Skocz do zawartości

Polecane posty

Lukasz48    1

Zwróciłem też uwagę na te talerze z małymi zębami w Vaderstad'cie Carrier, ale tam mają mała średnicej talerzy.

Carrier_VV6030.JPG

Nie wiedziałem, że nasi producenci też maja takie talerze. Wydają się one być najlepszym rozwiązaniem łączącym zalety talerzy gładkich i zębatych, choć zęby w nich nie są takie jak Vaderstad tylko troche wieksze.

Myśle, że brona talerzowa, właśnie z takie talerzami z małymi zębami i wałem gumowym będzie najbardziej wszechstronna i spełni swoje zadanie przy płytkiej uprawie jak i głębszej czy też przy dużej ilości resztek pożniwnych na polu.

Edytowano przez Lukasz48

kissmy...    57

tego vaderstad widziałem ostatnio na pokazach po kukurydzy i praktycznie ciężko było odróżnić gdzie pracował a gdzie nie, sąsiad kupił ostatnio 5m catrosa z gumowym wałem i hydrauliczną regulacją głębokości za 105tys. zł netto, więc nie są aż tak strasznie drogie, zębate talerze z tego co zauważyłem działają jak zgrabiarka przy długiej słomie, natomiast odnośnie do masy talerzówek to jak widać przy zachodnich kompaktach nie ona ma znaczenie lecz właściwy kąt (ale we wszystkich płaszczyznach) podobnie jest z wielkością talerzy (prędkość obwodowa i tak jest taka sama), odnośnie do kształtu to już kto co woli, ale kompakt musi pracować płytko, więc im mniejsze zęby tym lepiej, nawet unia ma dwa rodzaje brony kompaktowej (jedna typowo na ścierniska kąt 0 i druga uniwersalna)

cojotx    5

Witam.

Planuję zakup agregatu talerzowego Henryk Batyra- GEPARD 3m na zabezpieczeniach sprężystych z wałem gumowym. Brona ma służyć jako agregat uprawowo-siewny oraz do niszczenia ścierniska sporadycznie darni i parę ha po kukurudzy na kiszonkę. Ziemie od 3a do 4b.

Pytania:

Czy sobie poradzi? A może inaczej jaki będzie efekt jego pracy?

Jak z wytrzymałością, czy rama i podzespoły (sprężyny) nie pękają?

Może są na forum użytkownicy tego sprzętu, bo tylko wzmianki na ten temat znalazłem. Dodam że zaletą są waga i cena.

Edytowano przez cojotx

Wiadomość z agroFakt.pl

DamianO1996    2

Mam zamiar kupić talerzówkę v- kształtną. Dostępne są z przednim wałem talerzy uzębionych, a tylnim gładkich, albo z dwoma wałami talerzy uzębionych. Jaka lepsza według was na gliniaste gleby 3 klasy? Zastanawiam się czy do tego spasować wał pojedynczy rurowy, czy podwójny strunowy. Dodam, że talerzówką chcę uprawiać ścierniska.

cojotx    5

Jakim ciągnikiem zamierzasz to ciagać?

Wg mnie oba wały uzębione lepsze, bo lepiej się wcinają w ziemie. No i skoro gleba gliniasta to wał jakiś konkretny trzeba by dobrze kruszył i równał. Czyli dwa strunowe.

Edytowano przez cojotx

DamianO1996    2

Ciągnik Landini 6500, moc 65 KM. Myślę nad talerzówką szerokości 2.2m firmy bomet z podwójnie uzębionymi talerzami. Teraz mam bomet, jeno 1,6m do tego jeden rząd uzębionych talerzy. Słabo robi ziemię ale też dla tego, że jej nie dociążałem. Jednak talerzówki polskich firm mają małą masę i trzeba im dorzucić trochę balastu, bo czasami to efekt jest mizerny.

Adrenalina    10

Witam kolego ja tez mam zamiar kupic talerzówke do takie ciagnika.Tylko myslalem o 6 metrowej z Rolmako solidna i niedroga.Brales ja pod uwage??

bartek11    0

Nie myślałem narazie o Rolmako.

Spodobał mi się ten Akpil ale zastanawiam się jak będzie z wytrzymałością.

ogar118    62

A ja mam pytanie do osób które używają krótką bronę talerzową przynajmniej 4 5 lat... jak to jest z tym zaperzaniem się pól po bronie talerzowej prawda to czy nie?

Czy zetor 5340 (63KM) poradzi sobie np z burym albo staltechem 2,5m i jakie talerze do niej wybrać? wystarczy 500 czy lepiej 560 lub 610?

Ferdek07    62

wiekszej jak 510 to chyba za dużo do tego zetora by było, wielkość talerzy to chyba od tego jakie masz gleby i jak jest tam ze skłonnością do zaperzania, jak masz perz to czym byś tego nie uprawiał to i tak będzie się pole bardziej zaperzało, sztuką jest odperzyć pole i nie doprowadzić do ponownego zapyrzenia, u mnie świetny efekt dało pryskanie roud*pem przed żniwami siekło pięknie i pola czyściutkie po ścierni nawet 50% tego efektu nie miałem, 4 lata uprawiam talerzówką i uważam że to mit, tak samo perz rośnie i po innych zabiegach, a najbardziej zaperza nic nie robienie na polu, jak sąsiedzi "uprawiają dopłaty" w jednym dniu orzą ściernisko na wiosnę bronują i sieją to po prostu łąka nie pole, 2gą ważną kwestią jest jakość wykonanego zabiegu talerzówką jak i sama talerzówka, jak ktoś zapina do c360 lub mf255 talerzówkę 2m ustawia kont talerzy tak żeby dało się to ciągnąć to faktycznie ta talerzówką wykonuje takie harakterystyczne poprzerzynane pasy na polu nie odwracając gleby i nie mieszając resztek i roślinek z glebą w takim przypadku zapewne faktycznie mamy pięknie poflancowane perzowisko, swoją UG Cut L 2,8m 510 ustawiam na max kont lub na przedostatnią dziurkę i 11km/ha pole niczym nie różni się od takiego po podorywce, "dziadki" nie wierzą że tak talerzówka robi, ale osobiście nie polecał bym talerzówki i nie kupował ponownie, na mój gust za duże zużycie paliwa do wykonanego zabiegu, teraz zainwestował bym w ścierniskówkę lub jakieś fajne pługi do płytszej orki, u siebie stosuje co roku talerzówkę jako uprawę ścierniska przed siewem poplonów,

janusz20    105

Widziałem w pracy akpil tiger naprawdę bardzo dobrze miesza ściernisko wydaje mi się że to zaleta tych tylnych talerzy, tą którą widziałem w pracy wyposażono w wał oponowy . Klasa ziemi na jakiej pracował to 3-2 gość miał ja już 4 sezon nie narzekał.

d2tomas    0

dołączę się do tematu i zapytam; cze ma ktoś może agregat talerzowy unia ares txl 3m z wałem rurowym?

orientujecie się jaką realnie trzeba mieć moc ciągnika żeby w pełni wykorzystać możliwości tego agregatu?

Mowa o ziemiach średnich i ciężkich. Jak taki agragat będzie sobie radził po kukurydzy (koszonej na ziarno)?

nhfan    1

ja kolego mam txl z packerem moc optymalna do tego agregatu to 110km w 6 cylindrach co do efektu pracy jest najlepszy spośród wielu sprzętów które użytkowałem

luker704    2

zna ktoś może cene Akpil

TIGER - C i

Tiger 30? K

ongskilde Terra D 25tys + wał rurowy 7tys (cena katalogowa)

tak jak w temacie szykam brony do uprawy tylko pola po kukurydzy na ziarno. nie mam doświadczenia z bronami i licze na wasze sugestie. jaką lepiej wybrać zawieszaną czy ciąganą? w układzie V czy X ? z wałem rurowym, packera czy gumowym? i jaka szerokość? mam nh T6030 po modyfikacji przez pana roberta pliszke z firmy truck serwis i teraz ma 138 km.

Połączone

Edytowano przez razor275

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

po ciągniku sądze że nie masz dużo ha, i kawałki pewnie tez masz małe, wybierz zawieszaną, zawsze to łatwiej jest się nią zawrócic, wał- byłby dobry gdyby też coś ciął, packera był by w sam raz, ale moze zdarzyc sie tak że będziesz robił na mokrym polu, i więcej się oczyścisz niż zrobisz :)

boku27    222

Droga ale dobra jest brona Rubin z Lemkena zależy ile masz qq do przerobienia

lemysz1    96

Też polecam bronę lemken rubin. Po prostu cud miód robota. Ładnie miesza i wyrównuje duże ilości resztek. Tylko na piachu jak masz dużo resztek to potrafi się zapchać.

Ja tam akurat śmigałem z broną 4,5m zawieszaną ale wolałbym ciąganą w tej szerokości.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nie uważacie że ciągane będą troche za długie ? jako pozycja transportowa, bo do zawracania trzeba podniesc całą talerzówke na tylnych kołach,

przykład: strom coś z typu Atlas, długosc transportowa to jakies 8,5m, dodając ciągnik , wychodzi jakies 13? do zawrócenia się jest potrzebna połowa pola :)

lemysz1    96

Niby tak ale przy zawieszanej jest spore obciążenie na ciągnik np przy transporcie. Oponki w oczach zdziera.

Jak mówiłem robiłem 4,5m rubinem to miał sporą wagę i przód nawet z tonowym obciążnikiem podrywało, a transport to była męka.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się