RycerzNocy

Ceny Belarusów

Polecane posty

MgrLukash    154

Czeska? :huh: a niby czemu? Jak dla mnie to normalny MTZ z silnikiem MMZ z układem Comman Rail :P

http://www.youtube.com/watch?v=FGwohLjuZ0E

 

@gregorius z tego co wiem co Belarusy z silnikami marki Deutz AG maja tłumiki przy prawych słupkach kabiny ;) tak jak ten:

b1221-deutz.jpg


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

to sa wersje na rynek czeski(taki sam jak na niemcy i zachod),silnik mmz na comman rail boscha,roznica polega na wyposarzeniu i jakosci materialow w stosunku do egzemplazy eksportowanych na litwe,polske i europe wschodnia

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

co wy pierdzielicie normalnei można w Polsce kupić link wcześniej dałem jaka czeska wersja??


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

wersję 920.4 początkiem 2011 na agro punkcie widziałem mówili że euro 3 ma dokładnie się nie przyglądałem,maska inna otwierana od przodu na siłowniku i układ paliwowy reszta jak w modelu 920.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

zadzwon do pierwszego lepszego dilera o cene na zamowienie to sie dowiesz.ps.sa czeskie bo sam juz jednego z tamtad przywiozlem.system zasilania bosch,komputer,pedal gazu na potencjometr,3 dzwignie biegow-dodatkowa do zmiany szosowe -polowe

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

w Republice Czeskiej Belarus-y są tańsze i nowocześniejsze niż sprowadzane do naszego kochanego kraju ! jak koś nie widział na własne oczy to niech nawet w tym temacie zdania nie zabiera !

 

a tu macie ofertę Belarus-a sprowadzonego z Czech z okolic Pragi cena jaka była w ogłoszeniu na czeskiej stronie internetowej na początku roku to 400 tys. koron czeskich - jak znajdę ofertę w archiwum to podeślę - a tu macie linka do oferty ile Polak już woła po sprowadzeniu - > http://allegro.pl/belarus-952-3-powystawowy-80mth-tur-i2059184485.html

 

A jak niektórzy tacy mądrzy to niech znajdą Belarus-a u polskiego dilera 920,4 w cenie 100 tys zł brutto... ! Proszę się wykazać :D


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Akurat ten nie ale nieprzeczę iż na te rynki idą modele które do RP nigdy nietrafiły np. 922.3 słyszałem tez że ciagniki które docelowo maja trafic na rynek zachodni są 'lepiej poskładane' od tych co je do nas ładuja ;) Z resztą nawet w latach 80 tak było że na zachód szły maszyny ze srebrnymi(czy białymi) maskami podwieszanymi pedałami sprzęgła a nawet innymi kabnami niż do nas :P

 

Gdyby był rok 2010 to bym się wykazał :lol: a obcnie i za 100 000 netto może czasem by było ciężko znaleźc :blink:

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

a może to wina importerów że chcą więcej zarobić i biorą jak najtańsze modele a nie sciema że te bardziej wypasione idą na rynki zachodnie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

no to jest fakt - że Polacy chcą zarobuć bardzo bardzo dużo...


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7943

handlarze widza ze rolnik ma teraz doplaty i jak wystawi cene kilka tys wieksza to rolnik i tak musi kupic i dolozy tych pieniedzy i kupi a handlazom w to graj inna kwestia to ceny euro ,vat ,akcyza czy cło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

a tu kolejna oferta traktorów Belarus z Czech -> http://allegro.pl/belarus-920-1025-920-4-1025-4-klimatyzacja-i2060269709.html

 

najtaniej to w Bydgoszczy można kupić Belarus 920.2 za 78 tys. z VAT

a z Elblągu model 820.3 za 83 tys z VAT, a 892.3 kosztuje 81 tys. z VAT

 

a czym się różni wersja 820.3 od 892.3 oprócz koni mechanicznych ?


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

ten 1025 z klimą jest w bardzo dobrej cenie bo ten 920 to na starym podnośniku jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Traktory serii XXX.4 można zakupić w sieci sprzedaży Pronar i nie jest to żadna wersja specjalna na czeski rynek. Handlarze sprowadzają najtańsze wersje bo na takich mogą narzucić największą marże i różne rzeczy opowiedzą żeby tylko sprzedać. Różnica polega tylko na tym że 820 ma reduktor a 892 multiplikator przez co mimo że ma niższe obr maksymalne jest szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

taki właśnie jest handel z tej samej fabryki a cena nie koniecznie taka sama na tym samym modelu rozumiem te kilka tys rozbieżności ale tu jest całkiem spora różnica a model niczym się nie różni tak jak ten http://moto.allegro....2085169133.html i u innego sprzedawcy http://otomoto.pl/mtz-belarus-892-892-3-jak-820-820-3-turbo-a65760.html wcześniej też tak było jak obdzwoniłem punkty między najtańszą ofertą i najdroższą różnica była do 18 tys na modelu 952 pytałem sprzedawcy dlaczego takie rozbieżności powiedział że oni tego nie pilnują u nich akurat cena jest taka. to że modele belarusa oferowane gdzieś na zachodzie są lepiej wyposażone czy nowsze to mnie nie dziwi bo tam rynek jest bardziej wymagający tak samo było x lat do tyłu jak ursus na zachód sprzedawał modele były lepiej wyposażone i u nas raczej nie były dostępne. od 2012 miały być rejestrowane tylko euro 3 a w ofertach nadal mają euro 1 więc znów nasi sprzedawcy furtkę przeskoczyli czy zostało po staremu

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

euro 1 mozesz rejestrowac jako urzywane choc sa nowe bo juz zarejestowane na litwie a jak chcesz nowke nierejestrowana z polska chomologacja to trzeba kupic z pronaru ale wtedy cena wyzsza,co do najnizszych cen podanych to ktorys dzwonil czy sa na stanie?czy trzeba czekac i zaliczkowac?ktos kto nie byl w czechach i nie widzal na zywo tych ciagnikow jak one sa wykonane to lepiej niech sie nie wypowiada bo fige wie,roznica w jakosci elemenow znaczaca i wyposarzenie tez..przykladem moze byc sytuacja zetorow proxima 90,u nas sa juz dostepne od 103tys netto i ktos sie cieszy ze tanio choc w czechach w fabryce oryginal kosztuje prawie tyle samo ale polecam postawic tamten wyrodukowany tam na rynek czeski i zachodni i ten dostepny u naszych dilerow po dobrych cenach kolo siebie to oczy wyjda na wierzch,malo kto wie jak i gdzie!!!!! co jest produkowane a uwaza sie za madrego,podobnie jest z samochodami na rynek wschodni ale to inna bajka,.przywiezcie sobie jakis nowy!!!! traktor z zachodniej sieci dilerskiej i tak doklanie porownajcie z polskim ,zobaczycie ile bedzie roznic ale poki oczy nie zobacza to nikt nie wierzy bo wszyscy sa robieni w bambuko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

czyli ? o co tu chodzi ??? ceny różne i to strasznie !

 

kurcze ropa drożeje a trzeba zastanawiać się nad maszynami mało połykających paliwo...

 

czytałem że Same Tiger mało pali - 72 KM tak około 4 l na godzinę pracy tylko że to traktor klasy lekkiej


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

nie ma co sie mondrzyc bo to jest wlasnie czeski belarus na prywatny import i to w starej cenie ostatnia sztuka bo rok 2012 to ponad 10tysi drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

CZeski..? myślałem że Białoruskiej produkcji , skąd jest sprowadzony to inna sprawa .wszystkie jakoś są sprowadzone z Litwy czy skąd tam ,może z czech albo z węgier ,miało nie być w polsce za 100 tys a tu nawet taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

jezeli uwazasz ze wszystkie sa sprowadzane z litwy nawet te na nimcy i zachod to gratuluje wiedzy.nie rozumiesz chlopie ze to jest prywatny import z 2011r osatnia sztuka w cenie wyprzedazy,wiem bo sam 2 tam takie kupilem,cena teraz za nowego z roku 2012 wynosi 102tys brutto w ilosciach hurtowych tj.od 3szt wzwyz a policz transport i podatek dochodowy to robi sie 106tys.jak sie nie wie to nie ma co sie madrzyc zwlaszcza jak nie widziales egzemlarza sprowadzonego z niemiec lub czech a tego co pchaja do nas z litwy i zobaczylbys jaka jest roznica.ps.dzwoniles i wiesz ze ten traktor jest w polsce?jest na niego polska faktura?jezeli tak to napisz z checia go kupie

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramona    2

Czytam te wasze polemiki i trudno zrozumieć na czym polegają te rożnice bo napewno nie maja dwóch lini produkcyjnych jedna na zachod a druga na wschód .Może być różnica liftingu ,lub zmian konstrukcyjnych ,wiadomo że też wprowadzają zmiany.Jeden błąd co jest to że nie idzie przełączyć reduktora w czasie jazdy, mam na mysli te marki 1025 1523 a kogo stać to kupoje zachodnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

http://www.agron.com...ia&menu=20.html to jest model z symbolem 4, euro 3 i nie jest to wyłącznie wersja czeska u nas można kupić bez problemu,inna sprawa to cena wiadomo model z lepszym wyposażeniem cena będzie wyższa .

Edytowano przez STANK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
progressowy    0

Hej.

Koledzy powiedzcie gdzie i za ile aktualnie mozna kupić nowego MTZ 820.1 lub 820.3?

Czy one są jeszcze w ofercie na rok 2012?

Czy nie ma problemów z rejestracją?(Akty prawne)

Pare miesiecy wstecz ceny oscylowały 60-70tyszł. Teraz na allegro mały wybór. Ceny na dodatek netto.

Chce kupić za gotówkę.

P.S. Nie zależy mi na super plastikowym wyglądzie. Traktor ma orać i uprawiać 15ha żuławskiej,cięzkiej ziemi.

Edytowano przez progressowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Hej.

Koledzy powiedzcie gdzie i za ile aktualnie mozna kupić nowego MTZ 820.1 lub 820.3?

Czy one są jeszcze w ofercie na rok 2012?

Czy nie ma problemów z rejestracją?(Akty prawne)

Pare miesiecy wstecz ceny oscylowały 60-70tyszł. Teraz na allegro mały wybór. Ceny na dodatek netto.

Chce kupić za gotówkę.

P.S. Nie zależy mi na super plastikowym wyglądzie. Traktor ma orać i uprawiać 15ha żuławskiej,cięzkiej ziemi.

teraz nowe sa sprowadzane pod symbolem 920 ale jest to to samo co 820 tak teraz jest na litwie zeby je rejestrowac bez problemu,te co sa nowe 820 w ofercie byly sprowadzone wczesniej lub zmontowane w pronarze,jezeli jestes zainteresowany kupnem takiego modelu to (nowy 2012, z litwy oznaczenie 920, most stozek) cena z transportem na podworko 74tys zl ,na krzyzaku 80tys zl.(oczywiscie brutto)

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj