Skocz do zawartości

Polecane posty

rocco0987    21

A ma ktoś talerzówke może z metal-fach "kruk" ? jak to wgl wygląda z wytrzymałością tych maszyn? Myśle o czymś takim 4,5 albo 6 m pod uprawe w qq i ciekawi mnie jak by to sobie radziło.

kManiek    0

Koledzy moze doradzicie chce kupic brone talerzowa Agromaszu 2,7m i nie wiem czy ursus 912 da z nia rade ?

BLV    10

Kup 2,5 na durzych talerzach 560 w zupełność ci wystarczy bedzie ciagnik miał lzej szybsza jazda i mniejsze spalanie

Wiadomość z agroFakt.pl

kManiek    0

Agromasz robi najmniejsze 2,7m a talerze w standardzie 560 i wlasnie nie wiem czy ursus 912 da sobie rade z ta talerzowką ?

KOVU    1

bardziej pasuje szerokosc 2.5 szybciej pojedziesz a i efekt bedzie lepszy producentow takich jest sporo ja sam mam 3.0m

kManiek    0

Jestem ciekaw czy ursus da rade taką talerzówke w ogóle podnieść ?

Ma byc przeznaczona glównie do prac po sciernisku zboże, QQ, rzepak

KOVU    1

podniesie bez problemu 2.5m ja mam ale z hydropakiem i pracuje z DF zdjecia w galeri

kManiek    0

Tak patrzyłem to między 2,5m a 2,7m to różnica jest 2 talerzy to jak by mial za ciężko to mozna te skrajne talerze podniesc a jak za lekko to opuścić , różnica w cenie też nie wielka

KOVU    1

osobiscie polecam talerze 560 mozna glebiej robic z tego co sie orientuje to skrajne talerze podnoszone ma tylko brona 3m a to z tego wzgledu ze przekracza gabarytowo szerokosc 3m i nie wolno nia jechac po drogach publicznych

zelazny    0

Co dają cięte -zębate talerze w bronie talerzowel założone również na tylnej osi ostatnio producenci oferują takie rozwiązanie czy macie dośwadczenie z takimitalerzówkami /?

DamianO1996    2

Cięte tylne talerze znacząco polepszają efekt pracy maszyny. Dzięki nim głębiej można uprawić, a także resztki pożniwne są ze sobą lepiej wymieszane. Według mnie na ciężkie gleby to rozwiązanie jest konieczne.

Rolnik1973    1323

Poszerzał ktoś talerzówkę z 1.8 na 2.0. Ja myślę kupić nowe osie 2.0m, dystanse i talerze i na przednią oś dołożyć z lewej strony talerz, a na tylną oś z prawej strony talerz żeby było po przekątnej i nie sciągało. Talerzówka bomet i odwala na lewo. Bo za wąska niby 1.8 a szer.robocza 1.68, a szer.ciągnika 1.85 i nie zabiera śladu. Sprzedać i kupić szerszą się nie opłaci bo ona 1.5roczna jak nowa i trzeba by z 800 zł taniej cenić a do szerszej drugie 800 dołożyć, a tak to by koszt 400zł wyszedł, tylko czy to zda egzamin.

Renesis16xT    13

Posiadam talerzówkę Akpil 3,15 w układzie V. Przednia sekcja oczywiście ząbkowana, natomiast druga sekcja gładka. Używana do uprawy pożniwnej.

Czy zastąpienie drugiej sekcji gładkich talerzy, talerzami ząbkowanymi ma sens? Talerze będą kosztowały około 1300 zł (14 sztuk). Robił ktoś coś takiego?

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

krychu    43

Jaką zakupić bronę talerzowa do C-360? Mam famarol słupsk i jest za waska. Z jaką szerokoscia by sobie poradziła C360?

romek6340    203

Zależy jeszcze jakie tereny u Ciebie są ale generalnie 2 m była by optymalna.

Masz tu jeszcze 2 tematy odnośnie doboru szerokości:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/21742-jaka-talerzowka-lepsza-do-c360-2m-czy-18m/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/32513-talerzowka-do-c-360/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

kManiek    0

Zastanawiam się nad kupnem bronę talerzową staltech 2,7 żeby uprawiać po kukurydzy tylko nie wiem czy ursus 912 da z nią rade?

Renesis16xT    13

Zastanawiam się nad kupnem bronę talerzową staltech 2,7 żeby uprawiać po kukurydzy tylko nie wiem czy ursus 912 da z nią rade?

Nie lepiej jakiś dobry agregat talerzowy? Tylko węższy oczywiście. Chociaż może 2,7 dałby radę.

Mam 912 i bronę akpila 3,15 m ciąga bez problemu. Jak są dobre warunki to jadę 2 szosową.

Zapraszam na mój kanał na YouTube i Facebook:

Agroblog

kManiek    0

Nie wiem czy z broną nie będzie kłopotów z podnoszeniem a co mówić z agregatem i siewnikiem pełnym zboża . Przeważnie mam zamiar nią robic po ściernisku i QQ. 

raferti    0

Witam.
Zastanawiam się nad wyborem brony talerzowej do C362
Do wyboru 2 o szerokości 1,8 albo 2m

Edytowano przez raferti

Sebek1992    3

Witam planuję zakup 3m agregatu/brony talerzowej. Chodzi mi o uniwersalnośc, aby zniszczył ściernisko, ugory i zrobił robote po oranym. Mam kilkanaście ofert od różnych firm i zaciekawiła mnie oferta Tolmeta z wałem mulczującym.

Coś takiego http://allegro.pl/agregat-talerzowy-z-walem-mulczujacym-i4698790181.html

Ktoś posiada tolmeta, albo coś o nim wie i czy jest warty uwagi?

Ten wał nada się?

KOVU    1

konstrukcja ramy zrobiona minimalnym kosztem bardzo delikatna ale cena jak za te wykonanie to pasuje tylko ciekawi mnie opis aukcji a dokladnie wzmianka o - regulowany kąt natarcia talerzy bo przygladam sie tym fotkom i nigdzie tego nie widze

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Adamb91
      SAME SOLARIS 55 DT - NOWY !!!

Będzie on pracował na areale 18 ha (mój URSUS C-330 nie daje już rady)
      Maszyny które planuje do niego kupić to NOWY pług 2 obrotowy z UG (dzwoniłem do dealera SAME i powiedział że jeden rolnik który kupił od niego 55 DT pracuje z takim zestawem i sobie chwali ) do tego agregat 3,0m z podwójnym wałkiem i z moja przyczepa (zdjęcia w galerii) na resztę już chyba nie starczy Funduszy .
      Bardzo Mi i tacie ten Same sie spodobał ale chciałem sie doradzić Fachowców z AF,czy da radę z tymi maszynami 

• Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez Juri276
      Witam serdecznie,

Mam prośbę do forumowiczów. Czy ktoś rozpoznaje ten siewnik ( producent , typ) i ma może informacje gdzie można nabyć do niego części zamienne?

• Przez Claass
      Sprzedam sieczkarnię samojezdną Agrostroj Mars. Silnik 6 cylindrów turbo 240 km. Sieczkarnia posiada heder 4 rzędowy napędzany hydraulicznie, zgniatacz do ziarna, napęd hydrostatyczny, obrotową rurę. 
      Cena brutto 28000 zł 
      Ewentualnie zamiana na inny sprzęt rolniczy
      Zdjęcia dostępne na https://www.olx.pl/oferta/sieczkarnia-agrostroj-mars-zamiana-CID757-IDkpl7a.html
      504369765 lub 500240876