Ferdek07

wałek wom ze sprzęgłem kierunkowym

Polecane posty

Ferdek07    75

witam

gdzie na necie można kupić wałek wom ze sprzegłem kierunkowym lub same takie sprzęgło, czy takei sprzęgło jest wytrzymałe, czy stosować jeszcze na 2gim końcu wałka sprzęgło zrywalne, jaki koszt i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio3trek    1

poszukaj na allegro jakiś tydzień temu jeszcze było i na tej aukcji jest wszystko opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja mam taki wałek. Pracuje przy sieczkarni do QQ. Jest on produkcji Lubelskiej. Ceny nie pamiętam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to ma być kierunkowy do kosiarki rotacyjnej, popytam handlarzy na bazarze składają różne takie, mam jeszcze pytanko czy do takiego wałka bo na pewno fajną sprawą by było jeszcze zabezpieczenie zrywalne z jednej strony z 2giej te sprzęgło kierunkowe czy kosiarka 2,1m przy starcie nie będzie ścinać zabezpieczenia zrywalnego? Kosiarkorozbijak 1,8m z jakim pracowałem przy starcie nie ścinał ale ze śrubą nie utwardzaną nie dało się wystartować, także czy zabezpieczenie ze śruby 8mki to się sprawdzi w rotacyjnej 2,1m przy starcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Kup wałek z zabezpieczeniem ciernym tarczowym. Drogie ale bezpieczne i bezobsługowe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W kosiarce takie coś nie jest potrzebne. Jednokierunkowe wystarczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

walterscheid poszkuaj gdzieś takiej wirmy wałka wom ja mam tylko ze sprzegłem gwiazdziaste do kosiarki lepsze niz na tą srubkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Noralnie istna tragedia z tym wałkiem w całym chełmie nie ma, na bazarze na zamówienie za 360zł samo sprzęgło nikt nic nie wie i mylą ze sprzegłem zrywalnym, na allegro to samo, macie namiary na jakąś firmę co może coś mieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sipma oferuje naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne i pełny asortyment części zamiennych. Zadzwoń bo na pewno jest możliwość zakupu samego sprzęgła jako część zamienną.

 

Jest i sklep z częściami.

 

http://sklep.sipma.pl/go/_search/full_search.php?SEARCH_FORM=&search_query_words=wom

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh 500zł same sprzęgło, to za 650zł cały wałek widziałem, na bazarze gościu może mi sprowadzić za 360zł same widełko ze sprzęgłem i skompletować cały wałek

Pytanko ma teraz następujące, czy w kosiarce 2,1m przy starcie nie będzie ścinać zabezpieczenia zrywalnego bo chciałbym żeby złożył mi z jednej strony kierunkowe które musi być a z 2giej zrywalne i miałbym wałek też do kosiarkorozbijaka 1,8m tam bez zrywalnego nie podchodź tylko jak to się ma w rotacyjnej 2,1m chyba nie powinno przy starcie ścinać tego zabezpieczenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To według mnie lepiej zainwestować więcej i założyć z ciernym. Nie będziesz niepotrzebnie marnował czasu na wymianę zabezpieczenia. Slizgnie na chwile potem ruszy i wio.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jeżeli się nie mylę to taki wałek był w kombajnie Neptun, nasz SZEF posiada/ł kombajn może wałek mu zbywa, zapytaj.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a to ci ten kolek do rozbijaka potrzebny jest jeszcze trzecia opcja dokupujesz jeszcze pół przekaźnika :P , Mam samasza 2,1 i przy uruchamianiu to mtz puszcza czarną smugę dymu więc nie powinno zerwać kołka bo wszystko idzie płynnie :lol: (a włączam przy najmniejszych możliwych obr silnika)

a rozpędzić takie talerze to trwa (do pełnej prędkości)

 

A tego rozbijaka to do czego używasz :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

rozbijak służy do uprawy dopłat bezpośrednich także różne tereny pniaki nie pniaki grzęzawiska i inne poligony gdzie średnio co godzinę zrywa kołka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie jakiej mocy wałek, w sipmie mają wałek ze sprzęgłem kierunkowym za 480zł ale 400NM czy takie wałek wystarczy do kosiarki 2,1m? według samaszu na takim wałku chodzić ma kosiarka 1,85m, bo 2,1m niby na 540Nm ale różnica w cenie dość spora także czy taki wałek 400Nm wystarczy do kosiarki 2,1m? czym różni się wałek 400 i 540Nm jeden i 2gi podobno na rurce a nie na frezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volf    3

A ja zapytam-po co do kosiarki to sprzęgło na wałku, przecież w kosiarce jest takie sprzęgło. Chyba, że te 2,1 go nie mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj