Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

rami    6

ja tam bym raczej polecił kultywator podorywkowy taki z talerzami i wałem doprawiającym 2,4m będziesz mógł lepiej spulchnić glebę i wymieszać

zabek    0

wydaje mi sie ze da bo z udzwigiem to nie powinien miec problemu a co do uciagu to tak jak mowie zalezy od gleby i predkosci. a co do tego kultywatora to zalezy co komu jest potrzebne u jednego brona talerzowa ma wieksze zastosowanie a u innego kultywator dlatego wybór nalezy do kupujacego

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotrek1975    318

Witam wszystkich.

Panowie doradżcie co wybrać: Talerzówkę z wałem doprawiającym czy agregat ścierniskowy z talerzami i wałem. Będzie to ciągać 60-tka, głównie chodzi o uprawę po żniwną i po qqrydzy na około 2o ha. Dodam że tałerzówka kosztuje 47oo a agregat 75oo.

Prosze o podpowiedzi i dziekuję.

izydor6280    483

agregatu 60 nawet nie podniesie, a co mowic zeby to pociagnela

talerzowka z walem i przod masz w gorze

Piotrek1975    318

Czy ten wał jest taki ciężki? Bo z samą talerzówką nie było problemu, dodam że mam tura to może nie podniesie.

Czy ten wał by pomógł w uprawie czy brać samą.Jak izydor6280 myślisz?

izydor6280    483

waql moze i nie jest ciezki, ale dlugosc robi swoje,

wal na pewno cos da, troche ubije ziemie i resztki,

moze i mniejsza dalby rade podniesc, choc nie jestem przekonany

mirek37    31

kiedyś 60tką ciagałem 2x8 to była za mała[100 kg balastu]i podnosiła bez problemu według mnie to 18tka jest optymalna bo powinna za ciągnikiem zajmować a 20 talerzy maks.

Piotrek1975    318

kiedyś 60tką ciagałem 2x8 to była za mała[100 kg balastu]i podnosiła bez problemu według mnie to 18tka jest optymalna bo powinna za ciągnikiem zajmować a 20 talerzy maks.

Myślę że 60-tka powinna dać radę taką talerzówkę mam na myśli 2x9 i wał wał ma jakieś 130 kg. powinna dać radę.

KrzysztofJ    0

na youtube jest filmik, pług talerzowy /jeden rząd dużych talerzy na cała szerokość ciągnika/ + traktorek Kubota ok 30-40 KM, myślę że to lepsze od talerzówki

subwalkpro    0

mam pytanie który agregat talerzowy jest lepszy pod względem wykonanej pracy jak i wytrzymałości. <_< Agro-Masz czy staltech

rafa007    5

Witam. Panowie szukam brony talerzowej o szerokości ok 3m głównie do likwidacji ściernisk i łąk. miał by na to jakieś 23tys. Mogli Byście może coś konkretnego polecić??!!

rafa007    5

pracowała będzie z ciągnikiem landini 110KM. brona raczej zawieszana bo mam sporo kawałków więc taka będzie najwygodniejsza do jazdy

KrzysztofJ    0

z polskich to pooglądaj w necie Akpil, Agromasz i Staltech, Expom, koniecznie na dużych talerzach i z wałem . Ewentualnie agregat talerzowy uprawowo-siewny wykorzystasz do siewnika. Kolega ma Staltech na 560 talerzach / cena ok 20000 zł/, nie narzeka, ale najlepszą robotę robi inny koleś Akpilem na podwoziu z talerzami 710 mm /trochę większa kasa ok 60000 zł/

rafa007    5

brałem pod uwarę jeszcze MANDAM mają solidne wykonanie porzedne materiały a w tym rozsądną cenę:) tależe to podstawa muszą być możliwie najwieksze wał wystarczy mi rurowy bo mamy lekkie ziemie. Teraz tylko mogę sobie pomyśleć ale nie wiem czy nie lepiej było wziąść jakiś agregat podorywkowy może po takim był by mniej zielska??!!

pawelec    85

spójrz jeszcze na aresa txl lub txxl. tam masz talerz max 660mm

na tym forum, najwiecej kompaktówek jest wlasnie aresa, i to co widzialem na zdjeciach - efekt jest naprawde zadowalający. Gdybym to ja mial sie rozglądać, ares bylby faworytem.

rafa007    5

a znasz może kolego ich ceny??!! wygląda ciekawie chodź na żywo jeszcze tej maszyny nie spotkałem jeszcze. Zdaje mi się że takie pół zawieszane miały by lepszy efekt pracy ale były by za to troszkę cięższe do pracy na małych polach??!!

mrup    0

Witam.

Mam takie pytanie, mianowicie: posiadam bronę talerzową Bometu 2.7m U363/5, chodzi z tym ciągnik JD 5075E, przeważnie na IV-VI klasie gleby więc lekko. Ciągnik ma 55/75 KW/KM, a brona ma zapotrzebowanie 54/73 KW/KM. Z samą broną śmiga lux, natomiast jak dokupiłem wał strunowy ciągnik ma problemy z jej podniesieniem. Zaznaczam że nie chodzi o to że podnosi mu przód, tylko po prostu podnośnik ma problemy z jej podniesieniem. Ciągnik ma udźwig na kulach 1800kg natomiast 610mm za kulami 1440kg a brona warzy 845 kg. Wg tabelek wszystko powinno śmigać a tak na prawdę to ma problem z podniesieniem, podniesie ale tak ze 30cm a później dopiero jak ją podrzuci. Czy myślicie że to za dużo na niego czy mam coś z pompą hydrauliczną. A co myślicie o ewentualnym przerobieniu jej na bronę ciągnioną????

pawelec    85

chyba cos z ciagnikiem nie tak

ja mam bometa 2.0m z walem rurowym i zetor 7211 podnosi bez problemu bez zadnych obciaznikow z przodu.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jakby ktos byl zainteresowany to mam Burego 4m 2008r :) za 9tys do opchniecia

rafa007    5

Mam takie pytanie, mianowicie: posiadam bronę talerzową Bometu 2.7m U363/5, chodzi z tym ciągnik JD 5075E, przeważnie na IV-VI klasie gleby więc lekko. Ciągnik ma 55/75 KW/KM, a brona ma zapotrzebowanie 54/73 KW/KM. Z samą broną śmiga lux, natomiast jak dokupiłem wał strunowy ciągnik ma problemy z jej podniesieniem. Zaznaczam że nie chodzi o to że podnosi mu przód, tylko po prostu podnośnik ma problemy z jej podniesieniem. Ciągnik ma udźwig na kulach 1800kg natomiast 610mm za kulami 1440kg a brona warzy 845 kg. Wg tabelek wszystko powinno śmigać a tak na prawdę to ma problem z podniesieniem, podniesie ale tak ze 30cm a później dopiero jak ją podrzuci. Czy myślicie że to za dużo na niego czy mam coś z pompą hydrauliczną. A co myślicie o ewentualnym przerobieniu jej na bronę ciągnioną????

Kolego taka brona przy tym ciągniku powinna śmigać bez najmniejszego problemu. Czy przerobić bronę na ciąganą??!! bardziej skierował bym się żeby zrobić remont podnośnika Zacznij od sprawdzenia szczelności układu jeśli to nie pomoże będziesz musiał sprawdzić pompę W pełni działający podnośnik na pewno Ci się przyda również do innych maszyn. na przód jakieś obciążniki i w pole można ruszać:):) Życzę powodzenia:)

mrup    0

Witam.

To jest nowy ciągnik, jeszcze na gwarancji, więc nie chcę w nim na razie nic kombinować... Ostatnio też zauważyłem że przyczepy pronarowskiej T653/2 załadowanej piaskiem też nie wykipruje, po prostu pompa nie daje rady. A z obciążeniem przodu nie ma problemu, po pierwsze to go nawet nie podnosi a jak by nawet to mam przedni TUZ więc coś się założy...:) Więc mówicie że to wina pompy i powinienem ściągnąć serwis gwarancyjny...???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876