Soolider

Pronar czy Landini

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Soolider    0

Witam, kupujemy ciągnik i mamy dylemat który wybrać? Pronar P10(6180) a Landini LANDPOWER 145 Proszę o opinię który ciągnik będzie lepszy.

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

P10 to już są te z nowych serii?

Nawet jeśli tak to zwróciłbym uwagę na Twoim miejscu na cenę, wyposażenie, spalanie, udźwig Tuz, prędkość WOM, skrzynie biegów(po cenie moim zdaniem najważniejsza rzecz), masę oraz wymiary ciągnika(czym cięższy i postawniejszy -moim zdaniem lepszy). Nie będę proponował innych marek bo o to nie pytałeś więc odbiegałbym od tematu. Zarówno te nowe pronary jak i landini są w Polsce jeszcze rzadkością i trudno jednoznacznie o opinie o tych ciągnikach - chociażby awaryjność.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini87    0

landini to napewno znana i sprawdzona marka i to bedzie na pewno bardziej pewny wybur, chociaz i pronar ma dobre podzespoly ale gozej jest pewnie ze zlozeniem tego wszystkiego jak to w pronarach bywa :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wituś    1

Osobiście proponuje Ci pronara. Po pierwsze ma bardzo dobre podzespoły i sprawdzone w innych markach. Po drugie kupując polski ciągnik dajesz prace naszym rodakom i poprawiasz sytuacje gospodarczą naszego kraju. Wspomni ostatnie protesty rolników spowodowane złą sytuacją na rynku wieprzowiny wywołaną przez import taniego mięsa z Niemiec. I pomyśl czy nie jest to śmieszne że większość rolników kupując sprzęt mówi że jest wolny rynek i może kupić obojętnie jaki sprzęt a jak sytuacją jest odwrotna to wtedy krzyczą i mówią że trzeba kupować polskie. A wtedy należało by im powiedzieć że wygrywa ten co produkuje taniej i lepiej i że jest wolny rynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

A jak jest z ceną tych ciągników? Ja osobiście chyba bym wybrał landini z silnikiem perkinsa, jakoś bardziej znana marka moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to te nowe Pronary chodzą nadpodziw sprawnie w porównaniu do starych modeli a nowością w tym modelu jest że ma on powershifta :rolleyes: moim zdaniem landini będzie prawie na jednakowym poziomie co ten model pronara różnicą może być tylko cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soolider    0

No to proszę odpowiedzieć co mam wybrać Pronara czy Landini? proszę o konkretną odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Pronar z serii P10 to bardziej taki składak, i z tego co wiem to bazuje na silniku Iveco. Ja z tych dwóch ciągnikow postawilbym na Landiniego, wydaje mi sie ze lepsza skrzynia, no i silnik Perkinsa który bardziej mnie przekonuje, do tego dochodzi dokładniejsze wykonanie.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

tylko że landini o którego tu chodzi też ma silnik iveko albo raczej NEF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też proponuje Landini bo do pronara nie mam jakoś zaufania.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

I ja również radzę Ci Landini firma dość dobra chociaż u nas mało znana

Tylko że ich ciągniki mają zachodnie części i wykonanie a pronar to taki składak wszystkie części od innych producentów nie wiadomo jak to będzie chodzić przez lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

akurat ten pronar i te landini maja silniki od tego samego producenta, ciekawe ja jest ze skrzynią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel97    4

bierz landini, znajomy ma landini 120KM 2 lata i chodzi bezawaryjnie,

a co do Pronara to niemam zaufania, w moich okolicach za dobra opinią to sie nie cieszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Osobiście proponuje Ci pronara. Po pierwsze ma bardzo dobre podzespoły i sprawdzone w innych markach. Po drugie kupując polski ciągnik dajesz prace naszym rodakom i poprawiasz sytuacje gospodarczą naszego kraju.....

A nasi rodacy czytają nalepki w sklepach, pytają kto wyprodukował żywność i dbają o polskiego rolnika ;>

Zejdz na ziemię kolego - brać to co najlepsze - o rolnikach nikt nie myśli kupując nasze produkty - każdy patrzy aby było najtaniej, dlaczego mamy być lepsi i brać coś dlatego że polskie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

kabiny, maski, felgi i pewnie jeszcze coś by znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Czyli właściwie nic ważnego, wpływającego na żywotność, wytrzymałość...

Polska jest tylko kosmetyka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Pronar 6180 moc podobna a silnik Deutz'a. Powershift 4. Ciekawa propozycja ciekawe jak go złożyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inwi    7

http://otomoto.pl/pronar-6180-A94645.html cena 230 neto za 2011 rok

http://otomoto.pl/pronar-ciagnik-pronar-6180-147km-p10-A220987.html cena 260 neto za 2012

http://allegro.pl/deutz-fahr-agrotron-m620-fabrycznie-nowy-okazja-i3051051244.html orginalny deutz wiecej koni cena 342 brutto

 

porównanie pronara z deutz roczniki 2012 319 800 do 342 000 ale jak znam jedrusia to ten deutz to anglik czyli licznik w milach i zaczep tylny hitch brak drabinki z tył co najwyżej na sile doczepiony górny zaczep bez możliwościregulacji ale moge się mylić wiec jak cos to telefon do niego.

ps. przy potęcjalnym odbiorze maszyny u jędrusia radzę wszystko sprawdzić czy czegoś nie brakuje, bo jak coś jest nie tak w specyfikacji a zrobisz odbiór to zapomnij o reklamowaniu niezgodności chyba że cię sąd interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj