Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

rafa007    5

mi w akpilu podoba się ta WZMACNIANA kolega ma starą bez wału talerzy zostało jakieś 50mm może:) ja robiłem nowym mandamem TAL a on swoją i u niego efekt wydaje mi się lepszy:) jestem ciekaw czy nie zdecydować się jednak właśnie na wzmacnianą z akpila?!

krzychu95    8

To dzięki, zdecyduje się raczej na tą 3-metrową w układzie X z wałem rurowym.

@rafa007 - wzmacniana jest w układzie V?

krzychu95    8

To czemu na stronie producenta pisze, że dla tej szerokości zapotrzebowanie mocy to 80km? Jak już kupie, to nie będzie odwrotu, no ale fajnie gdyby robota szybko ubywała.

rafa007    5

krzych95 ja mam 112konne landini i powiem że ledwie co dało się z tym 3m mandamem jeździć jak kolega wspomniał strasznie duży ciężar i podnosi przód bo z uciągiem nie było najmniejszego problemu.

Ten akpil wzmacniany jest w V dużo tańszy i na prawdę nie mam pojęcia co wybrać??!!:)

lukas15    0

Bez przesady. Jak miałem Zetora 7340 to bralem od kolegi Cut 2,3x460 i z przodu musiałem mieć 16 obciążników po 22kg. Gdy kupiliśmy Rolmako 3m to wystarczało 12 obciążników. Co do mocy to ja bym powiedział że nie ma specjalnej różnicy.

pawelec    85

moim zdaniem ciagnik 4 cyl ok 90KM bedzie mial lzej z 3m kompaktowa niz z 3m tradycyjna talerzowka (z walem).

hubertuss    492

Ewentualnie można zastanowić się nad agregatem talerzowym będzie jeszcze krótszy od kompaktowej brony talerzowej. Wpłynie to korzystniej na stabilnośc zestawu. Na yt widziałem filmik na którym nh tl 100 95 km jeździ z agregatem talerzowym agro maszu i siewnikiem do tego. Te agregaty występują również w wersji 2,7. Można spiąć siewnikiem i jest jedna maszyna do uprawy pożniwnej i przedsiewnej.

krzychu95    8

No to miałem już obmyślany sprzęt, a teraz dalej nie wiem, hehe :)

Agregatem talerzowym Akpil nie będzie problemu siać poplonów, mieszać obornika, niszczyć nieużytki? Da się jednoznacznie odpowiedzieć co jest lepsze, agregat talerzowy czy talerzówka?

pawelec    85

agregatem talerzowym mozesz: zrywac scierniska, przygotowac pole do siewu, siac, niszczyc poplony, siac poplony, niszczyc nieuzytki. A talerzowka (obojetnie czy tradycyjna czy kompaktowa) wszystko co powyzej prócz siania. Ja bralbym tylko agregat talerzowy, ze wzgledu na wszechstronne zastosowanie. U mnie bylaby to najczesciej uzywana maszyna uprawowa.

rafa007    5

masa jest mniej więcej porównywalna więc raczej i z jedną i drugą będzie tak samo ciężko Zdaje mi się że lepiej wziąć troszkę mniejszą żebyś nie katował ciągnika i mógł osiągnąć odpowiednią prędkość bo to jest podstawa efektu uprawy. nie warto przewymiarowywać sobie maszyn.

A ja dalej proszę o pomoc akpil wzmacniana czy grano system?!?!

krzychu95    8

Do siewu to mam raczej brone aktywną, a z tego co patrze to agregat talerzowy jest trochę droższy od brony nawet w układzie X.

Tyle różnych kombinacji, że ciężko jest się na coś dobrze zdecydować. :)

rafa007    5

nie jesteś sam:) mam identyczny problem wiem tylko dwie rzeczy że ma być zawieszany bo mam nie zawielkie kawałki i maksymalnie duży talerz na ścierniska lepszy efekt podorywki i mniej się zapycha.

cały czas wybieram między dwoma sprzętami ale nikt nie raczy dopowiedzieć jakiegoś konkretnego słowa niestety

krzychu95    8

Byłem dziś w Pilźnie po oferte na tą talerzówkę. Na placu była tylko V-ka 3,15m, to kawał żelaztwa się wydaje. :) Ale zdecydowałem się na typ X 3m, talerze 610mm i wał rurowy.

ozon87    29

Ja wybrałem agregat talerzowy agro-masz w cenie 15500zł brutto na większych talerzach. Jak mi przywiozą to zobaczymy co to jest warte:)

rafa007    5

krzychu95 i jak tam odebrałeś testowałeś już maszynę??!! ja mam coraz mniej czasu a dalej się naie zdecydowałem:)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876