leszan

Odśnieżanie dróg przez rolników - wasze doświadczenia

Polecane posty

czarnykriss    0

Witam! Ja z bratem prowadzimy gospodarstwo rolne oraz odśnieżamy już od ponad pięciu lat musieliśmy założyć własną firmę żeby startować do przetargu, nie było innego wyjścia, do gminy musisz wystawić fakturę VAT. Do odśnieżania mamy około 40km.dróg gminnych plus kilka parkingów, robimy to obecnie w 3godz. dwoma ciągnikami, tj. John Deere 2140 z 2,7m pługiem skośnym, oraz FORTSCHRIT ZT 323-A z 3m pługiem skośnym, mamy płacone trochę dziwnie bo od metra kwadratowego odśnieżonej droga:) ale mniej wiecej wychodzi około 170zł. za godz na jeden ciągnik.Przy FORTSCHRICIE jest ciężki pług wiec nie trzeba żadnego docisku dodatkowego, a przy JOHNYM mam docisk hydrauliczny, jak dobrze sterujesz rozdzielaczem i masz wyczucie to mozesz ładnie odśnieżać z dociskiem nie tracąc przy tym sterowności:)leżeli jest odwilż a na jezdni zalega lód to zakładamy do ciągnika na tył pług z metalowymi lemieszami i ładnie wchodzi po miedzy lód a jezdnię i wszystki lód zdziera:) Sypiemy też drogi solą, piaskiem, albo mieszanką, to zależy od sytuacji na drodze, ale za sypanie to wiadomo że jest lepsza kasa:) mamy do tego rozsiewacz RCW-3, oraz podwieszany 500kg. jak sie tylko zima zacznie na całego i będę miał jakieś zdjęcia mojego sprzętu to je wrzucę na foto. bardzo gorąco polecam odsnieżanie dla rolników, przynajmniej ciągniki w zimę nie stoją bez czynnie, a można doś ładnie zarobić. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlaczego nie pojadę prosto? Renia wąży 8.5 tony plus łańcuchy na 4 koła.

 

Od 8,5 tony odejmij jakieś 3 tony, wtedy będziesz bliżej prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Chętnie popatrzymy na twój sprzęt :)

 

Od 8,5 tony odejmij jakieś 3 tony, wtedy będziesz bliżej prawdy.

Dlazcego mam odjąć? Taka waga jest w dowodzie.

Heh znalazłem własnie. masa całkowita reni 155.54 to 5.68 (t)

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dlg

Jak byk "gesamt: 5475 kg".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombar123    3

Cześć!

Jako, że mamy już powoli koniec października a w garażu posiadam od paru miesięcy w miarę duży ciągnik zacząłem się zastanawiać nad odśnieżaniem dróg gruntowych w gminie. U nas nie trzeba na to żadnych przetargów ani nic w tym stylu, wystarczy złożyć pisemną ofertę. Póki co to obszar gminy odśnieżał jeden człowiek, jednym ciągnikiem, czasami trzeba było czekać 2-3 dni na odśnieżenie... Moje pytanie- w moim ciągniku (John Deere 6230) nie mam przedniego TUZa, jest tur. Czy pług na turze sprawdzi się?

Myślałem na przykład o czymś takim:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3607292285&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

 

Jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie? Słyszałem opinię, że przy takiej konfiguracji pług jest trochę daleko od ciągnika i trzeba uważać na zakrętach ale "da się z tym żyć". Wiadomo, że konieczny jest obciążnik z tyłu.

Drugie pytanie- Znacie może stawki za odśnieżanie (mogą być ubiegłoroczne, tak dla porównania).

Z góry dzięki za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tu cię muszę zmartwić bo przy odśnieżaniu na większą skalę tur się nie nada. Nie do takich rzeczy został stworzony. Najprawdopodobniej po zimie skończy się z pogiętą ramą tura. Podwórko, jakiś równy plac ujdzie ale drogi to już za duże ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W złudnej nadziei zakładam, że jesteś bardzo zadowolonym klientem tej firmy i nie jest to reklama (mimo, że tak wygląda). Jednak post i tak odbiega od tematu w którym rozważamy świadczenie usług odśnieżania przez rolnika różnym instytucjom chyba, że miałeś na myśli wynajmowanie podwykonawcy tj. wyżej wymienionej firmy. Wydaje mi się, że taka sytuacja jest nieopłacalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

:blink: hehe dobre ,ale to jak?  na śnieg ? z samolotu czy dylac po zasypanej  drodze z koponka i rozsiewac ?

a i cena atrakcyjna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Tak samo jak zwykłą sól drogową ( chlorek sodu lub coraz częściej chlorek wapnia ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja sie smieje z tych reklam ,czym by nie posypac i tak trzeba najpierw sobie odgarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj