Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnikix    4

Te maszyny Batyry są.. hmmm.. trochę słabe. Mam od nich od kilku lat(chyba 4 lata) agregat uprawowy z hydro-pakiem 2,7m i z takim siewnikiem też pracował, ale o ile do tej pory jakoś się trzymał to obecnie zaczyna się rozsypywać... Nie wiem co sądzić o innych maszynach tego producenta, ale sam bym raczej już więcej nie zainwestował w te maszyny rurowe.

jaro30    10

Ja posiadam agregat TALERZOWY GEPART z hydropakiem .Powiem szczerze że robi on ładną robotę np likwidacja łąki to po drugim przejeżdzie jest "ziemia"i można już puszczać siewnik .Co do wykonania nie mam zastrzeżeń .Jedna wada na mokrym zaklejają się talerze i wał spiralny bo takowy mam(lekkie ziemie).Agregat ciąga 85 konny ciągnik razem z siewnikiem(2.7m)nie ma potrzeby pakowania na uwrociach jednak do tego zestawu przydało by się coś mocniejszego bo sam agregat waży 1000kg

Wiadomość z agroFakt.pl

Gago    0

Ja bym Ci polecił Bometa sam o posiadam wcześniej miałem Akpila ale była za mała teraz zmieniłem na Bometa ma wyższe talerze i lekko się nią robi w porównaniu do Akpila ,przynajmniej ja taką różnice zauważyłem ;) Ale Akpil to też dobra firma. Jak masz duzo kasy i chcesz lepsiejszy sprzęt to zastanów się nad Gregoirem Bessonem mają super talerzówki :rolleyes:

Argan    0

Nową kupię ale nie teraz...szukam używki teraz. Więc proszę o wasze opinie na temat konkretnie tej talerzówki.

Ale i tak dzięki za odpowiedź.

ZCBooster    0

Witam!

Mógłby mi ktoś polecić jakąś używaną bronę talerzową do ok 10tys. złotych? Kupuję sobie nowy ciągnik i chcę wymienić Akpila 2,2m w układzie V na coś zawieszanego od 3m w układzie X ewentualnie bronę kompaktową bez hydropaku, preferowałbym z wałem rurowym ostatecznie strunowym. Będzie chodziła ze Steyrem 9105mt 102km głównie do podorywki. Widziałem nawet tu na forum fajną 3,6m w układzie X z wałem za 10500 ale niestety nie składana i to mnie trochę odstrasza. Mam spore odległości do pól i jeździć cały czas z taką szeroką to przesada.

Rolnikix    4

Do 10000zł nowa będzie ciężko kupić. A używanych to jest trochę, wystarczy allegro przejrzeć.

Ja wybrałem akpila 3,4m w kształcie X. Ciągnik 105 koni sobie z nią radzi, ale nie ma póki co wału. Póki co mogę Tobie powiedzieć, że nie najgorszy to jest sprzęt, jednak szału w pracy nie ma.

Bardziej uniwersalna wydaje mi się jednak brona kompaktowa, jakieś 3m z hydropakiem.

Edytowano przez Rolnikix

ZCBooster    0

Zdecydowałem się jednak na nową 3m kompaktową z wałem rurowym firmy POM Brodnica. Za 18tyś. netto z regulacją kąta natarcia talerzy i kąta pochylenia talerzy. Tak więc myślę że to dobry wybór, a hydropack mi nie potrzebny bo do siewu mam agregat aktywny, talerzówka będzie prawdopodobnie tylko do podorywki.

Tomek90    194

Jak do podorywki to nie lepiej było wziąść agregat ścierniskowy zrobi lepsza robote nawet jak sucho bedzie tylko że, zapotrzebowanie na moc wieksze i szerkość robocza nie taka :unsure:

ZCBooster    0

Sam sobie odpoiedziałeś dlaczego nie lepiej. Ja jestem przyzwyczajony do talerzówki, już jakieś 5 lat robię podorywkę talerzówką i nie narzekam. W dodatku talerzówka wyjdzie taniej.

Indiana    7

Jak sądzicie- kiedy będzie miała większe zastosowanie talerzówka półzawieszana w porównaniu do zawieszanej?

Rolnikix    4

Myślę, że w przypadku transportu na dalsze odległości lepiej mieć pól-zawieszaną bądź nawet ciąganą.

Ponadto pół-zawieszane są trochę cięższe, więc lepiej przeprowadzisz zabieg agrotechniczny nawet w suchej glebie, bo będzie większy nacisk jednostkowy na talerz.

krzysiuzuzia    10

ejajak sie sprawuje brona kompaktowa z siewnikiem po orce mam zamiar kupic taka. a jak toi wyglada w pracy na sciernisku ze scieta sloma? i jak jak to wyglada praca na sciernisku z siewnikiem siejac poplon i jednoczesnie robiac prace po zniwne ?

Indiana    7

Czy Pronar82 poradzi sobie na glebach IV-VI klasy z ruską ciąganą talerzówką 3,2m? Sporo górek.

fezoi    47

Są stworzeni dla siebie :) .Przy optymalnej wilgotności będzie ok . Na mokrej glinie będzie problem , ale to skrajna sytuacja ( chyba ?).Ja robię rocznie ok.20-25 ha po rzepaku pod pszenicę Pronarem 1025 + 3m polska ciągana i rośnie lepiej jak po pługu .Pozdrawiam !

Jackassiu    50

Poszukuję czegoś do robienia podorywek, uprawy po kukurydzy na ziarno. Czy brona talerzowa to dobry wybór? Czy to prawda, że jedyne co ona robi dobrze to "sieje" perz? Jaką polecacie w układzie X czy może V? Która lepsza i dlaczego? No i szerokość. Współpracować ma z Belarusem 820 na ziemiach różnych od sypkich po dość zwięzłe gliny. ;)

ozon87    29

Myśle że najlepszym rozwiązanie w Twoim przypadku uprawy po kukurydzy na ziarno byłby agregat talerzowy 2,7 :D

jaco512    39

Perzu "nie sieje", bo perz to zwalcza się glifosatem lub w QQ milagro albo titus, jeśli masz czyste pole to nie będzie problemu. Jako narzędzie uprawowe sprawdza się dobrze. Co do szerokości to zależy jaka będzie waga talerzówki i średnica talerzy, lżejsze np. bomet ok. 3,2m; ciężka 2,2-2,5m

Jackassiu    50

Ona ma więcej podorywek robić niż po tej kukurydzy :P Choć nie powiem, myślałem o takim agregacie talerzowym.

zabek    0

jesli masz sama talerzówke i troche perzu to mozesz byc pewny ze sie rozsieje. natomiast jesli masz przy talerzówce jakies brony lub cos w tym stylu to nie rozsieje sie perz wtedy. a i wydaje mi sie ze ciagnik w talerzówce w kształcie X ma ciezej niz w V a co do jakosci uprawy trudno stwierdzac prawie to samo.

Edytowano przez zabek

KrzysztofJ    0

Wybierz taką, która ma duże talerze i większy odstęp między talerzami nie będzie się zapychała. U moich sąsiadów dobrze się sprawują w X Akpil , Ro-MASZ lub agregaty talerzowe Staltech, Agromasz na zabezpieczeniach gumowych

mirek37    31

@zabek co za bajki .ja mieszam słomę talerzówką i nie mam problemu z perzem,a gdzie miejscami pojawi się perz to i przy pługu się w tym miejscu rozwinie .osobiście znam takich co talerzówki nie mają a perz mają że orać się nie da

zabek    0

mirek37 no moze troche i przesadzilem z tym perzem to fakt ale troche talerzowka sie przyczynia do perzu.. i taz znam takich co maja perz jak trawe na lace. a to lamborgini to 100 km 6 cyl ma? jak tak to powinno dac rade najwyzej bedziesz jezdzil wolniej

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876