Zaloguj się, aby obserwować  
Piotrekk1989

Budowa obory pod PROW

Polecane posty

Witam chciał bym zbudować oborę złożyłem wniosek na MGR i się załapałem i teraz chce budować na własne ryzyko przed podpisaniem umowy ale nie bardzo wiem co robić po kolei czyli jaki kredyt i co dalej proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak liczysz na zwrot z MGR to musisz skorzystać z kredytu pomostowego ok8% ale jak masz to gdzieś i masz poniżej 40 lat to możesz to sfinansować kredytem preferencyjnym Młody Rolnik i tam jest ok2% w skali roku.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Ale kredytu preferencyjnego chyba już niemożna brać jak się bierze z prowo bo jest chyba albo jedno albo drugie.Jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie napisałem więc niech sobie odpuści ten wniosek na MGR i skorzysta z kredytu MR.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca94    168

Może i zile zrozumiałem a po drugie jak obora na prow to tylko firma i to jedna nie ze jedna to druga tamto a jak wiadomo firma swoje bierze samemu wyjdzie dużo taniej.Wiem to ba samemu orientowaliśmy się z ojcem o oborę i za obórkę na 50 sztuk bez młodzieży na płytkiej ściółce zaśpiewali 540 tyś brutto :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

Na moim terenie dwóch znajomych chciało wybudować wolnostanowiskową oborę na 60 sztuk pod MGR właśnie i cena w planie zarówno u jednego jak i u drugiego przekraczała 1,2mln zł, ja chcę zmodernizować moją uwięziówkę w trym roku, ze 120 na 200 stanowisk i liczyłem, że będzie mnie to kosztować ponad 300 tys. i to sposobem gospodarczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałem ty chcesz trzymać 200 sztuk bydła w systemie uwięziowym.

Przecież przy tak dużym stadzie to ty z obory nie wyjdziesz.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xibo    0

w tej chwili mam 148 sztuk w tym 130 na oborze uwięziowej reszta na wybiegu, chcę przerobić z uwięziówki oborę wolnostanowiskową na 200 sztuk, a z pracom to schodzi tak do 5h dziennie więc nie jest źle...

Edytowano przez xibo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam chciał bym zbudować oborę złożyłem wniosek na MGR i się załapałem i teraz chce budować na własne ryzyko przed podpisaniem umowy ale nie bardzo wiem co robić po kolei czyli jaki kredyt i co dalej proszę o pomoc.

Nie wiem kolego czy ci się to opłaci!! Pierwsza sprawa koszty budowy bedą znacznie wieksze, wiem bo sam sie tym interesowalem i jednak wezme kredyt preferencyjny, druga sprawa bedziesz musial skorzystac z kredytu pomostowego ok.8% a zwrot otrzymasz dopiero po zakonczeniu inwestycji czyli budowa ok. 2-4 miesiące złozenie wniosku o platnośc i czekanie na kase minimim 6 miesięcy a procenty biją!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam 148 sztuk w tym 130 na oborze uwięziowej reszta na wybiegu, chcę przerobić z uwięziówki oborę wolnostanowiskową na 200 sztuk, a z pracom to schodzi tak do 5h dziennie więc nie jest źle...

 

Podziwiam taki zapał ale szybko idzie Ci z tą pracą w oborze przecież ile jest samego ścielenia ręcznie przy takim stadzie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesiek1991    0

Jak liczysz na zwrot z MGR to musisz skorzystać z kredytu pomostowego ok8% ale jak masz to gdzieś i masz poniżej 40 lat to możesz to sfinansować kredytem preferencyjnym Młody Rolnik i tam jest ok2% w skali roku.

 

 

a jak by zrobić MGR na samo wyposażenie obory a kredyt Młodego Rolnika na budowę do stanu surowego?

Edytowano przez czesiek1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o czymś takim że brał koleś MGR ale tylko na wyposażenie budynku (obory) ale pewny nie jestem że tak idzie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obora będzie na 25 dojnych w systemie uwięziowym do tego kojec dla jałowizny wszystko na płytkiej ściółce dojarka przewodowa na 4 aparaty z korytarzem paszowym po środku i świetlikiem kalenicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obornik będziesz wypychał turem?


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Chciałbym zapytać czy komuś udało się sfinansować budowę obory na prow ?

Czy warte to jest zachodu jeśli ma byc to sfinasnowane poprzez kredyt czy lepiej kredyt MR  ale jak słyszałem to też do 80 % wartości netto czyli teoretyzując 750 tys. ok za wielostanowiskowa na głębokiej (przy założeniu 15 tys DJP) to jest ok 600 tys. netto z czego 80 % sfinansować idzie z nMR czyli 480 tys. więc @lamborgini MR chyba nie za bardzo bo skąd wziąć prawie 300 tys. ze swoich od bidy można by jeszcze mieć ok 1/3 ale to i tak za mało poza tym lepiej mieć zaskórniaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj