RycerzNocy

Ceny Belarusów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
cornerpl1    1

ja mam belarusa 820 na stożku to w 2009 kosztowały 70tys a teraz cena chyba w dół idzie bo jeden koleś kupił za 50tys a na carraro moście z hydrauliką bosha to już drogi napewno ze 70-80 tys napewno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

to nie złe ktoś cie w balona zrobił sprzedając po tej cenie, jak ja się rozglądałem za Belarusem (początek 2010r) to 820 w podstawowej wersji kosztował 55 tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

a nie lepiej zamiast wydać 100 tys. na 920 kupić coś z grupy SDF - Tiger albo Agrolux ?

mówią, że w Polce najbardziej podrożały Belarus-y

w Czechach cena stoi w miejscu już od roku


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

tylko czesi dorośli do tego aby żyć wygodnie i pracować wygodnie - Polacy wolą się męczyć i naprawiać - przecież rolnik to złota rączka która ciągle naprawia swój sprzęt ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

W Czechach jest dużo gospodarstw średni o powierzchni 30-50 ha i tam nowoczesny sprzęt jest już od 10-20 lat i jak widać czasem na allegro.pl Polacy sprowadzają z tamtą do Polski i dalej do pola.

Belarus jest nie warta swojej ceny - za to można mieć nowego Zetora Proxima, traktor z Grupy SDF - jest alternatywa dla MTZ Belarus Mińsk


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dlaczego porównujesz MTZ do Agroluxa przeciez to zupełnie inne ciągniki :huh: (gabaryty, masa) :blink: chyba że Ci o pomocniczy chodzi :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

W Czechach jest dużo gospodarstw średni o powierzchni 30-50 ha i tam nowoczesny sprzęt jest już od 10-20 lat i jak widać czasem na allegro.pl Polacy sprowadzają z tamtą do Polski i dalej do pola.

Belarus jest nie warta swojej ceny - za to można mieć nowego Zetora Proxima, traktor z Grupy SDF - jest alternatywa dla MTZ Belarus Mińsk

Co ty za bajki piszesz Prawda jest taka że Belarus nie ma konkurenta jeśli chodzi o cenę I to zarówno o cenę ciągnika jak i cenę jego utrzymania Co do jakości i wygody to nie ma w ogóle o czym gadać To jest najniższa półka ale swoją robotę wykona na pewno i to za najniższą cenę na rynku Oczywiście mówię o nowych ciągnikach - znajdź coś ze stajni SDF albo Zetora tej samej mocy i w cenie Belarusa - prędzej na księżycu wylądujesz Mało tego różnica w cenie jest tak duża że zamiast dokładać to można niezłą maszynę jeszcze kupić i dlatego to się sprzedaje tak dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zaoszczędzisz 10 tysi przy zakupie ciągnika wybierająć belarusa , a w ciągu następnych kilku lat wydasz te pieniądze na leki antydepresyjne bo będziesz żałował że kupiłeś tego kwadradraciaka którym jedynie pole można zaorać i... więcej do niczego sie nie nadaje. DO kosiarki nie zaczepisz bo zwrotnosći zero, do belarki też nie bo taśmy WOmu się ślizgają przy dobijaniu, brak wolnego spływu w hydraulice, ogólnie niee warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

nie ma wolnego spływu?

To po co jest w moim 7 gniazdo hydrauliczne?

 

A tak poważnie - zależy jakiego ciągnika się szuka - mi był potrzebny do orki zagonowym pługiem, bron, 4 metrowego siewnika i rozsiewacza 700litrów i z tymi maszynami na razie pracuje wzorowo.

Choć nie powiem, obecnie kupiłbym polmot H.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@ MgrLukash - Belarus może dużo waży ale koni to tam tak dużo nie ma...SDF mają 72-78 KM wiec porównywalnie - to niemiecko - włoskie konie wiec jak sprawdzi się go na hamowni to na wom-ie traci się zaledwie - 0,5 - 1,0 KM a nie jak w Belarus-ie - kto wie ile on ma koni ! masa to już inna sprawa - ale w moim przypadku to ma być traktor uniwersalny - orka, prasa, kosiarka.

 

@maroon - To Ty bajki opowiadasz albo nie wież ile aktualnie kosztuje Belarus (z przyzwoitym wyposażeniu) co mi wiadomo to Belarus 920.3 Z boschem to wydatek nawet 120 tys. a to już jest cena Zetor Proxima ! a różnica w komforcie ogromna ! SDF o mocy 72 KM wystarcza popatrzeć na allegro albo u dilerów to można kupić do 90 - 100 tys. z kabiną - a nawet czasem taniej !

Więc bajek nie opowiadaj a zapoznaj się z aktualnymi cenami traktorów !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

zaoszczędzisz 10 tysi przy zakupie ciągnika wybierająć belarusa , a w ciągu następnych kilku lat wydasz te pieniądze na leki antydepresyjne bo będziesz żałował że kupiłeś tego kwadradraciaka którym jedynie pole można zaorać i... więcej do niczego sie nie nadaje. DO kosiarki nie zaczepisz bo zwrotnosći zero, do belarki też nie bo taśmy WOmu się ślizgają przy dobijaniu, brak wolnego spływu w hydraulice, ogólnie niee warto

Podaj mi w takim razie alternatywę dla ciągnika 820 i ich ceny żebyś nie był gołosłowny Mam Mtz 892 i nie ma żadnych problemów z womem, z kosiarką da się robić i wolny spływ tez tam jest Warto czy nie warto to każdy sam sobie przeliczy a ja mówię że jeśli się dopłaca to tylko dla wygody bo robotę każdy tej mocy ciągnik wykona tak samo i tyle samo na siebie zarobi Co do awarii to miałem 2 powazniejsze- tarcza sprzegła do wymiany i ukręcony wałek w napędzie - doszło do nich prawdopodobnie z dużą pomocą użytkownika Ale jak pisze Nikolabennet każdy potrzebuje ciągnika do innych maszyn i sam sobie kalkuluje na co go stać i czy warto to kupić MTZ zaś jest najtańszą opcją i to nie wchodzi w grę 10 tys tylko kilka razy tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

@ MgrLukash - Belarus może dużo waży ale koni to tam tak dużo nie ma...SDF mają 72-78 KM wiec porównywalnie - to niemiecko - włoskie konie wiec jak sprawdzi się go na hamowni to na wom-ie traci się zaledwie - 0,5 - 1,0 KM a nie jak w Belarus-ie - kto wie ile on ma koni ! masa to już inna sprawa - ale w moim przypadku to ma być traktor uniwersalny - orka, prasa, kosiarka.

 

@maroon - To Ty bajki opowiadasz albo nie wież ile aktualnie kosztuje Belarus (z przyzwoitym wyposażeniu) co mi wiadomo to Belarus 920.3 Z boschem to wydatek nawet 120 tys. a to już jest cena Zetor Proxima ! a różnica w komforcie ogromna ! SDF o mocy 72 KM wystarcza popatrzeć na allegro albo u dilerów to można kupić do 90 - 100 tys. z kabiną - a nawet czasem taniej !

Więc bajek nie opowiadaj a zapoznaj się z aktualnymi cenami traktorów !

 

 

jakie 120 tyś za 920.3 podaj mi ogłoszenie takie jak znalazłem ceny maks do 100 tys dochodzą także bajek nie pisz


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

@ MgrLukash - Belarus może dużo waży ale koni to tam tak dużo nie ma...SDF mają 72-78 KM wiec porównywalnie - to niemiecko - włoskie konie wiec jak sprawdzi się go na hamowni to na wom-ie traci się zaledwie - 0,5 - 1,0 KM a nie jak w Belarus-ie - kto wie ile on ma koni ! masa to już inna sprawa - ale w moim przypadku to ma być traktor uniwersalny - orka, prasa, kosiarka.

 

@maroon - To Ty bajki opowiadasz albo nie wież ile aktualnie kosztuje Belarus (z przyzwoitym wyposażeniu) co mi wiadomo to Belarus 920.3 Z boschem to wydatek nawet 120 tys. a to już jest cena Zetor Proxima ! a różnica w komforcie ogromna ! SDF o mocy 72 KM wystarcza popatrzeć na allegro albo u dilerów to można kupić do 90 - 100 tys. z kabiną - a nawet czasem taniej !

Więc bajek nie opowiadaj a zapoznaj się z aktualnymi cenami traktorów !

Pripi - ja nie mówie o wyposazeniu przyzwoitym tylko o najtańszej wersji - prosty ciągnik który doskonale daje sobie radę w pracach do których akurat JA go używam Ma swoje wady tak jak każdy a jedną z nich jest absolutny brak wygody - jakbym miał go używać dużo częściej niż to robię to fakt ze męczarnia ale tyle co ja robię to idzie przecierpieć a dla mnie akurat ważniejszą sprawą od wygody w ciągniku jest to aby mieć na czym robić czyli wykup ziemi z ANR więc zależało mi na najtańszej opcji bo są ważniejsze wydatki w gospodarstwie a ten ciągnik swoją robotę czyli to do czego jest stworzony robi doskonale Powtarzam jeszcze raz - każdy musi sam sobie dobrać ciągnik i zwraca uwagę na to co sam sobie ceni najbardziej i liczy po swojemu Ja nie zamierzam nikogo przekonywać co jest lepsze bo wiadomo że prawie każdy inny ciągnik jest lepszy od MTZ ale na pewno nie jest tańszy Koniec kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@ MgrLukash - Belarus może dużo waży ale koni to tam tak dużo nie ma...SDF mają 72-78 KM wiec porównywalnie - to niemiecko - włoskie konie wiec jak sprawdzi się go na hamowni to na wom-ie traci się zaledwie - 0,5 - 1,0 KM a nie jak w Belarus-ie - kto wie ile on ma koni ! masa to już inna sprawa - ale w moim przypadku to ma być traktor uniwersalny - orka, prasa, kosiarka.

72KM w większej wersji Agroluxa silniki maja włoskie: 1000.3 TIER III WTE3 HRT ;) żebyś się nieździwił moc w SDF to moc gołego silnika :P kiedys widziałem gdzieś test Agrotrona K410 (100KM) max moc na WOM wynosiła niecałe 77KM a nominalna była o ok. 10KM mniejsza :huh: :lol:

 

Przejzyj oferte McCormicka i Landini one mają jeszcze podobne ciągniki

Product_mccormick_cl_white_02.jpg

image-5.jpg

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@PeriplPl nie żebym sie czepiał albo bronił rusian, ale rolnik z mojej okolicy zmienił 82Tsa na SDF 100km i po roku stwierdził że komfort nieporównywalny, hydraulika lepsza, ale w polu spora różnica....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@gregorius - dzwoń do Pronar-a ! jak nie wierzysz...

 

a ja czytałem test Same Tiger 75 - w gazecie rolniczej niemieckiej z rok temu i był test na hamowni wiec piszę ile tam było napisane... tak samo było przy JD 5E - nie chce się licytować !


Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Z tymi cenami to ich poj*bało i to zdrowo :blink: dokładasz ok. 10tys i masz Proxime 90 :huh:

Wiesz moze ile cenia teraz za 952.3?


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@MgrLukash a te fotki ciągniczków z ramą to tak w PL zarejestrujesz bez kabiny i bez lusterek?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Raczej tak bo @mati1723 ma takiego, co do lusterek to jest jedno lewe nawet na fotkach je widac (przymocowane do ramy) co do kabin można je zamowic producentem ich podobnie jak do SDF i JD jest firma Naglak ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

@gregorius - dzwoń do Pronar-a ! jak nie wierzysz...

 

a ja czytałem test Same Tiger 75 - w gazecie rolniczej niemieckiej z rok temu i był test na hamowni wiec piszę ile tam było napisane... tak samo było przy JD 5E - nie chce się licytować !

 

a po co do pronara mam dzwonić, przecież tam zawsze drożej mają niż u innych handlarzy

http://allegro.pl/ciagnik-mtz-belarus-1025-3-monoblog-nowy-i1988659218.html na dole masz cennik tam

a przecież wiadomo że według cennika nikt nie sprzedaje zawsze jakieś upusty są także farmazonów mi tu nie piszcie...


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeriplPl    3

@ gregorius - tak tak możesz szukać u innych ale i tak ceny dyktuje (sugeruje innym handlarzom Pronar - bo jak nie w Pronar-ze to u innego - zaoszczędzisz 5-10 tys.)

 

http://otomoto.pl/mtz-belarus-920-920-3-model-4-monoblok-90km-A65729.html

 

więc za 110 tys. Belarusa to kosmos - Zetor Proxima - niebo a ziemia !

 

Są zwolennicy Belarusów, którzy kupili jak były tanie (kosztowały ich 50-70 tys. zł brutto) a teraz według mnie kupując traktor powyżej 100 tys. zł to MTZ odpada w wyborze !

 

@ MgrLukash - a tak wygląda Same Tiger 75 kabina - z silnikiem SDF, i kabiną producenta niemieckiego (cena porównywalna do ceny kabiny firmy Naglak)

post-28381-0-11184400-1325834403_thumb.jpg

Edytowano przez PeriplPl

Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Lipna jakaś ta kabina z tyłu rama a w e wnatrz nawet tapicerki niema moim zdaniem ta wygląda o wiele lepiej:Agrolux_Kabine_neu.jpg

 

Gdzieś miałem broszurę(pdf) z tą kabina i jest ona tapicerowana oraz chyba siedzenie pasażera ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RycerzNocy    0

http://allegro.pl/ciagnik-zetor-proxima-90-nie-case-new-holland-i1991379360.html

 

zetor niema nawet obciążników i ma wąskie koła a o cenie już nie wspomnę :( niema co poruwnywać powinno sie przyjąc przelicznik cena za 1 KM

 

134 000 / 86 = 1 558.13953

a belarus 892 90km

97 000 / 90 = 1 077,77778

zaoszczędza się prawie 500zł na 1 KM :)

Edytowano przez RycerzNocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj