kamilo1

Bizon nie daje rady pod górkę

Polecane posty

kamilo1    1

Witam wszystkich.

Zakupiłem dwa sezony temu bizona Z040 od znajomego, sprzęt mimo swoich lat jest w zadowalającym stanie, w ubiegłym roku już nim pracowałem i spisał sie wyśmienici( oczywiście opinia młodego rolnika i kompletnego laika w kwestii kombajnów) ale jak dla mnie i moich hektarów jest znakomity.

podczas pracy zauważyłem że bizon ma mały problem podjechania na 3 i 2 biegu pod górkę ( górka wysoka, ale nie gwałtowna ), po wyłączeniu hederu i zestawu młócącego to samo. Bizon daje rade tylko na 1 biegu.

Czy to tak ma być ?

Jeśli nie to co mam naprawić?

Dzięki za pomoc.


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Wariator i pasy do wymiany, ewentualnie tarcza sprzęgłowa. Dużo roboty nie ma :) więc nie masz się co martwić,pasy po ok 200zł za szt wariator regenerowany 300zł, a tarcza to ok 50zł, Ale może być że masz luźne pasy jezdne i wystarczy je naciągnąć

Edytowano przez damianmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieniu2506    0

podstawa to musisz sprawdzic naciag pasa jezdnego na kole przyspieszacza naciaga go siłownik który mozna podregulować,chyba ze w 40-ce nie ma takiego siłownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Dzięki za odpowiedz.

Tak właśnie myślałem, bo na postoju ten pas główny jest bardzo luźny. Jest jakaś literatura, która powie mi co robić krok po kroku by naciągnąć ten pas, jak mocno ma być napięty itp. Mam nowy pas to może wartałoby go wymienić?


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

podstawa to musisz sprawdzic naciag pasa jezdnego na kole przyspieszacza naciaga go siłownik który mozna podregulować,chyba ze w 40-ce nie ma takiego siłownika

Jaki siłownik Ci naciąga pasy,nie wiesz co piszesz.Żeby naciągnąć pasy trzeba zluzować srube od wariatora i napinaczem podciągnąć do tyłu wariator.@kamilo1 naciągnij pasy a jak to nie pomoże to pewnie tarcza sprzęgłowa do wymiany.Pasy naciągnij tak z wyczuciem pod naciskiem ręki żeby się lekko uginały i zwróć uwagę czy równo chodzą na wariatorze czy nie sciąga ich na którys bok jezeli tak to trzeba ustawić wariator, koło napinacza po obu stronach się reguluje. Mysle ze 40-tka ma tak samo jak 56.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Wariator i pasy do wymiany, ewentualnie tarcza sprzęgłowa. Dużo roboty nie ma :) więc nie masz się co martwić,pasy po ok 200zł za szt wariator regenerowany 300zł, a tarcza to ok 50zł, Ale może być że masz luźne pasy jezdne i wystarczy je naciągnąć

Ciekawe gdzie te pasy za 200 zł kupisz? chyba że używane :lol:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mój też ma problemy z jazdą pod górke, mechanik mi naciągnął pasy jezdne ale dużo to nie dało. Chyba trzeba kupić nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@pasiu66 a tarcza sprzęgłowa nie jest czasem do wymiany? albo docisk sprzęła, łatwo można to sprawdzić,{potrzebna druga osoba} podnies osłone boczną stań pod górkę włącz bieg i obserwuj jesli kombajn nie ruszy a pasy będą się obracać to jest wina sprzęgła, a jesli którys nie będzie się obracał to chyba nie muszę mówić, ale pasy to raczej nie bo jak by się slizgał na pasach to zaraz by się z nich dymiło.TYLKO NIE PRZEJEDZ POMOCNIKA. :D

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Witam.

Postaram sie przez weekend pokombinować coś z tym pasem i może uda mi sie co naprawić.

Z moim pasem jest tak, że jeśli jest kombajn zgaszony to pas jest tak luźny, że mogę go bez problemu ciągnąć.

Co do dymienia to nie zauważyłem , ale kombajn na jedynce rusza normalnie lecz jak pojawi sie górka automatycznie słabnie i zwalnia, a ja nie dusze dalej tylko redukuje biegi by muc wjechać pod ta górkę ( na jedynce idzie).


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ale jak słabnie to spadają obroty silnika czy silnik chodzi normalnie czy jak?czy nawet nie zejdzie z obrotów ?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Sorki ale czasu mi zabrakło by pokombinować z tym pasem, może teraz w sobotę jeśli nic nie wypadnie.

Co do obrotów silnika, to ciężko mi teraz powiedzieć, ale z tego co pamiętam to silnik pracował normalnie, nie spadał z obrotów tylko, bizonek zwalnia, ale mówię pamiętam jak przez mgłę prace silnika przy tym zajściu.


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. ja jak jechalem do lanu Bizonem Z050 jechalem na 2 byla malutka miedza i lekko pod górke najechalem na miedze a tu kombajn stanal wlasciciel mowi ze sie pasy slizgaja i musialem zredukowac do 1. takze jak mówili poprzednicy sprawdz pasy sprzeglo w razie czego napnij pas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9810

w naszym jest tak samo tylko ze nie musze redukowac lekko tylko mu przyspieszacz zwolnie i idzie normalnie na 3 pod kazda gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilo1    1

Witam ponownie Panowie. Przepraszam że dopiero teraz odpisuję, ole dożo się działo przez te okres od lata do teraz. Co do problemu z zwalniającym kombajnem to faktycznie wystarczyła regulacja pasów jezdnych, podciągnąłem trochę na wariatorze i gra i huczy.

Dzięki za rady.


" Nie ważne gdzie jadę , grunt ,że wiem gdzie byłem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr81    0

Witam mam podobny problem, gdyż wczoraj podczas koszenia pod górkę też nie miał siły kosić i spadały obroty. Po zwolnieniu do końca na przyśpieszaczu jakoś szedł. Co poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
    • Przez Lukecki
      Witam użytkowników, 
      Zakładam temat, gdyż chcę się trochę dowiedzieć o tym kombajnie, jednak w internecie nie mogę znaleźć jakichkolwiek rzetelnych informacji. Słyszałem o mankamencie w postaci zagrzewania się silnika w czasie pracy, chciałbym się dowiedzieć jak często to się zdarza.  Również chce zaczerpnąć nieco informacji o typowych usterkach. Z góry dziękuję za info i pozdrawiam 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj