tomi382

Prawo jazdy kat. "C"

Polecane posty

tomi382    99

Czy kat C uprawnia do przekroczenia DMC zespołu pojazdów 3.5t ? Tato ma kat C i męczymy się mercem z przyczepą na konie o DMC 1200kg a chciałby na dwa konie 1800kg DMC i większe auto typu busik ale zestaw przekroczy magiczne 3,5t.

Proszę o wypowiedzi rzetelne podparte jakimiś dowodami lub faktami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grabcio    28

Kategoria C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

 

Tak pisze w Wikipedii, czyli można śmiało jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Kategoria C uprawnia do prowadzenia pojazdów o DMC powyżej 3,5t ale nie uprawnia do ciągania przyczepy.

W tym przypadku trzeba kategorię B+E albo C+E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Indiana    32

Czy C uprawnia do przekroczenia 3,5ton? Tak. Ale nie do ciągnięcia przyczepy. Do tego musi być B+E bądź C+E ;)

 

Samo B i C, poza samochodami, pozwala na ciągnik rolniczy, i pojazd wolnobieżny ( V max 25km/h).

Edytowano przez Indiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kategoria C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,

 

Tak pisze w Wikipedii, czyli można śmiało jeździć.

 

kat C upoważnia do kierowania pojazdami pow 3.5t. Chyba wybiorę się na kurs B+E

i jestem rozbity bo mam dwa lata papiery na egzamin kat T a ona nie upoważni do ciągnięcia cieżkich przyczep do kat B a zrobić B+E to jakby kat T. Kurcze szkoda że C nie upoważnia i nie działa jak b+e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Oczywiście, że istnieje. Ja już prawie 6 lat go mam.

Edytowano przez robert812

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

na samo C nie ma co się stresować, zresztą podobnie jak i na C+E;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

O rany, a ja jutro mam egzamin na ka. C Stresuje się nieco.

Siemka ile Cie kosztował kurs i jaka cena egzaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Siemka ile Cie kosztował kurs i jaka cena egzaminu?

Kolego tez robie teraz C. Cena kursu (kraków) 1840zł Egzamin łaczony 194zł


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Czyli nie ma tragedii

miałem sie zapisać w tamtym roku ale kasy brakowało ( miałem nadzieje że zdąże przed nowym egzaminem )

teraz nie zdąże to sobie daruje a "C" się obejdzie przez jakiś czas. Może znowu coś wymyślą jak się okaze że zdawalność spadła o 80%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radex    4

wątpię, teraz jest bardzo mało chętnych na egzamin. Ośrodki egzaminacyjne mają mało egzaminów co za tym idzie mało kasy... Musieli coś zrobić aby ta sytuacja się poprawiła finansowo na korzyść WORD-u....

Edytowano przez radex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Na kat T we wrocku było nas dwóch i zawsze stoi po dwie osoby lub jedna. Na C widziałem że były 4 osoby jak zdawałem T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

04.01.2012r. PANOWIE!! Udało się zdać za pierwszym razem! jestem przeszczęśliwy.

Płaciłem 2100zł za kurs(lekarz w cenie) i 182zł za egzamin teor + prakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Gratuluje szczęściarzu :) a nie orientujesz się czy to jest prawko bezterminowe czy na okres czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

W lutym idę na C+E. Jak to zrobię to tylko A mi zostanie. Bo mam A1, ale to za mało. A jeśli chodzi o D to nie chce i nie zamierzam nigdy robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

No fakt, drogie jest to wszystko. Ja zamierzam kupić sobie własny samochód ciężarowy do gospodarstwa nie mając firmy. Nie wiem czy w tym przypadku potrzebny jest kurs na przewóz rzeczy? Chodzi o transport własnego zboża itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

oczywiście że wtedy żadne swiadectwo nie jest potrzebne a jak bedziesz sąsiadowi wieżć to też cię nikt za to ci nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

To jeśli twój tata na B ciągnie przyczepę >750kg DMC to łamie prawo. I to że ma C nikogo w tym przypadku nie obchodzi. :) Nie żebym się czepiał bo też jeździłem bez prawka po drogach ale jak by go przyuważyli i się czepneli to mógłby zabulić trochę. Jeśli ma C i B to są dwa wyjścia albo dorobi do B +E czyli dość łatwo i tanio bonie oszukujmy się do sam. osobowego dość łątwo a jeśli się zdecyduje do C +E to już większe koszty oraz egzamin trudniejszy no ale może śmigać zestawami po kilkanaście ton. :) Więc w tym wypadku chyba najlepie dorobić C+E i wtedy masz na wszystko i automatycznie wbijają Ci też B+E.. Trochę się orientuje bo zdawałem ostatnio na T za pierwszym razem więc coś wiem :) Ale żeby mieć 100% to tylko kodeks najnowszy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj