Zaloguj się, aby obserwować  
mateunia19

Ursus C385

Polecane posty

mateunia19    0

witam. Chciałem się spytać bo mój ursus podczas jazdy drogą jest nadsterowny tzn cięzko jest utrzymać żeby jechał prosto.

ma wymienione servo i pompkę od wspomagania czy tego przyczyną może być że wlałem nieodpowiedni olej tzn zbyt rzadki?

proszę o radę. z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam czy ktoś montował siłownik skręcania do przedniej osi napędzanej nie wyposażonej w uchwyt do tego siłownika. Czy przyspawanie tego ucha będzie odpowiednio trwałe i czy nie uszkodzi obudowy mostu przez jego przegrzanie w tym miejscu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3
witam. Chciałem się spytać bo mój ursus podczas jazdy drogą jest nadsterowny tzn cięzko jest utrzymać żeby jechał prosto.

ma wymienione servo i pompkę od wspomagania czy tego przyczyną może być że wlałem nieodpowiedni olej tzn zbyt rzadki?

proszę o radę. z góry dziękuję.

olej nic do tego niemaa, do serwa musi byc zadki olej, jelsi go nosi po całej ulicy to musisz ustawic zbirznosc kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
Witam czy ktoś montował siłownik skręcania do przedniej osi napędzanej nie wyposażonej w uchwyt do tego siłownika. Czy przyspawanie tego ucha będzie odpowiednio trwałe i czy nie uszkodzi obudowy mostu przez jego przegrzanie w tym miejscu.?

O ja też mam podobny problem,otóż ja też nie mam takiego mocowania do siłownika,ale ktoś mi mówił że można do mojego serwa tzn. do tego wąsa od serwa zamocować jedną strone siłownika a drugą do wąsa przy kole.Tylko nie wiem co dalej?Orbitrol,czy jak?Jakoś trzeba węrze od siłownika do czegoś podłączyć? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

jeśli chodzi o zbierzność to jak mierzyłem to koła są dobrze ustawione. A czy tego że są luzy może być spowodowane że przeguby mocowane na drążku od serwa te które są przy kołach są już dość zniszczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2
jak przeguby mają luz to sie w czasie jazdy zbieznosć przestawia

Więc w pierwszej kolejności należałoby wymienić przeguby a następnie ustawic zbieżność.Przynajmniej ja bym tak zrobił. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

jeszcze zprawdz luzy na zwrptnicach bo ja jak tak miałem na zwrotnicach to tez mnie miotało a kilkanasie lat temu przez takie cos to 385 z pełnymi przyczepami z burakami tir jechał z na przeciwka znajomy odbił kierownica troche na prawo i zaczeło miotac i na boka ciagnik wywaliło z przyczepami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

przeguby wymieniłem wszystkie i zbieżność ustawiona i tak nosi go po całej ulicy. a jak najłatwiej sprawdzić czy są luzy na zwrotnicach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Tak na poważnie to ja też kiedyś regenerowałem serwo i jakoś szalonej różnicy nie zauważyłem.Przy okazji należałoby zmienić pompke.Wiem,że niektóre ciągniki tzn. do serwa bezpośrednio można zamontować siłownik bez jego demontażu.A czy wymagany jest dodatkowo orbitrol to nie wiem.Ten temat będę dokładniej przerabiał zimą i dokładnie się spytam mojego mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No zrobić to napewno zrobie,ale jak pisze to zimą jak będzie więcej czasu. <_< Dziewięćsetka musi wytrzymać jeszcze jesień poza tym mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia a na nowego to mnie jeszcze nie stać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

serva to badziewie ze nie wiem ja załozyłem przed zniwami nowe zobaczymy jak długo wytryma bo ostatnie to dwa lata chodiło i sie zaczeło lac a serwo nie powinno lusów dawac a luzy na zwrotnicy tu p[odlewaruj albo nawet nie tylko popchnij koło w bok i bedzie taki efekt jakby rozlecianego łozyska na piascie tylko ten luz bedzie widac tam gdzie takaka guma ta taka piuropuszowa albo podlewaruj i poruszaj kołem jas tak miałem i teraz wszystko ładnie jest a nawet jak i koncówki złe były to nie miotało go szedł dobrze te zwrotnice to tak robia przynajmniej ja tego doswiadczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Można chyba jeszcze dostać komplet serwo na orbitrol za około 2,5 k PLN. Przeróbka z serwo na orbitrol plus siłownik wymaga kliku zmian w osi przedniej. Lecz wiadomo że łatwiej naprawić siłownik niż te serwo rozbierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

gdy przód ciągnika na podnośniku podniosłem zobaczyłem że gdy kierownica jest sztywno to ta łapa od serwa do której są mocowane przeguby kręci się troszkę tzn łapa ta od serwa porusza się a co za tym idzie koła skręcają lekko a widełki od serwa co łączą drążkami kierownicę nie porusza się. Chyba to tak nie powinno być? mam to serwo na gwarancji to jak to jest oni wymieniają na nowe czy trzeba zostawić i potem będą naprawiać serwo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Czy Ten Ursus ma wspomaganie kierownicy ile ma koni i ile pali na hektar!!!!!! Piszcie!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
4 cylindrowy :lol:

kurde B) B) a wiesz może ile pali na 1 Ha????


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

niedawno sie jeszcze takim wozilem ale mu nigdy nie mniezylem spalania ale jak to zetorowski silnik w porownaniu do pronara to byl smok ale swoje robil :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj