Skocz do zawartości

Polecane posty

Adrenalina    10

Koledzy co myslicie o Rolmako?? mam oferte brony 5 metrowej na wózku w najlepszym wyposazeniu za 55 tys zl.Myslicie ze warto??Prosze o rady

Tomek90    190

Niewiem jak się spisują brony talerzowe ale grubery Rolmako to porażka i zdaleka od tego. Czemu na wózku, z jakim ciągnkiem bedzie pracować?

Ja z kolei mam pytanie jaką szerokość takiej brony kompaktowej do claasa ariona 610C, czy da rady z np Bury KBT4??

Wiadomość z agroFakt.pl

grala13    6

Witam,chce kupić używaną talerzówke 1,8m do c 360 ,tylko niewiem jaką wybrać,mam 4 ,blisko na oku,powiedzcie coś o nich,jak,ktoś ma takie niech powie czy dobre czy złom,lepsze przestawiana na śrubie ,czy na sworznie? czy cena dobra czy drogie?potrzebuje szybkich odpowiedzi,z góry dzięki!

1 http://tablica.pl/of...ny-ID2n67b.html akpil

2. http://tablica.pl/of...01e68ec3;r:7;s:

3. http://tablica.pl/of...9328fc74;r:7;s:

4. http://allegro.pl/cy...html#tabsAnchor agromet

Grzegorz37    3

pytanie jakiej szerokości powinna być zawieszana talerzówka do mocy 130KM? gleby I -III klasa teren lekko pofałdowany.

Potrzebuje głownie pod uprawe ścierniska po QQ

zastanawiam się nad taką talerzówką kvernland szer 3,2 lub 3,8, wiem że jest lekka ale obciążyć to nie problem.

img.jpg?schnittstelle=300&bild=417733_0.jpg&sid=180969&width=300&height=300

Tomek90    190

Też mam ten sam problem i myśle że nie więcej jak 4m półzawieszana. Gleby III-VI.

Grzegorz37    3

Jescze pytanie na jaką głębokość ustawiacie talerzówke np do uprawy scierniska po rzepaku, pszenicy, QQ?

Adrenalina    10

Umnie po przejsciu talerzówki po ścierni po pszenicy to wyglada jak zaorane a po rzepaku podobnie okolo 10 cm napewno wchodzi ale szczeze nie mierzylem jeszcze:)

maniek20    71

grzegorz37 ty siejesz QQ masz siewnik do tego czy ktoś ci sieje slyszałem że chcesz siać QQ ale myślalem że to tylko plotki były

west    45

największy błąd talerzowanie głęboko ścierniska po rzepaku czy po zbożach, należy jak najpłycej by wszystkie osypane nasiona skiełkowały inaczej d*pa będą samosiewy w następnych uprawach

zbyniu    0

witam! czy agrotron k 420 podniesie brone kompaktową agromasz 4m szer. hydraulicznie składaną z wałem typu tandem .Waży ok. 2400 kg.

Może ktoś taką zapinał.

Adamek21    16

Miał ktos doczynienia z broną talerzową Mandam Tal C ? Szukam opinii ludzi, którzy ją uzytkowali

Kolodziej    0

Ja mam takie pytanie: mam talerzówkę w układzie X i wymieniam talerze. Talerze 510 i 460 mm (skrajne). W przednich walcach te mniejsze są na zewnątrz a w tylnych to jak? Od środka?

Edytowano przez Kolodziej

gaga195    20

W tylnich w x nie zmieniasz talerzy.

w x z przodu się zmienia żeby nie wyrzucały skrajne talerze ziemi i nie robiły fałd.

Teraz przedstawię swoją sytuację:

Posiadam pronara 82sa + turbo.

oraz Akpil x 2.7 metra z wałem dogniatającym.

ziemie 1 klasy górek trochę i kilka ha 2 klasy.

Turbo założone żeby smigał bez problemu, nie ma co sie więcej pchać z szerokością na takie gleby jak ja mam. ( u nas 4 obrotowe duże np 4x45 ciągają traktory 150-160km a na piaskach to nawet 115 pójdzie bez problemu).

Ale wracając do tematu mam talerze 610. jeśli mamy ciągnik lżejszy niż 4 tony nie ma się co pchać bo nawet nie wyjedziemy z podwórka jest to bardzo bardzo ciężka maszyna ( u mnie z przodu 800kg obciążników ).

Rama solidna, nawet w susze nie ma problemu żeby się nie wbiła na te 8-10cm jak robię ścierniska.

Talerzówka X może potrzebuje więcej mocy ale nie ściąga tak jak V bo ma przeciwstawnie wały z talerzami. Wał rurowy waży chyba z 200kg i nawet kamienie z pola wgniata w ziemię i nie ma opcji żeby się wał zapchał albo zapadł bo ma dużą średnice.

Tutaj macie zdjęcie ( wał odpięty do ścierni bo jest susza i nie ma takiej potrzeby ale widać mocowania do wału więc nie bajeruje że mam wał, tylko serio go posiadam :) )

8158681.jpg

Arek    113

witam! czy agrotron k 420 podniesie brone kompaktową agromasz 4m szer. hydraulicznie składaną z wałem typu tandem .Waży ok. 2400 kg.

Może ktoś taką zapinał.

Słabo to widzę.

Tomek90    190

To samo co Akpil na pierwsza rzut oka, która mam na sprzedaż właśnie B) Talerze tylko pełne z tyłu.

Rafal122    8

Witam

Jakiej szerokości bronę kompaktową byście polecili do ciągnika 90km?

Zależy mi głownie na jakości pracy a nie wydajności,chcę nią talerzować ściernisko po zbożach i QQ na ziarno oraz poplony.

KOVU    1

ja polecam ci 2.7m wydaje mi sie ze to optymalna szerokosc do ciagnika 90km i wez talerze 560 ja mam na takich z tej firmy http://www.skotarek-...-talerzowy.html zdjecia w mojej galeri tylko ze ja mam z hydropakiem sialem prosto w orke efekt super sasiad tez ma taka to z efektow po QQ jak i po sciernisku jest zadowolony ja moge sie wypowiedziec tylko z siewu

Edytowano przez KOVU

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się