ten o którego dbasz


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

sąsiad jest mechanikiem.na jego podwurku stoji duzą ciągników ale bardzo bardzo bardzo żadko widze u niego zepsutą C-330 ;) to jest maszyna nie do zdarcia ;)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ursusy (starsze wersje) Zetory (starsze wersje) John Deere i New Holland jedni z najmniej awaryjnych ciagników;)


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Moim zdaniem Ursus C-330 i C-360. Pozdro ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Moim zdaniem Ursus C-330 i C-360. Pozdro ;)

c360 nie ale c330 tak bo 2 tłoki i 3 trybyw skrzyni to nie ma sie co psuć a pozatym ciapek i tak z żadną większą maszynąnie radzi sobie więc ogólnie nie jest przemęczany to i żyje soboe po pół wieku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Po tylu latach użytkowania stwierdzam że C-330, choć na Zetora też nie mogę narzekać nie było nic poważnego a przy Valtrze tylko przepalił się bezpiecznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez AgroJacek
      Witam wszystkich miłośników ciężkiego sprzętu rolniczego!
      Zwracam się do Was z dość specyficznym zapytaniem – od dłuższego czasu rozglądam się za ciągnikiem Kirowiec K-700 i chciałbym dowiedzieć się, gdzie najlepiej poszukiwać ofert sprzedaży tego typu maszyny. Może ktoś z Was niedawno przechodził przez proces zakupu i może podzielić się doświadczeniem? Interesują mnie zarówno oferty z drugiej ręki, jak i możliwe źródła, gdzie można znaleźć sprawdzone egzemplarze w dobrym stanie technicznym.
      Szczególnie jestem ciekaw:
      Czy są jakieś strony internetowe, aukcje online lub fora, które specjalizują się w sprzedaży ciągników rolniczych i mogą mieć w swojej ofercie K-700?
      Jakie sklepy lub komisy rolnicze w Polsce mogą posiadać takie ciągniki?
      Czy istnieją grupy na portalach społecznościowych lub aplikacje dedykowane sprzedaży używanego sprzętu rolniczego, które mogłyby być pomocne w moich poszukiwaniach?
      Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady, które przybliżą mnie do zakupu tego legendarnego ciągnika.
      Z góry dziękuję i pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj