tomi382

Prawo jazdy kat. "C"

Polecane posty

Gość   
Gość

Jeśli chcecie zrobić za darmo prawko na C+E i do tego jeszcze kurs na przewóz rzeczy to poszukajcie w necie jest taki projekt "Nowa Rola" finansowany z unii.Wszystko oczywiście darmowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Chłopaki :) zreformowane egzaminy będą za rok więc w tym roku zapisze się na C a myślałem że już przepadło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Żebym wiedział że tak będzie to bym się na C zapisał i później E dorobił, ale niestety już zaczęty i opłacony mam kurs B+E bo myślałem że nie zdążę przed nowymi egzaminami się wyrobić. Zostaje na wiosnę się na C zapisać <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@davido właśnie takie miałem podejscie jak ty i na dniach miałem się zapisać na B+E. Na szczęscie nie poszedłem się zapisać więc idę na C :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

Ja nawet nie miałem w planach robić C tylko B+E aby lawetą można było pojechać i ciągnikiem z przyczepami ale że ojciec zamierza kupić ciągnik siodłowy z naczepą to jednak te C+E jest niezbędne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

macie racje :) lepiej zrobic raz a pazadnie C+E jest prawie do wszystkiego przydatne procz autobusu oczywiscie i mozna smigac tez traktorem z przyczepa sam mam tylko C ale zamiezam zrobic E to lepiej sie oplaca niz jakies B+E ale kazdy ma prawo wyboru pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Ja obecnie robię prawko kat. C. Zapisałem się 3 listopada 2011r, jestem już dawno po wykładach, natomiast dopiero wyjeździłem 13 godzin. Też się spieszyłem przed nowymi testami. Uzgodniłem że zapiszą mnie na same testy żebym zdążył przed terminem wiec testy mam już w poniedziałek, tj 09.01. A tu taka zmiana i nie potrzebnie się spieszyłem.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chłopaki szkolcie się zdajcie egzaminy uczcie się jeździć tzn manewrować miedzy pachołkami itp, fajne to były czasy kiedy uzupełniałem kategorie w swoim prawku człowiek był młody oraz głupi ze chciał zarabiać na chleb siedząc za "kółkiem" na dzien dzisiejszy jestem trochę starszy mam uzupełnione prawko od kat A do kat D+E posiadam wszystkie możliwe dokumenty uprawnienia żeby zawodowo pracować jako szofer, posiadam spore doświadczenie liczone w kilku setkach tysięcy kilometrów w przewozie towarów oraz ludzi, mam tez ogromna świadomość ze mogę w ciągu 1 chwili strącić o wiele więcej niż mogę zyskać dla tego już zawodowo nie jeżdżę i wszystkim którzy pragną sobie pojeździć zawodowo odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

@proximamichal niestety takie prawo ze za jazde na rowerze pod wpływem tracisz wszystko- chore państwo ale może kiedyś się zmieni.

Wujek ma też wszystkie kat od A do D a czy ma D+E to nie wiem :D też nie pracuje za kółkiem ale kiedyś było łatwiej zdać. Teraz to trzeba długo ciułać żeby się zapisać na jedną kategorię a o reszcie nie mówiąc. Na dniach będe się zapisywać na C i na drugi rok zrobię E a jak czas pozwoli to B+E

i ciąży wtedy presja na człowiku zeby nie poszły nasze poty w dym przy pierwszej lepszej kontroli.

Kolega ma C+E i jezdzi wywrotką na kopalni i dobrą kase zarabia więc chciałbym żeby spotkał mnie taki sam los :)

@proxima jeździłeś dla jakiejś firmy ? Chodzi że przeładowują i fatalny stan techniczny pojazdów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tomi382

jeździłem tu i tam hehe najbardziej obawiałem sie przeładowywania aut w mercedesie 518 43 osoby to lekka przesada,

krew mnie zalewa jak jakis idiota chwali sie ze na lublina o ładownosci 1200kg ładuje 5 ton i jeszcze jedzie na 2 koniec polski- taka osoba nawet nie wie co mu grozi w razie wypadku

a poza tym w naszym ukochanym kraju wszyscy mogą karać kierowce zaczynając od misiaczków, krokodyli, strazy miejskiej i ich wspaniałych fotoradarach w kubłach na śmieci, dalej przez skarbówkę i urząd marszałkowski

 

wszyscy sa od karania a jak sie stoi godzine w korku lub jedzie 30km/h po dziurawej drodze to nikogo nie obchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Cześć

orientuje się ktoś czy we wałbrzychu Star Man 12.185 LC ma podwójną skrzynie biegów i czy można nim zdawać na samo C ?

Będe do nich dzwonić ale ale mam nadzieje że tutaj szybciej się dowiem :rolleyes:

We wrocku pierwszy egz oblałem :( ale do trzeciego razu bede we wrocku a później chce spróbować we wałbrzychu :D

oczywiście to jest najczarniejszy scenariusz, mam nadzieje że zdam za drugim razem i będzie to ost raz <_<

EDIT; dzwoniłem i tylko TGL-em można zdawać C we Wałbrzychu ^^

Edytowano przez tomi382

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nieco odświeżę temat. Mam kat C i wybieram się na kat C+E.

Ktoś coś mówił, że jak masz C+E to można jeździć zestawem B+E mając tylko C+E. Prawda to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tak prawda jak masz c+e to możesz jeździć jakim zestawem tylko chcesz czy to ciągnik rolniczy z przyczepami czy to osobówka czy ciężarowy. Tylko autobusem nie możesz jeździć.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Mi automatycznie wbili do prawka BE po zdaniu na CE- szkoda że na T nie wpisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Czyli mając C+E mam wszystko poza autobusami. Jak to sie ma do kat A - motocykle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Na motocykl musisz robić osobne uprawnienia- poniżej masz wszystko

.

Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

  1. kategorii A - motocyklem;
  2. kategorii A1 - motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
  3. kategorii B:

    1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
    2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
    3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;
       

[*]kategorii B1 - trójkołowym lub czterokołowym pojazdem samochodowym o masie własnej nieprzekraczającej 550 kg, z wyjątkiem motocykla;

[*]kategorii C - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

[*]kategorii C1 - pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t i nieprzekraczającej 7,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

[*]kategorii D - autobusem, ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

[*]kategorii D1 - autobusem przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 17 osób łącznie z kierowcą, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym;

[*]kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);

[*]kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami).

[*]kategorii C1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii C1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego;

[*]kategorii D1+E - zespołem pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 12 t, składającym się z pojazdu ciągnącego określonego w kategorii D1 i przyczepy o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego.

3. Prawo jazdy:

  1. kategorii B i C+E lub B i D+E - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii B+E;
  2. kategorii C+E i D - uprawnia do kierowania zespołem pojazdów określonych w kategorii D+E;
  3. kategorii A, B, B1, C, C1, D lub D1 - uprawnia do kierowania pojazdem w nich wymienionym z przyczepą lekką;
  4. kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

  • Like 1

Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj