Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomek1887    0

Witam. Mam pytanie czy posiada ktoś z Panstwa  z Agro Masz brone talarzowa BT 27. Czy ciagnik Zetor Proxima 8441 da z nią sobie rade? Z góry dziekuje za informacje pozdrawiam.

miszkiel    0

Witam,

Stoje przed wyborem kupna talerzówki. Interesuje mnie lemken rubin 9/600 KUA oraz kockerling rebel 6. Lemken waży 6 ton, kockerling prawie 9. W obu talerze 620.

I teraz do sedna:

Czy warto dopłacać i to sporo do kockerlinga czy zostać przy lemkenie ? Jeżeli ktoś miał styczność z tymi maszynami proszę o opinię

Wiadomość z agroFakt.pl

Przemo188    6

Witam

Zastanawiam się nad zakupem brony talerzowej 2,5 m 560mm do zetora 7745 będzie używana do ściernisk i uprawy przedsiewnej i rozważam 3 warianty:

- staltech U25 (masa 1150 , mocowanie talerzy elastomery)

- Henryk Batyra Gepard (masa 870 , mocowanie sprężyny)

- Agro-Lift  (masa 990 , mocowanie elastomery)

Co do wału to daszkowy wydaje mi sie ciekawy ale u Batyry nie mają takiego i proponowali mi  gumowy. I właśnie mocowanie talerzy  mocno mnie zastanawia bo każdy producent mówi że jego mocowanie lepsze wiec to nie jest odnośnik i proszę was o pomoc.

123p    1

staltech to dobra maszyna znajomy ma i jest zadowolony ja mam z grano i też zadowolony jestem to bliźniacze firmy.

mocowanie spreżynowe jest dobra gdy pola są zakomienione jak kamieni nie ma to dużej róźnicy nie widać. 

Wał daszkowy z to fajna sprawa szczególnie jak się pod siwe wyrabia trochę za późno się dowiedziałem i wziąłem ze zwykłym rurowym ale nie narzekam.

Z Agro-lift nie miałem styczności 

a jak to cenowo wychodzi ? 

Przemo188    6

Staltech na pewno drożej wyjdzie a batyra i agro lift podobnie. U mnie jest trochę kamieni i właśnie to mnie martwi ale jak sprężyny to nie ma wału daszkowego tylko gumowy  w tej firmie i  mam dylemat za staltechem jest "marka" i jest najcięższy wiec tez ważne a 7745 mysle ze poradzi sobie z 2,5m bez problemu 

SUCHY102    0

Witam!

Proszę was panowie o podpowiedz w następującej sprawie: zamierzam nabyć talerzówkę kompaktową na zabezpieczeniu gumowym / mandam, staltech ewentualnie rolmako ale ta ostatnia wydaje się mieć za mały odstęp między rzędami talerzów/ do zetora 16145 i tu pojawia się problem czy zetor poradzi sobie z większą talerzówką niż 4 metry i czy jest w stanie podnieść składaną talerzówkę np. 4m na przykładzie mandam o wadze 2.5tony?? chciałbym zaoszczędzić na wózku, który nie jest tani a i tak mam zamiar za rok lub dwa kupić jakiegoś większego konia koło 180km. podpowiedzcie coś bo mam już zament w głowie a nikt w okolicy nie ma czegoś podobnego żeby popytać. gleby w gospodarstwie rozmaite od piachu po gliny.

pozdr

lukasz77    0

Sam stoję przed podobnym problemem. Od zaufanego sprzedawcy słyszałem dużo dobrego o talerzówkach Rolmako. Osobiście mogę Ci doradzić abyś zobaczył ofertę firmy BVT. Widziałam te talerzówki i robią bardzo pozytywne wrażenie - no i waga znośna - 4 m z ciężkim wałem waży 2 tony.

PRIMO    242

Na gleby 3 klasy lepszy będzie strunowy :rolleyes: !

darecki99    1

Koledzy czy ktos z was miał styczność z agregatem talerzowym firmy moskit ? Firmę znam z opryskiwaczy i byly nawet nawet . 3metry polzawieszane z Walek Daszykowym i talerzami 560 mm kosztuje 18 netto . Proszę o opinię

Lider19    32

Witam!

Proszę was panowie o podpowiedz w następującej sprawie: zamierzam nabyć talerzówkę kompaktową na zabezpieczeniu gumowym / mandam, staltech ewentualnie rolmako ale ta ostatnia wydaje się mieć za mały odstęp między rzędami talerzów/ do zetora 16145 i tu pojawia się problem czy zetor poradzi sobie z większą talerzówką niż 4 metry i czy jest w stanie podnieść składaną talerzówkę np. 4m na przykładzie mandam o wadze 2.5tony?? chciałbym zaoszczędzić na wózku, który nie jest tani a i tak mam zamiar za rok lub dwa kupić jakiegoś większego konia koło 180km. podpowiedzcie coś bo mam już zament w głowie a nikt w okolicy nie ma czegoś podobnego żeby popytać. gleby w gospodarstwie rozmaite od piachu po gliny.

pozdr

Posiadam 4 m Rolmako na gumach sprzęt OK ,zetor 16145 ciut mały do tego sprzętu jeśli będzie ją podnosił bez problemu to do zrywania ścierni OK a jeśli uprawa głębsza to będzie miał problemy ale skoro zamierzasz kupić większy ciągnik to jak najbardziej jakoś przemęczysz 2 lata.

Lider19    32

Zbyt płaskie talerze nic to nie miesza i w ogóle do d...y stare z UNI tak miały kolega ma porażka.

solek01    32

Ale ich brony talerzowe, co jest widoczne na innych zdjęciach, mają talerze z dużymi wycięciami, ciekawe czy można z takimi zamówić.

Z tymi to faktycznie szkoda kupować, te to może do siewu w orkę by były ale do ścierniska to odpada

tomek73    195

W Agro-maszu takie zamówiłem a reklamują płaskie, z 60 mm  wklęsłe i duże otwory na rantach. Rewelacja miesza i wcina się bez problemu.

nexeqadore    3

witam mam pytanie odnosnie brony talerzowej 3m z firmy grano , czy ktos poleca te firme i jaki wal wybrac zastanawiam sie nad gumowym ,brona bedzie pracowac po sciernisku -obornik ,pokukurydzy , ugory

kundza150    5

Bardzo dobry sprzet sam osobiscie polecam bo taki posiadam

Edytowano przez kundza150

123p    1

ja również polecam   mam z wałe rurowym i jestem zadowolony :)

Lisek66    13

Witam,

Planuję zakup brony talerzowej do NH TD5.85 mam na oku bronę Agro Masz BT27 oraz Grano Shark 2,7. Którą z tych bron talerzowych polecacie ?

Gleby klasy: IV, V. Będzie służyć tylko i wyłącznie uprawie pożniwnej.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876