Skocz do zawartości
News
Damian112

Jaki agregat uprawowo siewny do NHTD80D

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damian112    2

Witam wszystkich chciałbym się poradzić wszystkich jaki agregat uprawowo siewny wybrać do New Hollanda TD80D w grę wchodzi nowy i by pracował na glebach od 2a wzwysz no i jaki wybrać aktywny czy bierny itp. z góry dzięki

Edytowano przez Damian112

Lukasz1987    57

a są gleby IIa i IIb? ;) III i IV jest podzielona na a i b.

do 80 koni to polecam osobno agregat osobno siewnik bo razem to jak nawet podniesie to nie agregat tylko przód :lol: tym bardziej o aktywnym możesz pomarzyć ;)

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

ovi    42

jeżeli ten NH MA 80KM TAK JAK MYŚLE TO POWINIEN PORADZIĆ SOBIE Z AKTYWNYM 2,5M TYMBARDZIEJ Z BIERNYM. Sam mtz 80 ciągam aktywny ktury z pełnyw siewnikim waży 1450kg.

Wiadomość z agroFakt.pl

Darou    0

mam 72 KM z turem i ciągam bierny 2,5m z wałem rurowym z tyłu. Kumpel zetorem 8145 ciągał 3m ale nawet dobrze dociążony przód podnosiło mu na zawracaniu, nie mówiąc o przejeżdżaniu przez bruzdę. polecam ci 2,7m bierny tylko musisz przodek dociazyc odpowiednio.

Zetor53400    2

A ja bym Ci proponował 2,5 m zestaw uprawowo-siewny z agregatem aktywnym wirnikowym i siewnikiem na redlicach talerzowych ;) Aktywny dlatego że przejedziesz raz i już masz pięknie zrobione , a na takich glebach ciężko jest biernym za jednym zamachem zrobić ładnie ;)

ChiquitaB    60

kolego jak da rade udźwignąć to 3m z biernym bez problemu tylko o udźwig chodzi a to zależy jaki bierny wybierzesz

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dawid381010
      witam Wszystkich Użytkowników 
      Zwracam sie z uprzejmą prośbą ; jak ustawić siewnik pod Rzepak jak i pszenicę ? 
      chodzi mi głownie o obroty koła ile obrotów zrobić na próbę kręcona 
      Hassia du 100 21 lejków 3 metry 

• Przez smokus1234
      Witam jak w temacie, stoje przed trudnym wyborem nowego siewnika 3m talerzowego z komputerem, ścieżkami technologicznymi, rolkami dogniatającymi, znacznikami przedwschodowymi, podestem załadowczym. Jeśli macie któryś z siewników lub dokonywaliście ostatnio takiego wyboru proszę o jakieś rady.

• Przez eddi87
      Witam, Panowie w jakie marki i modele celować przy wyborze siewnika do c360? 3m szerokosci odpada bo pola górzyste co by przodu nie podnosiło. Siew pszenicy, jęczmienia i grochu siewnego. Używany do 4 tys osobiscie myślałem o fionie. Jakie są wasze typy? Dostępność części zamiennych też wpływa na wybór. 
    • Przez kamil800
      Witam
      Mam problem z ustawieniem tego siewnika w rzepaku, ustawilem ta dzwignie z lewej na 1 a z prawej na przekladni dalem na 12. Oczywiscie wysiewki do drobnych nasion i sialem tylko tylnymi lejami.
      Nastawilem na przekladni na 12 i wyszlo mi 3kg potem na innym polu dalem na 12,5 albo 13 (nie pamietam dokladnie) i juz wyszlo prawie 4kg. Czy to normalne, ze jedna kreska na skali daje az taki zozrzut?
      Mieszadlo mam wlaczone
      Jezeli to ma znaczenie to siewnik talerzowy z 2004r, przekladnia z daszkiem na 1 srube na srodku, z gladkim bokiem, wystaje tylko z niej jakis waleczek ktory sie obraca.
      To moj 1 rok z tym siewnikiem wiec prosze o wyrozumialosc
    • Przez Moiiz
      Cześć,
      Wiecie może jak nazywa się część zaznaczona na zdjęciu w Poznaniaku S043/2? Jest to jakieś koło zębate z 14 zębami, ale nie mogę znaleźć go w katalogu części ani na allegro.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.