Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelec    85

bezsens zeby jeszcze doplacac za osłony boczne... :blink:

a wloskie talerze to pewnie Ofas??

lukas15    0

zależy jaki ciągnik, mój sąsiad mtz 82 dźwiga agregat uprawowy (co prawda na kultywatorze) z 3m siewnikiem, więc wszystko zależy od masy i długości zestawu,

@lukas15 przedstawiciel twierdzi, że 3m brona talerzowa na wale strunowym (bez hydropaku) waży 1300kg, co prawda na talerzach 560, ale na campbellu to już musi być dużo cięższa, a z wałem gumowym waży ok 1700kg,

Nasza owszem, ważyła 1300 kg, ale z dość dużym hydropakiem i siewnikiem do poplonów.

Wiadomość z agroFakt.pl

kissmy...    57

@lukas15 masz siewnik do poplonów rolmako? ile kosztował i jak się sprawuje, bo nie wiem czy zakupić go od nich czy od konkurencji?

lukas15    0

Siewnik jest elektryczny, kosztował chyba coś ponad 3k. Pytałeś ile wynosi rozstaw rzędów. Otóż rozstaw wynosi +/- 65cm.

Edytowano przez lukas15

rafa007    5

koledzy powiedzcie jakiej wielkości talerze wybrać jeśli agregat tylko będzie niszczył ścierniska??!! patrzeć na 500 czy może 600 lub 700??!!

co też warto dobrać z opcji?! są piasty bezobsługowe i ekrany boczne myślę również jaki wał będzie najodpowiedniejszy??!!

Proszę o szybką pomoc:):):)

rafa007    5

agregat ma być 3metrowy a ciągał go będzie landini powermondial 112koni więc da sobie rade z takim sprzętem. kwestia tyklo co wybrać??!!:)

ageimuk    0

koledzy co lepiej kupić brone talerzową x czy może agregat agro masz chodzi mi o robienie podorywki to jest dos pilne

rafa007    5

ja kolego szukam takiej samej odpowiedzi ale coś ciężko ją znaleźć tak jak by nikt nie pracował takim sprzętem:)

Rolnik1973    1248

Kupiłem talerzówke bomet, jakie kąty powinny być na ściernisko, czy przednie talerze mają mieć te same kąty co tylnie, czy przednie pod mniejszym?

pawelec    85

to zalezy czy masz obie sekcje zębate czy tylko przednią, a tylna gładka.

jaka szerokość? z wałem? mam bometa 2,0m z wałem rurowym z 2010r., i drugi raz nie kupilbym jej, ale moge sprawdzic jakie nastawy mam u siebie jesli potrzebujesz.

Edytowano przez pawelec

hubertuss    483

Jeśli moc pozwala ustaw maksymalnie pod skosem ile się da oba wałki. Tylny wałek na gładkich talerzach to lipa. Te talerzówki bez względu na markę sa lekkie. Jeśli nie zbierasz słomy i jest twardo tylna część praktycznie jedzie po wierzchu. Oczywiście skos ma być kazdy w inną stronę. I odrazu za jakimś balastem możesz się rozejżeć.

• Like 1

ozon87    29

Czy ktoś posiada agregat talerzowy 2,7 z agro-maszu bo mam zamiar jutro taki zamówić i chciałbym wiedzieć jak on się sprawuje w uprawie po kukurydzy na ziarno. Czy się nie zapycha i jaki jest efekt po takim agregacie?

pawelec    85

jesli masz mozliwosc, bierz talerzowke na wiekszych talerzach. Wtedy po kukrydzy bedzie dosadna roznica w uprawie.

ozon87    29

No słyszałem że na większych talerzach lepiej uprawia. Ale widzałeś jaki jest efekt po kukurydzy? Nie zapycha się?

lawa3p    6

czy zetor forterra 105 pociągnie talerzówke 3m półzawieszaną klasa ziemi 3-4 . I czy jest jakaś różnica pomiedzy zawieszaną a pół zawieszana w uprawie pytam bo przymierzam się do zakupu talerzówki

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@lawa3p twoja forterra powinna sobie dać rade, zapotrzebowanie mocy do talerzówki 3m to średnio 105-130km. Czy zawieszana czy pół zawieszana to twoja decyzja. Wiadomo z pół zawieszaną podnośnik nie dostaje za mocno po (nie będę mówił czym :D), ale trudniej z nią manewrować (cofnąć, obrobić wokół słupa itp.).

lukas15    0

Lepiej weź zawieszaną, podnośnik spokojnie wytrzyma. Z tego co się orientuje to Forterra ma mocniejszy podnośnik od 5R, a mój sobie nic nie robi z talerzówki 3m.

krzychu95    8

Planuje zakup talerzówki firmy Akpi, tylko zastanawiam się jaki rozmiar talerzy wziąć i w ogóle jaką szerokość? Będzie z nią pracował NH TD5040(88km), na stronie producenta zapotrzebowanie mocy to 80km, więc sam nie wiem. Gleby IV-V klasa, żadnych górek, ma służyć głównie do uprawy ścierniska z równoczesnym siewem poplonów. Oczywiście ma być razem z wałem. Z góry dzięki za pomoc. :)

pawelec    85

talerze standardowo w akpilu są chyba 510mm, wiadomo - im wieksze tym lepszy efekt uprawy, w opcji jest tez 560. Znajomy ma talerzówke Akpila 2.7m w układzie V z wałem rurowym, z broną pracuje 2 ciągniki: renault 110.54 (100KM) i kubota ME 9000 (90KM). Kubota musi mieć z przodu na tuzie obciążnik, inaczej podrywa. Ja z kolei mam bometa 2.0m z wałem rurowym. Teraz powaznie zastanowilbym sie nad talerzówką kompaktową, lub tradycyjną jesli juz, ale raczej w ukladzie X, - mozna wziąć szerszą, bo nie jest taka dluga jak w ukladzie V przy tej samej szerokosci.

krzychu95    8

Zastanawiałem się nad kompaktową, ale z tego co pisze to jest większe zapotrzebowanie na moc. Są i talerze 610, ale nie wiem czy to nie będzie już za duzy ciężar, chociaż w NH mam tura, więc zawsze coś można zarzucić. A jaki wał byłby lepszy: rurowy czy rurowo-płaskownikowy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się