Skocz do zawartości

Polecane posty

Sebek1992    3

Oglądałem go na placu to wyglądał solidnie, a regulacje telerzy ma po prawej stronie cięgłem. Mam oferty z rolmako, agromasz, grano system, ale wszystko 3-4 tys droższe i nie wiem czy jest sens dopłacać skoro to i tak wszystko Polskie.

voldemort    1

Witam. 

Rozglądam się aktualnie za broną talerzową nową 3 metrową zawieszaną  to kwoty 15-16tyś. Ciągał by ją URSUS 1224.  Jak na razie zainteresowały mnie 2 modele:

1. Staltech U30

2. Tolmet ASTAT 300.

Za Tolmetem przemawia regulacja kąta ustawienia talerzy, której w Staltechu nie znalazłem, natomiast wydaje mi się że Staltech ma masywniejszą ramę.. I teraz tu nasuwa się dylemat. Może ktoś z was używał którąś z tych i by mógł pomóc w wyborze?

Ewentualnie które modele moglibyście jeszcze polecić?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

PK007    14

Zastanawiam się nad zakupem talerzówki do c 330 tylko mam dylemat co do talerzy czy gładkie czy te "szczerbione" jakby ktoś mógł mi wyjaśnić jak jest różnica pomiedzy tymi talerzami bo są jeszcze takie gęsto szczerbione jak i rzadziej i które lepsze ? I czy ursus c 330 poradzi dobie z talerzówką ?

Wiadomość z agroFakt.pl

janusz20    105

Witam. 

Rozglądam się aktualnie za broną talerzową nową 3 metrową zawieszaną  to kwoty 15-16tyś. Ciągał by ją URSUS 1224.  Jak na razie zainteresowały mnie 2 modele:

1. Staltech U30

2. Tolmet ASTAT 300.

Za Tolmetem przemawia regulacja kąta ustawienia talerzy, której w Staltechu nie znalazłem, natomiast wydaje mi się że Staltech ma masywniejszą ramę.. I teraz tu nasuwa się dylemat. Może ktoś z was używał którąś z tych i by mógł pomóc w wyborze?

Ja bym jeszcze się nad ta zastanowił 

http://www.bury.com.pl/upload/File/KBT_nova_3,0_z_napisem_.png

Tomek90    196

Bury jest strasznie lekki w porównaniu do np Agro Tom, do tego cenna kosmiczna. Stalteh cena z kolei jest ok, tylko nie wiem jak z masą. 

janusz20    105

A czy 1224 dźwignie  tą  http://www.agro-tom.eu/oferta/ciezki-agregat-talerzowy-gt/  2500 kg talerzówkę i jeszce jako tako da sie manewrować?

Osobiście wątpie

Miałem bronę rolmako  U 671 3 m z wałem rurowym waga około 2200 kg to  valtra n 101 z 550kg na przdnim TUZ, startowała jak dreamliner.

Edytowano przez janusz20

mariuszgg    0

Witam. 

1. Staltech U30

2. Tolmet ASTAT 300.

mam staltecha U35 i jestem z niego zadowolony, ładnie miesza i tnie wszystkie resztki 

Przemek2203    11

Doradzi mi ktoś w wyborze talerzówki do 360 3P szerokość 1.8m ale nie nie wiem jakiej firmy cenowo tak do 3,5PLN czyli akpil adpada bo to juz wyższa półka

Tomek90    196

Ta tolmetu naprawde nie głupio wygląda, tylko prześwit w pozycji transportowej jakiś mały. Jaka waga, staltech może wyjść taniej, a agro-tom z 4m zawieszanych jeden z cięzszych.

Kobys    30

zdaje mi się że ten prześwit to przez ciągnik podczepiony do niej, waga nie znana ale te 3 tony na pewno, staltech chyba ma mniejszy rozstaw między rzędami talerzy, a agrotom bardzo podobny mi się wydaje, chociaż tolmet dla mnie ma za słaby dyszel w agromaszu to lepiej jest wykonane

Tomek90    196

Nie bo talrze i wały sa nisko w transportowej, agro-masz jak dla mnie odpada lekka. Tolmet tak ogólnie mi sie podoba ciekawe jak inne w identycznym wyposazeniu. Dla mnie waga to podstawa żeby jak najwiekszy nacisk na talerz badz na m roboczy. Wózek sporo daje ale i kosztuje nie wiem czy sens przy 4-4.5m?

Znalazłem wage agro-masz 1450 gdzie tolmet 2100, różnica w cenie 8tyś, przepaść cenowa jak i wagowa.

Edytowano przez Tomek90

Kobys    30

A zdawało mi się ze to przez niski ciągnik. potrzebuje ciągana bo po drodze to z 3 m pływa i ogólnie wole z wózkiem. Dla mnie też się liczy waga jak twarda ziemia to lekka się tylko pp wierzchu będzie ciągnąć. Te wagi to już z wózkami? chociaż raczej bez moja 3m waży 1400 kg zawieszana mysle ze tolmet będzie te 3 tony ważył z wózkiem, waga agromasza to za model 4 metrowy ? myślałem o 5 metrowej. :)

a co do ceny tolmet 42 tys a agro masz wychodzi mi 47900 netto ale jeszcze u dilera można urwać

kissmy...    57

wskażcie mi proszę ile kosztują gumowe wałki do zabezpieczeń non stop w talerzówce kompaktowej remprodex

Zidane105    0

witam, planuje zakup talerzówki, pracowała by z mtz 82 na ścierniskach i po kukurydzy , gleby 2 i 3(większość) klasy, trochę gliny i sporo górek.  Może doradzi ktoś w kwestiach;

1. jaki układ talerzy x czy v

2.jaka średnica talerzy

3. jaka szerokość-myślałem nad 2,5-2,7 m

4. na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę ? 

misiu21692    2

Przyłączam się do pytania kolegi powyżej. Też mam ten sam problem. Pod uwagę biorę staltech  bury kbt i akpil z tym że zastanawiam sie nad akpilem  ciąganym szerokość bron to 2.7 m. Brona głównie będzie służyć do uprawy ściernisk i kukurydzy na ok 60ha rocznie. Czy warto dokładać do opcji "zmiany kąta natarcia talerzy" ? I czy z brąną ciąganą ciągnik ma lepszy uciąg podczas pracy ?

majes    4

Również zastanawiam się nad zakupem, na razie biore pod uwage dwie firmy tolmet astat 300 i staltech u30.

tolmet ma regulowany kąt natarcia (czy to sie przydaje?) różnica w cenie 1000zł na korzyść tolmeta, waga podobna, talerze 560, wał rurowy. Co byście wybrali?

ja kolego kupiłem agro-lift 3 m i podnoszona i powiem ci że jest bardzo ciężka ciągnik 115 KM ma co dźwigać i chyba o to chodzi a i z wałem tering lub daszkowym są najlepsze ja mam tego teringa i pięknie robi robote zdecydowałem sie na ten wał i talerzówke bo wcześniej widziałem ten sprzęt w pracy dzwoniłem do producenta i przywieźli mi na testy poganiałem na jesieni testową i sie zdecydowałem kupić 

majes    4

Zamówiłem tolmet arsen, zastanawiam się jeszcze nad wałem, ale chyba wezmę rurowy. Po sciernisku trochę ugniecie i po oranym również.

zajac1    26

Panowie prosze o radę która talerzówke wybrać :

-Staltech : http://olx.pl/oferta/brona-talerzowa-staltech-2-5-m-2-7-m-3-0-m-3-5-m-4-0-m-CID757-IDakN33.html#1541439a49

-Agro Tom : http://www.agro-tom.eu/oferta/agregat-talerzowy-at-ath/

Zastanawiają mnie wyciecia na talerzach przy Agro Tomie, na ich stronie są takie lekkie a tu http://olx.pl/oferta/agregat-talerzowy-agro-tom-at-3-m-wal-daszkowy-600-mm-CID757-ID8McEn.html#ab5bcc67e7 takie same jak w Staltechu. Na czym polega różnica? I która brone byście wybrali? Bo do jutra musze sie zdecydować :)

Edytowano przez zajac1

123p    1

bierz talerze z większymi wycięciami  takie jak ma staltech  lepiej w ziemie idą. Z jakim wałem bierzesz ? 

Edytowano przez 123p

tomek73    190

Też właśnie przywieźli mi z Agor-masza i specjalnie z tymi większymi wycięciami zamawiałem. Nie mają takiego poślizgu, lepiej odwacają ziemię.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876