Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnikix    4

Witam

Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.

Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...

Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?

Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?

Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42

rudemenes    2

Ja czekam na odbiór brony talerzowej z Akpil'a. Ma być na początku kwietnia

Wybrałem ciąganą CX, szerokość 3,4m. Zapotrzebowanie na moc - 90 KM. Cena niecałe 20 000 zł netto - z talerzami 610 i wałem rurowo-płaskownikowym.

Boli mnie tylko jedno - nie jest składana do transportu.....

dyczko0    22

Rudemenes mam pytanko czy naprawdę dostałeś 6 tyś. rabatu na tę bronę z Akpila ??

Wiadomość z agroFakt.pl

simon72    0

Witaj. Na takie gleby na jakich gospodarujesz (sam mam takie) polecałbym Ci ten model - http://www.akpil.pl/pl/produkt/118, to w układzie X bo taki zapewnia lepszą pracę brony. Jeśli nie to wzmacniana V - http://www.akpil.pl/pl/produkt/116. A co do nacisku - na lekkich glebach nie potrzeba wielkiego. Te 50-60 kg wystarczy. Ciągnik jakim dysponujesz da sobie radę x tymi bronami.

dyczko0    22

Rudemenes powiem Ci tak albo sprzedający puścił Ci tą talerzówkę po kosztach zakupu nie licząc transportu albo się pomylił i nie doliczył Ci podwozia z dyszlem. Co mi się przed chwilą przytrafiło jak zadzwoniłem do jednego z dealerów Akpila.Bo katalogowo wychodzi 25816 zł netto bez podwozia 19140 zł netto.

rudemenes    2

Jak mi wycenali talerzówkę, to posługiwali sie tym samym cennikiem co jest na stronach internetowych Akpila. Jednakże cennik dla dilerów delikatnie sie różni - nadrukowane jest na tym jeszcze rabat dilera i to w sposób bardzo widoczny. Zauważyłem, że na talerzówki mój diler miał 25% rabatu. Mi bronę sprzedał z rabatem prawie 23%. Zostawił sobie ponad 2% co przy tej kwocie daje mu 600 zł. Na pług mają rabat 18%. Mi pług sprzedali z rabatem prawie 14%. Zostawił sobie kolejne 600 zł - razem 1200 zł. Czy to jest mało za godzinę pracy ????

Poza tym u tego samego sprzedawcy mam zamówione jeszcz przyczepy i rozsiewacz nawozów. Myśle, że na całości zarobił na mnie na czysto ok 3000 zł

Rolnikix    4

A jaki powinienem wybrać wał doprawiający?

Jaki Waszym zdaniem najbardziej nadawałby się na moje ziemie?

hadler    0

Ja bym Ci proponował strumyk alfa z wałem doprawiającym za 6500 zł.

Kupiłem taką w tamtym roku , ale bez wału. Na glebach lekkich to bez dodatkowego obciążenia to idzie na 8-10cm.Spokojnie ja pociągniesz swoim ciągnikiem, ja ciągałem ją ursusem c-385 i w ogóle nie było jej czuć.

http://moto.allegro.pl/brona-talerzowa-nowa-i1483192811.html

Rolnikix    4

@hadler dzięki za przedstawienie jakiejś alternatywy, ale może już zostanę przy marce Akpil, ewentualnie mogę rozważać inne firmy jak Unia, Bury, Bomet, ale w tych pierwszych dwóch przypadkach ceny są sporo wyższe. Po prostu nie chce kupić czegoś co po 3-4 latach nie będzie wykonywało swojej pracy jak należy, a co do sprzętu który przedstawiłeś nie mam większego wglądu w jakość tej maszyny.

hadler    0

Zależy ile się tym sprzętem robi.Ja swoją w sezonie będę robił ok. 30 ha, więc inna mi nie była potrzebna.Myślę, że akpil nie zrobi dużo bardziej trwałego sprzętu, ale to Twój wybór.

KrzysztofJ    0

A brałeś pod uwagę Kongskilde Terra D, ma zabezpieczenia sprężynowe od kamieni i hydrauliczną regulację kąta cięcia, zapotrzebowanie mocy od 100 KM dla 3,0 m dostała złoty medal na targach w Kielcach 2011.

Jak coś tańszego to może być agregat talerzowy Rolmako, Staltech, Agromasz, zabezpieczenia gumowe na mocowaniu, można wykorzystać jako agregat uprawowo-siewny.

Rolnikix    4

A czy zdajesz sobie sprawę ile Kongskilde kosztuje?

Zresztą napisałem w pierwszym poście dlaczego zdecydowałem się na akpil i nie będę tego powtarzał.

Może zamiast polecać mi coraz to inne marki zacznijcie wreszcie odpowiadać na pytanie postawione w pierwszym poście popierając swoje odpowiedzi konkretami, będę wówczas Wam bardzo wdzięczny za taką wiedzę :)

simon72    0

Na takie gleby jak posiadasz Rolnikix wystarczy wał rurowy. Ugniecie wystarczająco.

Rolnikix    4

A czemu akurat wał rurowy? Jaka jest właściwie różnica między wałem rurowym, strunowym, rurowo-strunowym i innymi wałami dostępnymi na naszym rynku? Kompletnie sie na tym nie znam więc jakby mi ktoś wyjaśnił to byłbym wdzięczny.

simon72    0

Wał rurowy zbudowany jest jak nazwa wskazuje z rur- jest cięższy od strunowego i pełni funkcję ugniatającą. Strunow ma na obwodzie montowane płaskowniki które zagęszczają glebę poprzez zapdanie się w nią i delikatne jej mieszanie i dogniatanie. Rurowo-stunowy to kombinacja tych wałow. Do zestawów uprawowych na ściernisko należy wybtać rurowy. Strunowy natomiast do kombinacji doprawiających rolę przedsiewnie.

Rolnikix    4

A wał packera do takiej brony sprawdziłby się? DO jakiej właściwie uprawy jest przeznaczony ten wał?

czopek    0

nie pchaj sie z pakerem na "piachy" wał ten jest ciężki i często będzie ci sie zapychał .

ja mam gleby takie jak ty i od 6 lat pracuje broną Akpil 3,15m ,,V''bez wału, ale żałuje że nie wziołem X. Mój znajomy ma taka sama tylko że w układzie X i wałem rurowym takze jak widziałem jak robił to na gładko a po mojej zostaje nie równe pole... ogólnie nie mam sie do czego przyczepic przez te sześć sezonów pracuje bezawaryjnie na takch słabszych glebacch to śmigałem 15km/h cianikiem JD 85 KM maszyna godna polecenia . ale jak bym miał teraz kupic to wolałbym brone kompaktową z hydropakiem bo i tak jak siejemy to odrazu po talerzówce a jek by był hydropak to było by za jednym przejazdem i przy siewie po orce też by sie przydało bo również siejemy w oranke bez uprawy a jak by przed siewnikiem szła taka brona to po siewie nie trzeba by agregatem robic już

sory że tak bez sensu to napisałem ale spiacy jestem... mam nadzieje że wszyscy zrozumieją...jak jeszcze coś chcesz wiedzieć to pisz..

Kruszek    0

Chciałbym sie dowiedzieć czegos na temat tego agregatu. Czy w ogóle jest on wart swej ceny. Jeżeli nikt nie wypowie się na ten temat to może powie ktoś w jaki kupic? Czy ten akpila jest dobry (V lub X) i w jakich cenach one są?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się