Zaloguj się, aby obserwować  
mateunia19

Ursus C385

Polecane posty

DJBOMBA12    12
tak tylko to jest serwomechanizm

co to jest ten serwomechanizm????


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4
co to jest ten serwomechanizm????

Masz dwa rodzaje wspomagania układu kierowniczego - serwo i orbitrol. Koledzy jak źle coś mówie to poprawcie

bo kiepski ze mnie mechanizator :lol:


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

o wspomaganiu jest wcześniej napisane. Szkoda że nie poszukałeś zanim napisałeś.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110
Witam czy ktoś montował siłownik skręcania do przedniej osi napędzanej nie wyposażonej w uchwyt do tego siłownika. Czy przyspawanie tego ucha będzie odpowiednio trwałe i czy nie uszkodzi obudowy mostu przez jego przegrzanie w tym miejscu.?

śmiało spawaj wytrzyma bez problemu Mam tak zrobione u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

pala tak ok 6 do 10 12 w cięzkiej robocie mam i wiem ze c 360 a 385 jak w orce idzie to hohohhhhoooooo jest duza róznica w spalaniu na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

mi pali od 6-8 l/mth (ora od 0,5-1 h/godz- zależy od pola i pługa) MTZ 82 ma podobne spalanie lecz wydaje mi sie że roboty mniej zrobi


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no zaley w jakich warunkach mo mi tez pali w normalnych warunkach do 8 a jak jest strasznie cięzko i wdupe dostaje ze hohho to do 12 pójdzie al to musi byc juz ostry kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

no zaley w jakich warunkach mo mi tez pali w normalnych warunkach do 8 a jak jest strasznie cięzko i wdupe dostaje ze hohho to do 12 pójdzie al to musi byc juz ostry kat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

ja sie staram za bardzo nie katować sprzętu (na dłuższą metę to nic nie daje, zrobisz 0,5 ha więcej w ciągu dnia a spalisz 20-30l l ON więcej)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

witam chciałem się dowiedzieć czy ta rurka która wychodzi od pompy wodnej w Ursusie 385 od strony sprężarki doprowadza wodę czy odprowadza??? dzięki za odpowiedz. Chce podłączyć nagrzewnicę i dlatego się pyatam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Smiało możesz zakładać nagrzewnice. :) Ja mam założoną od żuka i grzeje jak ... :D Jest to bez różnicy czy zasilanie czy powrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateunia19    0

dzięki za odpowiedz. ja mam od golfa na szrocie znalazłem. Mam zamiar założyć ją jak mi się uda to pod zegarami z lewej strony żeby się wysuwała. A Ty gdzie masz założoną nagrzewnice???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

W moim sobie stoi na podłodze z lewej strony pod tymi przełącznikami. :D Naprawde jest ciepło i ma wentylatorek. :) Powodzenia, będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Każdą nagrzewnice praktycznie idzie łatwo podłączyć, to nie jest takie trudne. Nagrzewnica ma wej. i wyj. więc łączysz najlepiej wężami z tą rurką od pompy i w te miejsce gdzie przy bloku z prawej strony jest wejscie do obiegu wody w owym bloku. Węże mam poprowadzone w okienku gdzie nie mam już oryginalnej nagrzewnicy i leżą sobie na podłodze. Ważne aby był obieg (cyrkulacja ).Banalnie proste i nie skomplikowane. :rolleyes: Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Najlepiej jakaś mała zgrabna tak aby pasowała. Ja mam założoną od żuka z wentylatorkiem i grzeje super. Mam ja postawioną na podłodze z lewej strony pod tymi przełącznikami, praktycznie w wejsciu do ciągnika! :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz. ja mam od golfa na szrocie znalazłem. Mam zamiar założyć ją jak mi się uda to pod zegarami z lewej strony żeby się wysuwała. A Ty gdzie masz założoną nagrzewnice???

 

my z tatą montowaliśmy nagrzewnice koledze do ursusa 914 odkręcona została osłona pod kierownicą i na dole wstawiona nagrzewnica pasuje od skody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

A ja mam pytanie bo mam zamiar kupic plug obrotowy (mysle o 3*40)i nie wiem jak z hydrulika zrobic zeby sterowac silownikiem na 2 weze bo mam 4 wyjsca do kipru uzywam jednego iniewim jak sterowc dzwigia zeby 2 wyjscia byly aktywne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

masz dodatkowy roździelacz że masz 4 wyjścia??

czy masz dwa zasilające jedno bezpośredni powrót do skrzyni a jedno działające podczas podnoszenia podnośnika??

ale mniejsza masz na pewno dwa gniazda równoległe jedno działa jak podnosisz rączkę do góry a drugie jak wciskasz ją w dół- na przemian i te dwa musisz podłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Nie mam zadnego dodatkowego rozdzielacza i z jednego jest rurka do skrzyni to pewnie jest tak jak pisales.Czyli jak podlacze dwa odpowiednie to w chwili jak nacisne dziwignie tak jak do opuszczania np.przyczepy to to drugie wyjscie poda olej na silownik?Dzieki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

tak dokładnie rączka w góre to jednym gniazdem daje olej a drugim wraca do roździelacza i z powrotem do skrzyni, a jak rączka w dół to gniazda zamieniają się rolami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Witam wszystkich użytkownikow 80tki :D

Mam pytanko odnosnie nagrzewnicy czy moze ktos mi podpowiedziec jak wymontowac stara bo niestety pekla :/ czy nalezy unosic kabine czy da sie w jakis sposob inaczej ja wyciagnac ? z gory dzieki za informacje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matti21    0

spokojnie dasz radę wymontować ją od wnętrza kabiny... wystarczy tą pokrywę pod kierownicą odkręcić potem te że tak to ujmę "pręty" od gazu wzmacniacza wyciągnąć i potem zabrać się za nagrzewnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

no dzieki bo z ojcem juz chcielismy kabine unosic :D a jeszcze pytanko juz tak przy okazji czytalem na forum ze ludzie montuja grzalke cieczy chlodzacej na zime to by bylo w sam raz bo ciagnik u nas pracuej calym rokiem i moje pytanko bo czytam ze montuje sie ja zamiast dekielka a u nas takiego owego nie ma tylko jest te okienko "przeciwmrozowe" ale ono jest wsadzone na takie blachy i tam nie widac miejc na 2 sruby wiec nie da sie tam zamontowac tej grzalki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Michal385385
      1) Witam, otóż pierwszym moim pytaniem jest - gdzie dostanę taki filtr do wspomagania C385 DE LUXE? Po odkręceniu w środku znajduje się kilka małych okrągłych sitek. Czy będzie tu pasował filtr wkręcany bodajże PP 8.4 ?
      2) Jak prawidłowo powinno się zalewać nowy olej, a następnie odpowietrzać wspomaganie serwomechanizmu? Bo według instrukcji jest napisane, aby kręcić po 10razy w lewo i prawo do oporu, lecz problemem jest to, że po chwili kręcenia w lewo, czy też prawo powstaje tak ogromny opór, że za chiny dalej nie chce się przekręcić kierownica.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam i miłego dnia / wieczoru życzę!


    • Przez Maciekkkk
      Ursus 914 wyrzuca olej ze zbiornika oleju od wspomagania i ciężko sie kręci, czy to moze być wina pompy wspomagania ? 
    • Przez pawel
      Witam wszystkich czy już ktoś dokonywał takiej przerobki i jak to rozwiązaliście. Za wszystkie podpowiedzi i uwagi na ten temat z gory dziękuję.
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie,ciężko się kieruje w ursusie 1634 i niewiem czy wina leży po stronie pompy czy orbitrol?
    • Przez ursusikc330m
      Mam pytanie czy montował ktoś wzmacnianą pompę wspomagania w dużym ursusie bo moja obecna kwalifikuje się do wymiany i zastanawiam się czy kupić taką jak była w oryginale czy taką o większej wydajności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj